Nemeckí biskupi pokračujú v návšteve Vatikánu a požadujú prijímanie homosexuálov za kňazov -

Nemeckí biskupi pokračujú v návšteve Vatikánu a požadujú prijímanie homosexuálov za kňazov


16. novembra 2022
  Krátke správy

Členovia Nemeckej biskupskej konferencie (DBK) pokračovali v utorok v päťdňovej návšteve Vatikánu. V dopoludňajších hodinách sa netrpezlivo očakávané stretnutie uskutočnilo na Úrade pre biskupstvá, ktorý od roku 2010 vedie kanadský kardinál Marc Ouellet. V jeho dikastériu sa v mene pápeža pripravujú menovania a odstúpenia biskupov. Informuje o tom portál Katholisch.de.

Ilustračný obrázok, zdroj: flickr.com

Pozorovatelia predpokladajú, že na stretnutí sa hovorilo aj o situácii v kolínskej arcidiecéze. Kolínsky kardinál Rainer Maria Woelki (jeden z mála mierne konzervatívnych nemeckých prelátov, ktorý nebol plne kompatibilný so synodálnou cestou) ponúkol na jar svoju rezignáciu pre hlboko zakorenenú krízu dôvery v arcidiecézu, no pápež sa ešte nerozhodol. Kríza v najväčšej nemeckej diecéze sa podľa portálu Katholisch.de (portál je notoricky liberálny) pre jej silné pokrytie v médiách šíri aj do ďalších diecéz, preto sa na biskupskej konferencii nepovažuje len za „internú záležitosť kolínskej arcidiecézy“. V odlišnej možnej interpretácii: odstránenie kardinála Woelkiho je v záujme celej Nemeckej biskupskej konferencie.

Neskôr v utorok biskupi navštívili Úrad pre klérus, na čele ktorého stojí juhokórejský kardinál Lazarus You Heung-sik. Na tomto stretnutí biskup Michael Gerber z Fuldy oznámil, že predloží uznesenia zo Synodálnej cesty požadujúce prijímanie homosexuálov ku kňazstvu vo Vatikáne. (!) Katolícka Cirkev doteraz odopierala prístup ku kňazskej vysviacke mužom s „hlboko zakoreneným homosexuálnym sklonom“.

Ďalšie diskusie v rámci takzvanej ad liminem návštevy nemeckých biskupov, ktorá sa začala v pondelok, sa uskutočnili v Dikastériu pre kultúru a vzdelávanie, v Dikastériu pre východné cirkvi. V utorok večer si biskupi naplánovali účasť na večerných modlitbách Komunity Sant’Egidio v rímskej štvrti Trastevere, ako aj spoločnú večeru s členmi globálnej komunity.

Podľa kánonického práva sú biskupi z celého sveta povinní vykonať návštevu ad liminem každých päť až sedem rokov. Účelom je, aby biskupi krajiny informovali pápeža o situácii vo svojich diecézach. Okrem rozhovorov s pápežom sa plánujú stretnutia vo vatikánskych úradoch.

BM

Zdroj: katholisch.de, ilustračný obrázok, zdroj – flickr.com


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Biskup Mutsaerts vyjadril podporu biskupovi Stricklandovi

Odovzdali sme petíciu za zastavenie škandalózneho predstavenia SND dehonestujúceho Nášho Pána Ježiša Krista

Nadužívanie a zneužívanie slova „láska“ v Cirkvi ako duchovný kastračný nástroj proti katolíckej bojovnosti

Kresťanská tradícia Európy: Procesie a vlečky v akte kajúcnosti a smútku