O čom sa nehovorí: Genocída kresťanov v Nigérii -

O čom sa nehovorí: Genocída kresťanov v Nigérii


20. marca 2023
  Krátke správy

Kresťanstvo je podľa mnohých štatistík najprenasledovanejším náboženstvom na svete a nemyslíme tým len výsmech z viery a posvätných vecí, ako sa už stáva módou v progresívnej Európe. Myslíme tým priamo mučeníctvo za vieru, ktoré denne vo svete podstúpi 11 kresťanov.

Ilustračný obrázok, zdroj: pixabay.com

Nedávna správa o stave náboženskej slobody vo svete opäť raz potvrdila, že práve kresťania sú najviac prenasledovanou náboženskou skupinou. Na základe štatistík od ACN ďalej vyplýva, že prenasledovaný je dnes každý siedmy kresťan a vo svete denne zomrie za vieru v Ježiša Krista jedenásť ľudí.

Deje sa tak momentálne najmä v Afrike, a konkrétne v Nigérii, kde sa teroristi z Boko Haram snažia o nastolenie islamského štátu a kresťanov tam unášajú a vraždia každý deň.

Projektový partner Pápežskej nadácie ACN – Pomoc trpiacej Cirkvi, duchovný otec Remigius Ihyula, rodený Nigérijčan, hovorí, že to, čo sa deje v jeho domovine, si nevedel ani predstaviť, kým to nevidel na vlastné oči.

Násilné skupiny majú na severe a v strednom páse Nigérie takmer úplne voľné pôsobenie. Regulácia zbraní tam prakticky neexistuje – a tie sú čoraz modernejšie a ničivejšie. Situácia sa zhoršuje už od roku 2009. „Ľudia sú v zúfalej núdzi. Potrebujú hygienu, jedlo, vzdelanie a psychologickú starostlivosť. Mnohí ľudia prestali posielať svoje deti do školy, preto sa snažíme zabezpečiť vzdelávanie v táboroch,“ opisuje otec Remigius.

Zatiaľ najdesivejšie odhady počtu mŕtvych veriacich sme zaznamenali v roku 2020, kedy tam len za prvý polrok zavraždili 1 202 kresťanov. Nemenej závažným problémom sú aj únosy kresťanských žien, ktoré ich väznitelia využívajú ako sexuálne otrokyne, sú násilne zosobášené a nútené, aby konvertovali na islam.

MM

Zdroj: TK KBS, ACN, ilustračný obrázok, zdroj – pixabay.com


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Synodalita – duchovní válka a globální mobilizace v Církvi

Pobožnosť na počesť piatich Kristových rán, neprávom odsunutá odpustková modlitba, I. časť

Liberálna katolícka aktivistka v rakúskom Grazi chce spojiť slávenie Najsvätejšieho Kristovho Tela a Krvi s klimatickou agendou

Utah, USA: Biblia na zozname zakázanej literatúry