Na Floride budú covidové pasy zakázané -

Na Floride budú covidové pasy zakázané


7. apríla 2021
  Krátke správy

Kým Joe Biden odporúča zavedenie očkovacích pasov na celom území USA, objavujú sa prvé väčšie lastovičky politického odporu. Zatiaľ najmohutnejšia sa vzniesla na oblohu na Floride, keď jej republikánsky guvernér Ron DeSantis podpísal zákon, zakazujúci používanie akýchkoľvek diskriminačných pasov či zdravotných certifikátov na území tohto štátu.

Na Floride nebudeme mať povinné očkovanie proti Covidu. Preto je úplne neprijateľné, aby po vás vláda alebo súkromný sektor požadovali covidový pas, podmieňujúci návrat k normálnemu životu. Keď chcete ísť do kina, mali by ste predložiť potvrdenie o tom, že ste zaočkovaní? Nie. Pri vstupe na športové stretnutie? Nie. Do zábavného parku? Tiež nie“, oznámil guvernér na tlačovej konferencii.

Dôležité je, že sa tento zákaz netýka len aktivít v gescii štátu či verejného sektora. Vyžadovať potvrdenie o očkovaní nebudú smieť ani súkromné dopravné spoločnosti, reštaurácie, obchody či kultúrne inštitúcie. Týmto nariadením odpadá obava tunajších občanov, že aj keď štát žiadne diskriminačné opatrenie zavádzať nebude, presadia si ho covidoví sociálni inžinieri prostredníctvom uvedomelých súkromných korporácií.

Guvernér DeSantis patrí tiež medzi prvých amerických politikov, ktorí sa odmietli podriadiť federálnemu diktátu ohľadom povinného nosenia rúšok, zatvárania škôl či obchodov.

Ľudia, ktorí sa zasadzujú o zatváranie škôl na zmiernenie infekcie, sú myšlienkovo na úrovni zástancov plochej zemegule. V prospech ich názoru neexistujú žiadne vedecky podložené argumenty.

Spolu so štátmi Iowa, Mississippi, Montana, Severná Dakota a Texas tak Florida tvorí ostrovčeky pozitívnej deviácie. Žeby zárodok budúcej konfederácie slobodných republík?

MS


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Začína nám LGBT akcia – konferencia Iniciatívy Inakosť, záštitu nad ktorou prevzalo Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku

Trump obvinil Bidena a jeho progresívno-liberálnu kamarilu z prenasledovania katolíkov

Vatikán vo Francúzsku blokuje vysviacku piatich kňazov u Misionárov Božieho milosrdenstva. Dôvodom je tradičná liturgia

Potřeba víry a její zneužití