Kňaz Dušan Škurla o učebniciach sexuálnej výchovy: Je to vynikajúci návod na neúspešné manželstvo a rodičovstvo -

Kňaz Dušan Škurla o učebniciach sexuálnej výchovy: Je to vynikajúci návod na neúspešné manželstvo a rodičovstvo


21. marca 2023
  Krátke správy

Kto vlastne vytvoril nové „učebnice“ sexuálnej výchovy? Stoja za tým ľudia zo Spoločnosti pre plánované rodičovstvo, dcérskej organizácie International Planned Parenthood Federation – najznámejšími vykonávateľmi potratov v USA, a zrejme aj v celom západnom svete. Naozaj im dovolíme, aby morálne skazili naše deti?

Ilustračný obrázok, zdroj: Fatima TV / archív Christianitas.sk

Na to, aby sa zlo šírilo, stačí, že dobrí ľudia budú mlčať,“ hovorí v rozhovore pre náš youtubový kanál Fatima TV Dušan Škurla, katolícky kňaz, ktorý sa od roku 2007 aktívne venuje téme ochrany života nenarodených. Pôsobí v Košickej arcidiecéze ako koordinátor aktivít na ochranu života nenarodených.

S našou kolegyňou Annou Kulanovou sa rozprával nielen o probléme umelých potratov u nás na Slovensku a vo svete, ale dotkli sa aj aktuálnej témy – nových „učebníc“ sexuálnej výchovy. Po tom, čo sme si túto publikáciu v redakcii prelistovali, môžeme smelo povedať, že nejde o učebnicu sexuálnej výchovy, ale – perverznosti.

Aj otec Dušan Škurla o „učebnici“ hovorí: Redukuje človeka takmer na čisto sexuálnu bytosť, lebo redukuje samotnú sexualitu na genitalitu. Nie genialitu. Genitalitu. To znamená na zložku len čisto telesnú, čisto pudovú,“ varuje s tým, že takáto forma sexuálnej výchovy problémy nerieši. Práve naopak. Začne ich vytvárať.

Je to na míle vzdialené od výchovy k manželstvu a rodičovstvu. Alebo inak povedané, je to vynikajúci návod na neúspešné manželstvo a rodičovstvo,“ hovorí pre Fatima TV koordinátor aktivít na ochranu života nenarodených v Košickej arcidiecéze.

Takýto typ sexuálnej výchovy slúži v podstate len obrovským finančným záujmom a toto, čo som si prečítal o OZ Intymyta, kde sa predstavujú a kde vravia, že sa snažia svojou činnosťou riešiť problémy spojené s plánovaním rodičovstva a s reprodukčným zdravím, tak pravda je taká, alebo mne sa zdá, že oni tie problémy riešiť nedokážu, dokážu ich len vytvárať,“ dodáva kňaz Dušan Škurla.

Celý rozhovor, ktorý vám určite dávame do pozornosti, si môžete pozrieť už teraz na Fatima TV.

Čo môžeme urobiť?

Čoraz viac rodičov detí, ktorým hrozí, že sa v našich školách stretnú s týmito perverznými učebnicami, vyjadruje svoj nesúhlas a protest proti ich predčasnej sexualizácii. Prišiel čas na to, aby sme sa ozvali. Lebo ako sme spomenuli v úvode: Aby sa zlo šírilo, stačí, že dobrí ľudia budú mlčať!

Stretneme sa vo štvrtok o 17:30 hod. pred budovou Ministerstva školstva SR na Stromovej ulici č. 1 v Bratislave. Budeme sa spolu modliť ruženec a prosiť Sedembolestnú patrónku Slovenska o pomoc. Zároveň takouto tichou modlitbou dáme najavo svoj nesúhlas s tým, aby sa v našich školách učilo z nových „učebníc“ sexuálnej výchovy.

MM

Titulný ilustračný obrázok, zdroj – Fatima TV / archív Christianitas.sk


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Synodalita – duchovní válka a globální mobilizace v Církvi

Pobožnosť na počesť piatich Kristových rán, neprávom odsunutá odpustková modlitba, I. časť

Liberálna katolícka aktivistka v rakúskom Grazi chce spojiť slávenie Najsvätejšieho Kristovho Tela a Krvi s klimatickou agendou

Utah, USA: Biblia na zozname zakázanej literatúry