Nové video na Fatima TV: Slnečný zázrak vo Fatime a o čo nás žiada Panna Mária -

Nové video na Fatima TV: Slnečný zázrak vo Fatime a o čo nás žiada Panna Mária


17. marca 2023
  Krátke správy

Určite ste už počuli o tzv. Slnečnom zázraku vo Fatime, ktorý na vlastné oči videlo približne 70-tisíc ľudí. V tom čase ohromil celú Európu, no dnes akoby upadol do zabudnutia. V novom videu na našom youtubovom kanáli Fatima TV vám Anna Kulanová povie o tejto neobyčajnej udalosti viac. Okrem toho sa dozviete, o čo nás Panna Mária žiada – pre našu vlastnú záchranu.

13. októbra v roku 1917 sa vo Fatime zhromaždilo približne 70-tisíc ľudí, pretože fatimským deťom sľúbila Matka Božia prostredníctvom vizionárky Lucie zázrak. Čo sa v skutočnosti stalo, opisuje jeden z očitých svedkov José Maria Garrett, univerzitný profesor prírodných vied v portugalskej Coimbre:

„Slnko sa rýchlo znieslo zo svojho pozadia dole. Tento žiariaci kotúč sa prudko pohyboval, krúžil s neobyčajnou rýchlosťou okolo samého seba. To vyvolávalo v zástupe krik a strach. Slnko sa ešte viac odpútalo od oblohy a priblížilo sa k zemi v krvavo červenej farbe, hroziac tým, že všetko spáli. Boli to strašné okamihy. Všetky tieto javy, ktoré som uviedol a opísal, som pozoroval celkom chladnokrvne, úplne pri zmysloch a bez akéhokoľvek vnútorného pohnutia …“

Odporcovia v tom čase tvrdili, že išlo o masovú hystériu. Psychológovia a psychiatri sa však zhodujú na tom, že „ak by šlo o masovú hystériu minimálne 70-tisíc ľudí, tak by to bol ešte väčší div ako samotný slnečný úkaz!“ Zázrak totiž nevideli len zbožní veriaci, ale aj zarytí odporcovia a nepriatelia Cirkvi, ktorí tam prišli s jediným úmyslom – „odhaliť podvod“. A napriek k tomu napísali článok o mimoriadnych udalostiach vo Fatime.

Matka Božia teda splnila svoj sľub a o Slnečnom zázraku vo Fatime sa hovorí dodnes. Nie je to však jediné, na čo by sme v súvislosti s týmito zjaveniami mali myslieť. „Všetkým dušiam, ktoré sa počas piatich mesiacov v prvé soboty vyspovedajú, prijmú Eucharistiu, pomodlia sa svätý ruženec a štvrť hodiny mi budú robiť spoločnosť pri rozjímaní o tajomstvách svätého ruženca ako zadosťučinenie pre mňa, budem záchranou v hodine smrti so všetkými potrebnými milosťami,“ odkázala Panna Mária prostredníctvom vizionárky Lucie všetkým ľuďom.

Aj o tom vám povie viac Anna Kulanová v našom novom videu, ktoré si môžete pozrieť prostredníctvom odkazu na youtubovom kanáli Fatima TV.

MM

Titulný ilustračný obrázok, zdroj – Fatima TV / archív Christianitas.sk

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

!!! Škandál: Cirkev v Taliansku financovala mimovládne organizácie, ktoré profitovali z prevádzačstva migrantov. Biskupi, kardináli aj pápež…

Cirkev predala 500-ročný španielsky kláštor budhistickým mníchom na meditácie. Obyvatelia protestujú

Herézy a bludy, IX. časť: Donatisti, 1/2

Medzi deformitas a deiformitas. Poznámky k ekleziológii Valerija Vilinského a svätého Augustína