Na svetových sociálnych sieťach sa začína šíriť nový fenomén – odpadlíctvo od islamu! Státisíce bývalých moslimov šíria pochybnosti o viere -

Na svetových sociálnych sieťach sa začína šíriť nový fenomén – odpadlíctvo od islamu! Státisíce bývalých moslimov šíria pochybnosti o viere


21. marca 2024
  Krátke správy

Výskumníci z Averroes Study Center sa celé mesiace zaoberali nevídaným fenoménom, ktorý neustále narastá a šíri sa posledné mesiace ako požiar. To, čo sa zdalo ešte pred dvadsiatimi rokmi nemožné, začína nadobúdať konkrétne formy. Všetko drviaci tlak globálneho konzumu, nakoniec dobehol aj islam. Na sociálnych sieťach sa medzi moslimským obyvateľstvom šíri vlna odpadlíctva a spochybňovania, aká nemá doposiaľ obdobu. Informáciu priniesol portál La Nuova Bussola Quotidiana.

Ilustračný obrázok, zdroj: needpix.com

Správy o odpadlíctve moslimov prichádzajú z Kanady, Španielska, Francúzska, Nemecka aj Belgicka, ak by sme hovorili o najislamizovanejších krajinách Západu, ale rovnako tak z Tuniska alebo Alžírska. Ich nosnou základňou sú Tik Tok, YouTube, či ďalšie platformy a metódou diskusie, v ktorých sa spochybňujú skutočnosti napísané v Koráne a ďalších posvätných textoch islamu. Terčom je rodinné právo, postavenie žien, manželstvo, tresty, oblečenie.

Samozrejme bolo by veľmi naivné domnievať sa, že títo odpadlíci hľadajú namiesto opusteného islamu pravé zjavené katolícke náboženstvo a Svätú Trojicu. Uspokoja sa väčšinou potešením byť agnostikmi a ateistami, čím dokonale napĺňajú očakávania globalizátorov, ktorí sa pokúšajú vytvoriť zmiešanú etnicko-rasovú omáčku, ktorá by našla svoj vytúžený jednotiaci prvok v agnosticizme alebo aspoň v indiferentnom synkretizme.

Medzi odpadlíkmi z islamu sú dokonca aj veľmi populárni bývalí imámovia, ako napríklad Mihoub-Bouchama, ktorý denne takmer 24 hodín navádza moslimov na odpadnutie od viery. Spochybňuje dedičské právo, ktoré určuje, že ženy dedia menej, mužskú polygamiu (aj keď, nebuďme naivní, asi len preto, aby podporil aj tú ženskú) a napáda celý systém rodinnej hierarchie, ako ju islam vyžaduje.

Sociálnym cieľom tejto vzbury je zbavenie sa vplyvu imámov, ktorých odpadlíci vnímajú ako katalyzátory terorizmu. Ide v podstate o podobný trend ako v 60. a 70. rokov, keď bol islam paralyzovaný importom socialistickej ideológie z Európy. Dnes však ide skôr o snahu definitívne sa zbaviť puta rôznych obmedzení, než o oslnenie budovaním pokrokovejšej spoločnosti a bojom proti kolonializmu.

Anonymní odpadlíci pritom cítia potrebu svoje adié prezentovať na sociálnych sieťach a to aj napriek tomu, že im môže hroziť trest. Mladý muž zo Španielska (pôvodom však z Maghrebu) vysvetľuje:

Keby som zabil človeka, môj otec by mi priniesol jedlo do väzenia; keby som bol pedofil, mama by mi odpustila. Ale ak vyhlásim, že neverím v Alaha, moja rodina nebude chcieť o mne nič vedieť a bude si myslieť, že si zaslúžim trest smrti. Áno, v Koráne je odpadlíctvo dôvodom na trest smrti.“

Iránsky letecký inžinier otvorene priznáva:

Nikdy neprezradím, že som bývalý moslim, pretože v krajine, z ktorej pochádzam, v Iráne, ma odsúdia na smrť. Uvedomil som si, že islam uprednostňuje nacistický zákon pred spoločnosťou. Mohamed bol politický vodca, vojenský vodca, viedol 17 vojen a oženil sa s deväťročnými dievčatami. Islam nie je náboženstvo, je to politická ideológia.“

Medzi odpadlíkmi nechýbajú ani moslimské feministky, ako neanonymná Hind, ktorá sa otvorene k odpadlíctvu hlási:

Vyhlásiť sa za odpadlíka je aktom vzbury, pomsty proti patriarchálnemu a sexistickému náboženstvu, ktoré nerešpektuje práva. … Korán nie je mierumilovný, je pre ženy škandalózny a ospravedlňuje zlé zaobchádzanie, nech si ho vyložíte akokoľvek.

K najznámejším odpadlíkom od islamu patrí kanadský občan, ktorý sa označuje ako Jack Le Fou. Je militantným ateistom a medzi agnostikmi a odpadlíkmi je veľmi obľúbený:

Denne dostávam stovky správ a musím povedať, že 99 % sú povzbudzujúce správy, veľa ľudí mi hovorí, že vďaka mne opustili islam.“

Na svojom kanáli uvádza, že medzi tisíckami odberateľov je známy svojimi neúnavnými konfrontáciami s najhorlivejšími sunnitskými moslimami.

Na platforme Tik Tok je to zase ateista z Kabylie v Alžírsku, ktorý vedie nekonečné debaty spochybňujúce islam a postupne na seba nabaľuje nových a nových sledovateľov, takže musel prejsť od francúzštiny a arabčiny k berberčine a miestnym dialektom. Je veľmi sčítaný a neustále sa oháňa vedou a vedeckými metódami, čo jeho priaznivcom imponuje.

Na tomto linku si môžu čitatelia pozrieť celú plejádu moslimských odpadlíkov a ich stránok:

Na tomto linku si môžu čitatelia pozrieť celú plejádu moslimských odpadlíkov a ich stránok:

https://1veriteparjour.lepodcast.fr/

Zdá sa teda, že to, čo sa v moslimskom svete nepodarilo národnému socializmu ani národnému kapitalizmu, s ktorými kedysi množstvo moslimov stotožnilo vysnívaný pokrok, to sa nakoniec môže podariť globalistickej konzumnej mašinérii, ktorá dokáže ponúknuť moslimskému bludu namiesto kresťanskej pravdy aspoň trvalú zábavu a zbavenie sa patriarchálnych obmedzení. To, zdá sa, momentálne odpadlíkom bude stačiť a budú si môcť náležite užívať vymoženosti liberálnej demokracie bez toho, aby namiesto pravidiel mylných museli prijať pravidlá pravdivé.

BM

Zdroj: La Nuova Bussola Quotidiana, titulný ilustračný obrázok, zdroj – needpix.com


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Švajčiarsky biskup Bonnemain čelí kritike za to, že sa zúčastnil pohrebu biskupa Huondera, organizovaného Kňazským bratstvom svätého Pia X.

Narodenie a raný život Panny Márie

Oslava a úcta k Najsvätejšiemu Srdcu Ježišovmu v Cirkvi (Trinásta časť)

Komisia biskupov EÚ (COMECE) pokračuje vo svojej propagandistickej jazde: Vydala novú brožúrku o pozitívach EÚ a jej rozširovaní