LA Times: „Ak kresťania zrušia verdikt „Roe verzus Wade“, môžu prísť o svoju náboženskú slobodu!“ -

LA Times: „Ak kresťania zrušia verdikt „Roe verzus Wade“, môžu prísť o svoju náboženskú slobodu!“


13. mája 2022
  Krátke správy


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

Noviny Los Angels Times publikovali v stredu 11. mája otvorený list, v ktorom už otvorene zaznieva myšlienka, že „neposlušným“ katolíkom môže byť zakázané praktizovať ich vieru.

List autorky Sheily Briggsovej začína tvrdením, že nadchádzajúce zrušenie potratového rozhodnutia Roe verzus Wade je „katastrofou pre ženy“, ale že je to aj „katastrofou pre katolícku Cirkev“, ktorej hierarchia „urobila z boja proti potratom svoju ústrednú misiu“. Je zaujímavé, že sa tu liberálne živly navážajú opäť výhradne do katolíckej Cirkvi, pričom proti potratom dlhodobo bojujú aj protestanti. V každom prípade, článok sa oháňa tvrdením, že podľa prieskumu Pew Research je proti zrušeniu verdiktu Roe verzus Wade 68 % Američanov, keďže sa tu hovorí o rozhodnutí Najvyššieho súdu a nie o rozhodnutí nejakého zákonodárneho orgánu.

Podľa článku je dôvodom toho, že sa katolícke kostoly vyprázdňujú, práve boj biskupov proti potratom a gender ideológii. Údajne to odcudzuje mladých ľudí, ktorí Cirkev opúšťajú a po prípadnom zvrátení verdiktu sa má tento trend ešte znásobiť. Článok pokračuje:

Keď sa po rozsudku Najvyššieho súdu zviditeľnia ničivé účinky na životy žien, katolíci budú pociťovať čoraz väčšiu hanbu za to, čohosa ich Cirkev dopustila.“

Autorka ozrejmuje, že najmä katolíci sú za zrušenie potratov zodpovední, lebo štyria zo šiestich konzervatívnych sudcov na Najvyššom súde sú katolíci. Tým, že katolíci takto podľa nej „vnútia“ svoju vôľu ostatnému národu, sami porušia princíp náboženskej slobody, ktorý hlása rešpektovanie náboženstva toho druhého. Uvádza:

To je dôvod, prečo boli na začiatku Massachusettského spoločenstva katolíci obesení; (z protestantského pohľadu) ohrozovali nielen svoje duše, ale aj duše iných.“

LA Times sa preto de facto vyhrážajú, že sa môžu „staré časy“ vrátiť:

Konzervatívni kresťania môžu mať pocit, že dokážu vyhrať kultúrne vojny proti všetkým, ktorí nezdieľajú ich víziu spoločnosti, ale žiadna skupina nezostane na vrchole navždy. Nakoniec stratia nadvládu a potom im ešte iba bude chýbať ochrana náboženskej slobody, ktorá bola kedysi zakotvená v americkej kultúre a zákonoch.“

Preložené do bežného jazyka – doslova sa tu hovorí o náboženskej perzekúcii! „Vy dnes zakážte potraty a my vám zajtra zakážeme praktizovať vaše náboženstvo pod tvrdými trestami.“ Tento ohyzdný a drzý článok je pritom primárne smerovaný na katolíkov žijúcich v USA.

Presne to pripomína známe slová istého biskupa, ktorý sa vyjadril nasledovne: „Ja ešte zomriem v posteli, ale môj nasledovník už vo väzení.

MG

Zdroj: Yahoo News, titulný obrázok – erkansaka.net


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Synodalita – duchovní válka a globální mobilizace v Církvi

Pobožnosť na počesť piatich Kristových rán, neprávom odsunutá odpustková modlitba, I. časť

Liberálna katolícka aktivistka v rakúskom Grazi chce spojiť slávenie Najsvätejšieho Kristovho Tela a Krvi s klimatickou agendou

Utah, USA: Biblia na zozname zakázanej literatúry