Katolícky teológ, podporujúci vlani v Nemecku Covid-vakcináciu, nezniesol pravdu a rozzúrený ušiel z TV štúdia -

Katolícky teológ, podporujúci vlani v Nemecku Covid-vakcináciu, nezniesol pravdu a rozzúrený ušiel z TV štúdia


15. marca 2023
  Krátke správy

Tí, čo sa domnievali, že ich trápne angažovanie sa v pochybnej pandemickej hystérii bude zabudnuté a prekryté ďalšími mediálne pretláčanými udalosťami, budú možno sklamaní. A to aj v radoch kléru.

Ilustračný obrázok, zdroj: wikimedia commons

V Nemecku sa už začína verejne debatovať o masovom dopade nežiadúcich účinkoch pochybných vakcín a minister zdravotníctva Karl Lauterbach, ktorý patril k najzapálenejším nanucovačom vakcinácie, verejne tieto fakty priznal a prejavil ľútosť. Pokúšal sa síce zľahčovať fakty tým, že uviedol počet postihnutých k očkovaným 1:10 000, avšak tento údaj môže byť pochybný a falošný, podobne ako boli pochybné údaje počas celého veľkého covidového cvičenia. Navyše by niekto mohol začať pátrať po skutočnom počte ľudí, ktorí boli reálne ohrození koronavírusom spôsobujúcim Covid-19 a porovnať tento pomer s tým, ktorý uviedol minister. Pokiaľ by sa ukázalo, že pomer ohrozených vakcínou je väčší, tak sa môže tešiť, že sa mu na hlavu zosype nová záplava žalôb z rohu hojnosti.

Dusná atmosféra účtovania sa preto v Nemecku teraz presunula z alternatívnych do mainstreamových médií a známy novinár Frank Lübberding v diskusnom programe Viertel nach Acht televízie BILD – TV, prišiel so sloganom: Lauterbach klamal všetkým, pričom otvorene kritizoval povinné očkovanie a ministra zdravotníctva. Jeho oponentom v diskusii bol známy pokrokový katolícky teológ a psychiater Manfred Lütz, ktorý sa počas covidu „preslávil“ propagovaním povinného očkovania a svoje alarmistické nabádanie zaštiťoval odvolávaním sa na katolícku morálku a kresťanské povinnosti. Počas najvypätejšej atmosféry vakcinačnej hystérie uviedol:

Dať sa očkovať je teda od katolíkov zodpovedné a z môjho pohľadu ako lekára a teológa dokonca povinné, pretože nechránia len svoje zdravie, ale aj zdravie iných.“

Je zrejmé, že verejne priznané prechmaty a negatívne dopady takýchto teológov znervózňujú, pretože im pripomínajú ich vlastnú zodpovednosť za psychologický nátlak voči veriacim, z ktorých mnohí dnes trpia postihnutím následkom vakcinácie, ale aj psychickými problémami následkom Cirkvou podporovaných lockdownov, či inými formami sociálneho rozvratu.

Preto Lütz v snahe zachrániť situáciu, a zrejme v mylnom domnení, že atmosféra v spoločnosti je ešte stále priaznivo nastavená voči arogancii „odborníkov“, začal hovoriť o „idiotských odporcoch očkovania“. Potom sa začal zastávať ministra zdravotníctva Lauterbacha s tým, že ten sa vždy snažil verejnosť informovať vedeckými argumentmi. Nato novinár Lübberding kontroval, že minister musí prevziať zodpovednosť a povedal, že by mal odstúpiť, pretože bagatelizoval možné negatívne následky vakcinácie.

Teológ ďalej obhajoval ministra a tvrdil, že má právo sa aj pomýliť. Vtedy mu už začali oponovať aj ďalší účastníci diskusie, ako šéfredaktor časopisu BILD Frank Schneider, ktorý mu povedal: „Je to o slobode prejavu, ak ľudia toto očkovanie hodnotia ako nebezpečné a majú strach.“ Potom povedal o konaní vlády počas covidu: „Bolo to strašenie.“

Vtedy už teológ nevydržal a snažil sa oponenta zastaviť a nenechať ho dohovoriť. Ten sa však ohradil: „Nechajte ma to dokončiť…

Teológ reagoval agresívne: „Ale to je nezmysel…“

Schneider: „Nezmyslom bolo, keď ste povedali, že Leuterbach má právo povedať – pomýlil som sa –

Po tejto vete teológ, už značne rozzúrený a urazený vstal a opustil štúdio počas priameho prenosu.

Toto správanie vzbudilo náležitý ohlas. Jeden z divákov to zhrnul slovami: „Ak nemáte žiadne argumenty, vstanete a odídete. Tento pán bol nemožný. Ako hanlivo hovorí o mysliacich ľuďoch!“ Ďalší hovoril o „… ľuďoch, ktorí si nedokážu priznať, že sa celé tie roky mýlili“.

Je to však ešte horšie. Oni sa nielen mýlili, oni svoje omyly (ak to boli omyly) nanucovali druhým, osočovali ich, vyhrážali sa im a obviňovali ich z nekresťanského prístupu. Teraz budú už len zúriť. A raz možno aj plakať.

Scénu úteku si môžu čitatelia pozrieť tu: https://www.kath.net/news/81076

BM

Zdroj: Kath net, ilustračný obrázok, zdroj – wikimedia commons


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Hnutie Emauzy potvrdilo o zakladateľovi, že Abbé Pierre, idol liberálneho katolicizmu bol sexuálnym násilníkom. Dodajme: aj obhajcom LGBT a heretikom

Poľsko: Šikanovanie Cirkvi liberálmi narastá – Dvom progresívcom vadilo zvonenie z kostola a sudca ho zakázal

Firma John Deere upúšťa od podpory agendy LGBT, rodovej rovnosti a gender. Konzervatívni zákazníci ju začali bojkotovať

Pierre Teilhard de Chardin ako symbol šírenia bludov v modernej Cirkvi