Kňaz a prof. D. Oko pre Fatimu TV: „Pápež môže urobiť také veci, že pôjde do pekla“ -

Kňaz a prof. D. Oko pre Fatimu TV: „Pápež môže urobiť také veci, že pôjde do pekla“

Anna Kulanová
3. októbra 2023
  Video  

Fatima TV sa ako hosť zúčastnila 1. eucharistického kongresu EWTN a pri tej príležitosti sa naša redaktorka Anna Kulanová mala možnosť spýtať kňaza a profesora D. Oka niekoľko otázok, ktoré sa týkali súčasnej krízy v Cirkvi.

V súčasnosti možno počuť množstvo kritických hlasov voči pápežovi, dokonca sa objavuje otázka, či je pápež katolík, čo je mimochodom otázka, ktorá sa ešte donedávna používala ako vtip. Profesor Oko vysvetľuje, že „neomylnosť pápeža je ohraničená“, že „nie všetko, čo pápež hovorí, je zjavená pravda“ a že dokonca aj „pápež môže zhrešiť a ísť do pekla“.

V rozhovore sa profesor Oko zaoberá aj problémami homoloby v Cirkvi. Vysvetľuje, že on sám patrí medzi najlepšie informovaných ľudí v danej téme; hovorí o nej jasne a napriek všetkému zlému, čo sa vnútri Cirkvi deje, je presvedčený, že Cirkev je to najsvätejšie, čo máme: „V Cirkvi sú zradcovia, Judáši, piata kolóna, ale podstata Cirkvi je svätá,“ a pokračuje, že ju „netreba odpisovať“. Pridáva tiež recept na šťastie, podľa neho šťastie je „vedľajším účinkom konania dobra a pravdy“.

Rozhovor, rovnako ako nedávno, ponúkame v dvoch verziách, v nahovorenej po slovensky a pre znalých poľštiny ponúkame aj pôvodnú (originálnu) verziu s otázkami v angličtine a odpoveďami pána profesora v jeho rodnom jazyku.

A poľská verzia:

***

Portál Christianitas.sk svojim čitateľom odporúča:

Prof. Dariusz Oko z Pápežskej Univerzity svätého Jána Pavla II. sa v odvážnej knihe Levanduľová mafia. S pápežmi a biskupmi proti homo-klikám v Cirkvi pokúša pozrieť na tzv. levanduľovú mafiu, ktorá pôsobí v Cirkvi, je jej skrytou chorobou, ničiacou jej organizmus.

Kniha nie je namierená proti ľuďom, ale proti ľudským zlyhaniam, konaniu hriechov, ktoré sú zjavné. Jej cieľom nie je vyvolať pohoršenie, ale pomenovať obrovskú krízu, ktorá, ako sa zdá, akoby nemala riešenie…

2., doplnené vydanie knihy si môžete objednať na adrese: https://www.christianashop.sk/levandulova-mafia-s-papezmi-a-biskupmi-proti-homo-klikam-v-cirkvi/ aktuálne so 47 % zľavou!!!

V našom eshope si však môžete objednať vo výraznej zľave aj ďalšie zaujímavé tituly – viac informácií na našej stránke christianashop.sk/.


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Sv. Barbora, panna a mučenica

Kázeň na prvú nedeľu adventnú

Niekoľko poznámok k chystanému, trúfalo formulovanému, pastierskemu listu bp. M. Chovanca pre veriacich

Vďaka zvratu potratového rozhodnutia „Roe verzus Wade“ sa v USA narodilo 32-tisíc bábätiek