Nové pracovné benefity korporácií v USA: Preplácajú potratovú turistiku -

Nové pracovné benefity korporácií v USA: Preplácajú potratovú turistiku


2. februára 2023
  Krátke správy

Dnes už zamestnávatelia nerozdávajú pracovníkom mobily, ovocné balíčky či tzv. „sick days“. Veľké americké korporácie ponúkajú ako firemný benefit peniaze na potratovú turistiku.

Ilustračný obrázok, zdroj: pixabay.com

Po tom, čo pred približne pol rokom ukončil Najvyšší súd USA právo na interrupciu, sa v polovici amerických štátov stalo vykonávanie potratov protizákonným.

Zástancovia umelého ukončenia tehotenstva sa následne vydali na cestu pomsty a okrem obliehania domov sudcov podpaľujú a ničia katolícke kostoly. Okrem toho nahovárajú veľké korporácie, aby svojim zamestnankyniam ako firemný benefit preplácali umelé potraty v štátoch, kde je to povolené.

Medzi firmy s takýmto zamestnaneckým programom sa už zaradili napríklad Amazon, Apple, Yelp, Levi Strauss a prekvapivo aj Tesla známeho inovátora Elona Muska, ktorý v minulosti paradoxne vyhlásil, že nízka pôrodnosť je jednou z najväčších hrozieb pre civilizáciu.

Podľa najnovších informácií však jeho spoločnosť tiež začala zamestnankyniam preplácať interrupcie v inom štáte. Vyhlásili dokonca, že ich zamestnanecký program v tomto smere zahŕňa aj „podporu cestovania a ubytovania“.

Mimochodom, v podobných prípadoch rozhodne nejde o malé sumy. Ak sa pre potratovú turistiku rozhodne zamestnankyňa napríklad firmy Apple a musí za potratom cestovať viac ako 160 kilometrov, ako benefit získa preplatenie cestovných nákladov a ubytovania až do výšky 4 000 dolárov.

MM

Zdroj: cnbc.com, ilustračný obrázok, zdroj – pixabay.com


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Mária Magdaléna de’ Pazzi, panna a rehoľníčka

O Matke nášho Vykupiteľa

Sexualita ako subjektívny zážitok alebo ako súčasť objektívneho poriadku? O dvoch nezmysloch súčasnej liberálnej feministickej teológie

Seriál o spovedi a sviatosti pokánia podľa knihy biskupa Louisa Gastona de Ségur „Spoveď“, II. časť