Lokálna rakúska vláda už odškodňuje následky očkovania a obmedzení počas Covidu-19. A čo Slovensko? A čo Cirkev? -

Lokálna rakúska vláda už odškodňuje následky očkovania a obmedzení počas Covidu-19. A čo Slovensko? A čo Cirkev?


21. marca 2023
  Krátke správy

Nočná mora súčasných vládcov (a bohužiaľ aj daňových poplatníkov, ktorí to budú v konečnom dôsledku platiť) sa začína zhmotňovať. Veľké covidové cvičenie a „dobrovoľná“ vakcinácia už splnili svoj účel, teraz bude nasledovať fáza žalôb a platenia. V Nemecku sa už kajal minister zdravotníctva Leuterbach a v Rakúsku práve padá opona, za ktorou sa doteraz skrývali následky tohto veľkého cvičenia s občanmi.

Ilustračný obrázok, zdroj: pexels.com

Portál LifeSite News včera informoval, že koaličná vláda Dolného Rakúska schválila fond na odškodnenie obetí nezákonných opatrení v boji proti pandémii koronavírusu. Peniaze budú pridelené pre tých, ktorí trpia trvalou poruchou zdravia v dôsledku vedľajších účinkov očkovania proti ochoreniu Covid-19, ako aj psychologickými problémami spôsobenými „lockdownami“ a obmedzeniami. Zdá sa, že žatva bude hojná, pretože psychologické problémy majú všetci – deťmi počnúc a dôchodcami končiac. Je možné, že fond bude treba ešte navýšiť.

V dohode medzi tzv. „konzervatívnou“ Rakúskou ľudovou stranou (ÖVP), ktorá teraz po voľbách padla o 10 %, a preto je tak povoľná, a pravicovou Stranou slobody (FPÖ) sa hovorí, že z fondu sa budú hradiť „poradenské služby v prípade individuálneho úrazu, lekárska starostlivosť pre ľudí s trvalým následkom po očkovaní, liečba psychologických problémov, všetky potrebné terapie“.

Vláda spolkovej krajiny Dolné Rakúsko tiež oznámila vyplácanie kompenzácií špeciálne pre deti a mladých ľudí, ktorí trpeli zatvorením škôl. Finančné prostriedky sú určené na kompenzáciu „mimoriadnych nákladov vynaložených na domáce vzdelávanie a inú potrebnú podporu, ako sú poukážky na doučovanie, rekreačné aktivity atď.“

Okrem toho vláda vráti všetky pokuty „uložené za porušenie obmedzení týkajúcich sa koronavírusu“, ktoré „následne zrušil Ústavný súd“!

Dohoda tiež stanovuje, že prípravky proti Covidu-19 sa už nebudú vo federálnom štáte inzerovať.

Prísľub novej vlády vyplatiť odškodné je pre mnohých prekvapením, keďže vládnuca strana ÖVP a dolnorakúska kancelárka Johanna Mikl-Leitnerová, patriaca do jej radov, boli najvernejšími zástancami politiky centrálnej vlády o povinnom očkovaní. Pred týždňom Mikl-Leitnerová však otvorene priznala, že povinné očkovanie „bola chyba“. Zdá sa, že loď sa potápa a niektoré hlodavce zrejme túžia opustiť palubu.

Táto veľmi nepriaznivá situácia pre aktérov 2,5-ročného hysterizovania a alarmizmu, je zrejme len začiatkom pohybu, ktorý sa postupne prevalí cez celú Európu. Ak si to zhrnieme, tak o náhradu škody v podstate môže požiadať ktokoľvek. Uvidíme, kedy prídu na rad veriaci a ich psychické traumy z toho, že im niekto odopieral ich ústavné právo na návštevu kostolov, nútil ich nosiť nezmyselné rúška, odopieral im udeľovanie sviatostí a pod. Zdá sa, že nás ešte čakajú veselé časy.

BM

Zdroj: LifeSite News, ilustračný obrázok, zdroj – pexels.com


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Synodalita – duchovní válka a globální mobilizace v Církvi

Pobožnosť na počesť piatich Kristových rán, neprávom odsunutá odpustková modlitba, I. časť

Liberálna katolícka aktivistka v rakúskom Grazi chce spojiť slávenie Najsvätejšieho Kristovho Tela a Krvi s klimatickou agendou

Utah, USA: Biblia na zozname zakázanej literatúry