Na Nedeľu Božieho Milosrdenstva pokrstil vojenský ordinár Mons. Rábek 43-ročného policajta -

Na Nedeľu Božieho Milosrdenstva pokrstil vojenský ordinár Mons. Rábek 43-ročného policajta


9. júna 2023
  Krátke správy

Nestáva sa často, aby sme si v denníku Sme prečítali nejaký článok, ktorý nás naozaj zaujme, ale v tomto prípade spravíme výnimku. Obrátenie 43-ročného policajta môže byť vzorom a inšpiráciou aj pre ďalších hľadajúcich ľudí…

Ilustračný obrázok, zdroj: pixabay.com

Príbeh cesty k Bohu svojho kamaráta opísala externá prispievateľka Lenka Čučková, ktorá pred desiatimi rokmi študovala na Akadémii Policajného zboru v Bratislave a tam sa skamarátila s Mirom, ktorý bol podľa vlastných slov veriaci, ale jeho rodičia ho „zabudli“ dať pokrstiť.

Povedal, že on vie, že Boh existuje, keďže všetko vo svete je postavené na bipolarite: svetlo a tma, noc a deň, dobro a zlo, keď existuje zlá sila, musí existovať aj niečo väčšie, čo ho dokáže poraziť a prekonať, Boh,“ hovorí Lenka s tým, že len nedávno sa dozvedela príjemnú novinku.

V apríli 2023 mi Miro napísal, že už šesť mesiacov sa pripravuje na krst, vedú ho dvaja policajní duchovní, kňazi pochádzajúci z Oravskej Polhory,“ pokračuje Lenka, dnes už krstná mama svojho kolegu, ktorý bol pokrstený 16. apríla 2023, v Nedeľu Božieho Milosrdenstva v Katedrále sv. Šebastiána, hlavnom chráme Ordinariátu Ozbrojených síl a Ozbrojených zborov Slovenskej republiky. Sviatosti prijal z rúk Mons. Františka Rábeka. Prvého vojenského ordinára Ozbrojených síl vymenoval do funkcie pápež Ján Pavol II. v roku 2003.

V momente krstu bolo v celej katedrále ticho ako v hrobe, počuli by ste tlkot vlastného srdca. Biskup pokrstil Mira tradične poliatím vody na hlavu ako u malých detí. Potom nasledovala sviatosť birmovania. Miro si vybral birmovné meno Pavol. Svätec sa tiež obrátil v neskoršom veku, po tom, ako prenasledoval kresťanov. Pohľad na dospelého 43-ročného človeka, kapitána, ktorý sa rozhodol, že sa jeho život bude uberať iným smerom, bol neskutočne vzácny a silný,“ uvádza svoje dojmy Lenka v tomto článku: https://myorava.sme.sk/c/23178617/policajny-kapitan-sa-dal-pokrstit-po-styridsiatke.html

MM

Zdroj: Sme, ilustračný obrázok, zdroj – pixabay.com


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Trump obvinil Bidena a jeho progresívno-liberálnu kamarilu z prenasledovania katolíkov

Vatikán vo Francúzsku blokuje vysviacku piatich kňazov u Misionárov Božieho milosrdenstva. Dôvodom je tradičná liturgia

Potřeba víry a její zneužití

Hrob – kniha života