Ochrnutý muž z filmu Nedotknuteľní: Odmietal eutanáziu a verejne proti nej bojoval -

Ochrnutý muž z filmu Nedotknuteľní: Odmietal eutanáziu a verejne proti nej bojoval


7. júna 2023
  Krátke správy

Možno ste zachytili správy o tom, že nedávno zomrel muž, ktorého život sa stal predlohou pre kinohit Nedotknuteľní. O čom sa však hovorí už menej je to, že aj napriek 30-ročnej celkovej paralýze radikálne odmietal eutanáziu.

Zdroj: instagram Omar Sy

Veríme, že táto správa sa dostane ku všetkým obhajcom a podporovateľom eutanázie, pretože sa opäť raz potvrdilo, že mnoho ťažko chorých ľudí, o ktorých si iní myslia, že by im bolo lepšie mŕtvym, má na celú vec úplne odlišný názor. Tak ako pán Philippe Pozzo di Borgo.

Zomrel pred pár dňami a bol to veľmi bohatý muž, aristokrat, ktorý sa vo veku 42 rokov rozhodol vyskúšať paraglajding. Skončilo to veľmi zle. Ostal paralyzovaný od krku nadol a takto prežil 30 rokov svojho života. Jeho príbeh bol sfilmovaný, snímka Nedotknuteľní bola nominovaná na Oscara a dokonca patrí medzi najúspešnejšie francúzske filmy v dejinách.

A predstavte si, že tento muž, tak ťažko zdravotne postihnutý, bol aj napriek tomu veľkým odporcom eutanázie. „Keby som v očiach svojich opatrovateľov a rodiny nevnímal hlbokú úctu k môjmu životu, podľahol by som zúfalstvu. V tom smutnom stave, v akom som bol, ma presvedčili, že mám svoju dôstojnosť,“ povedal pred rokmi Philippe pre známe noviny Le Figaro po uvedení filmu do kín v roku 2012.

Ilustračný obrázok z filmu, zdroj: youtube.com

Tento ochrnutý muž sa dokonca stal donorom spoločnosti, ktorá bojuje proti eutanázii a má názov: Uľaviť, nie zabiť. „Nechcel zomrieť, bol obhajcom života,“ prezradili médiám jeho priatelia. Jeho brat dokonca vyhlásil, že Philippe sa zo svojho života tešil a nikdy neľutoval, že svoju ťažkú nehodu prežil, aj napriek neznesiteľným bolestiam, ktoré ho trápili celých 30 rokov…

MM

Zdroj: Le Figaro, instagram Omar Sy, sprievodný ilustračný materiál, zdroj – youtube.com, Instagram


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Otec Kramara vyzýva kvôli Viganovi, aby všetci katolíci „priznali farbu“ či sú katolíkmi alebo nie. Myslí skutočne všetkých? A čo si pod „katolíkom“ vlastne predstavuje?

Britský hudobný skladateľ iniciuje petíciu laikov za zachovanie tradičnej latinskej sv. omše

Nigerijskí biskupi varujú pred dohodou s EÚ, lebo umožní presadiť LGBTQ agendu a potraty

Biskup Schneider v rozhovore o svojej novej knihe s názvom Uteč pred herézou: V Cirkvi dnes vládne modernizmus odsúdený pápežom Piom X.