Novinky od ministra Lengvarského: Uvedie do praxe usmernenie o zmene pohlavia? -

Novinky od ministra Lengvarského: Uvedie do praxe usmernenie o zmene pohlavia?


8. februára 2023
  Krátke správy

Portál Aktuality uverejnil dnes dlhý rozhovor s ministrom zdravotníctva Vladimírom Lengvarským, v ktorom sme našli veľmi nenápadne zakompovanú otázku o tom, v akej fáze sa momentálne nachádza slávne usmernenie o zmene pohlavia. A jeho odpoveď nás nemilo prekvapila.

Dočasne poverený minister zdravotníctva SR Vladimír Lengvarský (nominant OĽaNO) počas tlačovej konferencie po stretnutí zo zástupcami ambulantného sektoru 25. januára 2023 v Bratislave.
zdroj: TASR – Martin Baumann

Možno ste si všimli, že okolo všetkého, čo sa týka témy zmeny pohlavia, je u nás najprv veľké ticho a potom sa z ničoho nič dozvieme nejakú novinku, ktorá nám vyrazí dych. Už sa to stalo v čase, keď sme zistili, že ministerstvo vôbec takúto tému rieši a druhýkrát sa to stalo dnes po prečítaní spomínaného článku.

Minister totiž informoval čitateľov Aktualít, že „pred pár dňami hlasovala komisia pre štandardné diagnostické postupy, bolo to schválené väčšinou hlasov. Ale stále nie som úplne spokojný, pretože z 20 ľudí bolo 12 za, 7 sa zdržalo a jedne bol proti. Chcem vysvetlenie, prečo to prešlo tak tesne.

Z povedaného teda vyplýva, že Lengvarský očakával stopercentnú zhodu medzi odborníkmi v komisii. To sa však nestalo…

V každom prípade, ak to Lengvarský podpíše, potom by u nás bolo opäť aktuálne pozastavené odborné usmernenie o zmene pohlavia. A tá by už u nás bola možná aj bez chirurgického zákroku.

Minister ďalej avizoval, že chce zistiť, prečo niektorí členovia komisie vyjadrili s touto vecou nesúhlas, a: „pokiaľ budú ich pripomienky niečo, s čím sa dá žiť, tak ten štandardný postup aj vyhlášku pustím“.

Pripomíname, že len pred dvomi mesiacmi 269 zdravotníkov vyzvalo Lengvarského, aby nové štandardy liečby transsexuality neschválil a uviedli pri tom vážne medicínske a etické dôvody.

Sme znepokojení tým, že o uvedených dokumentoch sa rokuje za zatvorenými dverami, pričom nejde o postupy, ktoré by sa týkali úzkeho okruhu špecialistov, ale manažment takejto starostlivosti sa bude týkať mnohých zdravotníckych odborov,“ uvádzajú nesúhlasiaci odborníci na stránke transsexualizmus.sk.

MM

Zdroj: Aktuality, transsexualizmus.sk, Christianitas.sk, ilustračný obrázok, zdroj – TASR


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Najsvätejšie Srdce Ježišovo a modlitba svätého ruženca

Kardinál Burke v prejave na Kolégiu sv. Tomáša Akvinského: Revolúciu podporujú zvnútra Cirkvi aj tí, ktorí sú povolaní pásť stádo!

Harrison Butker – športovec a tradičný katolík – predniesol reč, ktorá šokovala spohanštenú Ameriku

Možný zázrak v Lurdoch? Takmer úplne slepej žene sa vrátil zrak