Oficiálny vatikánsky denník L’Osservatore Romano uverejnil článok s názvom „Krížová cesta homosexuálneho chlapca“, v ktorom propaguje LGBT -

Oficiálny vatikánsky denník L’Osservatore Romano uverejnil článok s názvom „Krížová cesta homosexuálneho chlapca“, v ktorom propaguje LGBT


28. marca 2024
  Krátke správy

Vatikánske noviny L’Osservatore Romano uverejnili 25. marca článok biskupa Francesca Savina (https://www.osservatoreromano.va/it/news/2024-03/quo-069/sguardo-all-invisibilita.html) ku knihe s názvom Krížová cesta homosexuálneho chlapca (Via Crucis di un ragazzo gay), ktorú napísal Luigi Testa, pôsobiaci ako lektor práva na Bocconi University v Miláne a na University of Insubria vo Varese pri Miláne.

Ilustračný obrázok, zdroj: flickr.com

Luigi Testa sa už roky angažuje v LGBT aktivizme a sám seba označuje za „gaya“. Pravidelne píše pre ľavicové denníky Domani a Il Fatto Quotidiano.V roku 2021 zbieral podpisy pod petíciu za legalizáciu manželstiev osôb rovnakého pohlavia v Taliansku. A teraz sa mu dostalo podpory od vysokých cirkevných kruhov. V oficiálnom vatikánskom denníku ho podporuje Mons. Francesco Savino, ktorý bol v roku 2015 vymenovaný za biskupa v Cassano all’Jonio a je od roku 2022 podpredsedom Talianskej biskupskej konferencie!

Pre zaujímavosť, už jeho predchodca vo funkcii podpredsedu bol zaujímavým prípadom. Biskup Nunzio Galantino, ktorého pápež František vymenoval v roku 2013 ako „svojho človeka“, v roku 2017 tvrdil, že reformácia Martina Luthera bola „udalosťou Ducha Svätého“.

Jeho nástupca Mons. Savino ide ešte trochu ďalej a rozhodol sa pozrieť na zúbky tradičnej katolíckej morálke, ktorá odsudzuje aktívny homosexualizmus. Vo svojom článku naznačuje, že homosexualita je už teraz dobrá. Uvádza totiž, že teraz máme „oveľa hlbšie sa rozvíjajúce chápanie sexuality, ktoré je bohatšie, slobodnejšie a otvorenejšie ako to, ktoré mala tradičná spoločnosť“.

Úbohá Cirkev, ako vôbec doteraz mohla s takým „plytkým“ poňatím sexuality vôbec existovať? Ale našťastie sme vykročili na synodálnu cestu. Biskup Savino sa totiž v článku odvolal na Synodu o synodalite, ktorá umožnila objavenie úplne nových perspektív v oblasti „najväčšej intimity pokrstených, teda v afektívnej dimenzii“.

Nesmieme však zaspať na vavrínoch. Hrozí nám totiž, žeby sme mohli začať „báť dobra“. Píše, že aj my ako Cirkev čelíme riziku „báť sa dobra, ktoré môže vyplynúť zo vzťahu človeka k vlastnému telu“, a v skutočnosti by sme ho mali jednoducho „prijať“. Vrátane homosexuality.

Mons. Savino tiež uviedol varovný slogan, že „Cirkev bude buď inkluzívna, alebo nebude vôbec“, ktorý vzbudzuje dojem, že podmienkou existencie a poslaním Cirkvi je práve „inkluzívnosť“. Avšak, ako je potom možné, že Cirkev 2000 rokov dobre prosperovala bez „inkluzívnosti“, ale práve dnes, keď sa „inkluzívnosti“ chopila, ide dole vodou?

Biskup dokonca v článku obviňuje Cirkev, že sa „odcudzuje verejným hriešnikom“ a „upiera im sviatosti“, ako keby neposlúchali Evanjelium a volá pateticky na obranu aktívnych homosexuálov: „V koľkých vyhláseniach, v koľkých farnostiach, v koľkých domoch sme spôsobili, že ľudia ublížili deťom, ktoré miluje Boh?

Fotografia k článku zverejnená v L’Osservatore Romano zobrazuje dvoch polonahých mužov, ktorí pomáhajú tretiemu, oblečenému do tielka a džínsov, nesúceho kríž. Jednotlivé pózy, najmä postavy, ktorá nesie kríž, pripomínajú obligátne homosexuálne vizualizácie, ktoré môžeme pozorovať už od renesancie na niektorých umeleckých dielach.

Zdá sa, že ani Svätý týždeň a Umučenie Nášho Pána nezastavia túto súvislú reťaz rúhania a pohoršenia.

BM

Zdroj: L’Osservatore Romano, PCH24, acnmex.com, titulný ilustračný obrázok, zdroj – flickr.com


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Švajčiarsky biskup Bonnemain čelí kritike za to, že sa zúčastnil pohrebu biskupa Huondera, organizovaného Kňazským bratstvom svätého Pia X.

Narodenie a raný život Panny Márie

Oslava a úcta k Najsvätejšiemu Srdcu Ježišovmu v Cirkvi (Trinásta časť)

Komisia biskupov EÚ (COMECE) pokračuje vo svojej propagandistickej jazde: Vydala novú brožúrku o pozitívach EÚ a jej rozširovaní