Nemecko prijalo viac ako 22-tisíc Afgancov
20. júna 2022
Aktuality
PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS
Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:
Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!
K dispozícii sú údaje z 18 členských štátov NATO, z ktorých žiadny nepresídlil toľko Afgancov ako veľmoc, ktorá sa vyhlásila za prisťahovaleckú krajinu.
Desať mesiacov po skončení misie NATO v Afganistane prijalo Nemecko 22 580 ľudí z Afganistanu, uvádza nemecký denník Junge Freiheit s odvolaním sa na oficiálne dokumenty. Denník v článku dodáva, že prijímacie konanie ešte nebolo ukončené, čo znamená, že počet presídlených osôb z Afganistanu sa môže ľahko zvýšiť. Správa, ktorú získal denník Junge Freiheit, zahŕňa 17 ďalších členských štátov NATO a ukazuje, že žiadna iná krajina neprijala toľko ľudí ako Nemecko. V skutočnosti všetky ostatné krajiny dohromady presídlili z Afganistanu celkovo 15 635 ľudí.
Nemecká vláda pritom naďalej udeľuje azyl a následne občianstvo čo najväčšiemu počtu migrantov. Agentúra V4NA predtým informovala, že v roku 2021 bolo v Nemecku naturalizovaných o 20 % viac cudzincov ako v predchádzajúcom roku. Podľa Spolkového štatistického úradu bolo vlani nemecké občianstvo udelené približne 131 600 cudzincom. Väčšina z nich pochádzala zo Sýrie, pričom veľký počet ľudí prišiel tiež z Turecka, Arménska a Rumunska.
Vláda tak robí napriek tomu, že počet trestných činov spáchaných migrantmi v Nemecku od roku 2015 neustále rastie. Zoznam trestných činov migrantov zahŕňa krádeže, lúpeže, antisemitské útoky, znásilnenia a vraždy. Len v roku 2021 bolo v Nemecku zaregistrovaných celkovo 677 skupinových znásilnení a identifikovaných bolo len 462 podozrivých. To je viac ako dvojnásobok oproti 300 prípadom zaznamenaným v roku 2018. Okrem toho takmer každý druhý podozrivý z hromadného znásilnenia nie je občanom Nemecka.
Aj život Židov v Nemecku sa výrazne zmenil od roku 2015, keď do Nemecka prišli státisíce migrantov z islamskej kultúrnej oblasti.
„Nenávisť moslimov voči Židom je najväčšou hrozbou pre život Židov v Nemecku. Násilných pravicových extrémistov je relatívne oveľa menej, ale sú tu masy moslimov, ktorí sa neboja fyzicky napadnúť Židov nosiacich kipu a vo svojej nenávisti voči Židom sú úplne bez zábran,“ uviedla židovská aktivistka Malca Goldstein-Wolfová. Zo správy berlínskej Metropolitnej prokuratúry vyplýva, že v roku 2021 bolo začatých 661 trestných stíhaní za antisemitské trestné činy, čo predstavuje obrovský nárast oproti 417 prípadom v roku 2020. Počet antisemitských útokov sa však nezvýšil len v hlavnom meste, problém je celoštátny. V minulom roku bolo zaznamenaných celkovo 3028 útokov na židovské obyvateľstvo, čo predstavuje v priemere 8 incidentov denne, pričom niektoré z nich boli smrteľné.
Nemecký kancelár Olaf Scholz sa už v dňoch po svojom zvolení netajil svojou víziou. Povedal, že „Nemecko je prisťahovalecká krajina a je najvyšší čas, aby bola vnímaná ako „prisťahovalecká a integračná spoločnosť“. Vo svojom programe uviedol, že „cesta k nemeckému občianstvu by sa mala pre migrantov uľahčiť, pretože by sa tým vytvorila príležitosť na plnohodnotnú politickú účasť a lepšiu integráciu“.
Odvtedy spolková vláda zaviedla sériu opatrení, na ktoré sa vynakladajú peniaze daňových poplatníkov na zabezpečenie migrantov, ktorí nepracujú. Nezamestnaní migranti v mnohých prípadoch dostávajú dávky v sume rovnajúcej sa mzde, ktorú zarábajú pracujúci Nemci. „V súčasnosti sa v Nemecku nachádza 900 000 nelegálnych migrantov, ktorých podporujú daňoví poplatníci, a len v tomto roku sa do zahraničia rozdelí ďalších 9 miliárd eur,“ povedal opozičný politik Dr. Gottfried Curio. Na zasadnutí nemeckého parlamentu sarkasticky poznamenal, že vláda pravdepodobne robí toľko pre pomoc migrantom v snahe zahriať srdcia ľudí, aby sa na budúcu zimu neobávali nedostatku tepla.
MH
Zdroj: v4na.com, titulný obrázok – wikimedia commons / Kremlin.ru
Najnovšie články

