Najvyšší súd EÚ rozhodol, že všetky štáty Únie musia uznať rodičov rovnakého pohlavia -

Najvyšší súd EÚ rozhodol, že všetky štáty Únie musia uznať rodičov rovnakého pohlavia


16. decembra 2021
  Krátke správy


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

V utorok 15. decembra Najvyšší súd EÚ rozhodol, že všetky krajiny EÚ musia uznať homosexuálov a ich legálne adoptované deti, za rodinných príslušníkov, bez ohľadu na vnútroštátne zákony o rodičovstve osôb rovnakého pohlavia alebo o homosexuálnych „manželstvách“.

V rozhodnutí, ktoré sa vzťahuje na celý 27-členný blok, vyhlásil Najvyšší súd v Luxemburgu (SDEU), že členské krajiny musia párom rovnakého pohlavia umožniť voľný pohyb a pobyt s dieťaťom, ktoré je právne uznané za ich syna alebo dcéru. 11 krajín EÚ pritom neuznáva „manželstvo“ osôb rovnakého pohlavia.

SDEÚ sa priklonil na stranu dvoch lesbičiek, ktoré sa „sobášili“ v Španielsku a adoptovali si dievča Sáru, narodenú v roku 2019. V španielskom rodnom liste dievčaťa sú uvedené ženy, britská štátna príslušníčka Jane Jonesová a bulharská občianka Kalina Ivanova, ako jej „matky“, hoci nemajú nárok na španielske občianstvo, pretože ani jedna z dvoch žien nie je Španielka.

Ivanova požiadala pre Sáru o bulharské občianstvo, ale bola zamietnutá, keďže väčšinovo kresťanské Bulharsko nepovoľuje homosexuálne „manželstvo“ a Ivanova odmietla poskytnúť podrobnosti o biologických rodičoch dievčaťa. Bulharské rodné listy obsahujú iba kolónky pre matku a otca dieťaťa.

Rodný list vydaný bulharskými úradmi je potrebný na získanie bulharského preukazu totožnosti, ktorý Ivanova a Jonesová potrebovali, aby mohli so Sárou voľne cestovať po EÚ. Ivanova nakoniec predložila prípad miestnemu súdu v Sofii, ktorý vyhlásil, že Sára má napriek nevyriešeným otázkam o jej rodičoch bulharskú štátnu príslušnosť, a prípad postúpil SDEÚ.

V utorňajšom rozsudku, proti ktorému sa nemožno odvolať, Súdny dvor EÚ rozhodol, že Bulharsko musí Sáre vydať občiansky preukaz alebo pas, ktorý potvrdzuje jej zjavnú bulharskú štátnu príslušnosť. Dokument musí obsahovať aj vyhlásenie z jej španielskeho rodného listu, že obe lesby sú jej rodičmi, a umožniť Jonesovej a Ivanovej pohybovať sa s dievčaťom po celom území EÚ.

Vyhláška SDEU je najnovším príkladom pokusu Európskej únie prinútiť konzervatívne členské štáty, aby prijali hnutie LGBT v rámci svojich hraníc. Táto salámová metóda umožňuje na jednej strane, aby si štáty formálne ponechali svoje vnútorné kultúrne rozdiely, odmietajúce LGBT ideológiu, ale zároveň v skutočnosti museli akceptovať rozhodnutia, ktoré sú s nimi v rozpore. Vzbudzuje to navonok dojem pluralizmu v EÚ, lokálnym voličom môžu ich politici tvrdiť ako bojujú proti LGBT (ale za chrbtom plnia príkazy EÚ) a zároveň to robí z lokálnych zákonov zdrapy papiera, ktoré nemajú v očiach Bruselu žiadnu právnu hodnotu.

Praktický dopad takého súdneho rozhodnutia, ako precedensu, je ďalekosiahly. Akonáhle budú musieť štáty uznať, že dvaja muži sú „otcami“ dieťaťa, tak zároveň uznajú aj ich vzťah ako „manželstvo“, napriek tomu, že inak „manželstvo“ homosexuálov neuznávajú. To otvára široké pole možností na legalizáciu vzťahu homosexuálov, uzavretého v zahraničí a predstavuje tak trójskeho koňa aj pre slovenskú legislatívu.

BM

Zdroj: LifeSiteNews, titulný obrázok – wikimedia commons


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Otec Kramara vyzýva kvôli Viganovi, aby všetci katolíci „priznali farbu“ či sú katolíkmi alebo nie. Myslí skutočne všetkých? A čo si pod „katolíkom“ vlastne predstavuje?

Britský hudobný skladateľ iniciuje petíciu laikov za zachovanie tradičnej latinskej sv. omše

Nigerijskí biskupi varujú pred dohodou s EÚ, lebo umožní presadiť LGBTQ agendu a potraty

Biskup Schneider v rozhovore o svojej novej knihe s názvom Uteč pred herézou: V Cirkvi dnes vládne modernizmus odsúdený pápežom Piom X.