Katolícka organizácia v USA vyvinula aplikáciu na sledovanie homosexuálnych kňazov -

Katolícka organizácia v USA vyvinula aplikáciu na sledovanie homosexuálnych kňazov


14. marca 2023
  Krátke správy

Nezávislá organizácia z Denveru (štát Colorado, USA) s názvom „Katolícki laici a klérus za obnovu“ vyvinula zvláštnu aplikáciu slúžiacu na sledovanie katolíckych kňazov používajúcich aplikácie a online služby na nájdenie homosexuálnych partnerov. Získané informácie následne organizácia preposiela biskupom po celej Amerike.

Ilustračný obrázok, zdroj: flickr.com

„Katolickí laici a klérus za obnovu“ sa označuje za konzervatívnu katolícku skupinu a o jej existencii vydal ako prvý článok ešte minulý utorok denník The Washington Post. Podľa informácií, ktoré denník získal, je poslaním projektu „posilniť Cirkev, aby vykonávala svoje poslanie“ a poskytnúť biskupom „zdroje založené na dôkazoch“, ktoré pomôžu ďalej identifikovať skompromitovaných jedincov v jej radoch. Podľa denníka minula skupina na tento svoj projekt okolo 4 miliónov amerických dolárov. Avšak plody na seba nenechali dlho čakať.

Najvyššie postaveným kňazom, ktorého dokázala aplikácia identifikovať ako aktívneho homosexuála, bol vysoký predstaviteľ americkej biskupskej konferencie, Mons. Jeffrey Burrill. Ten bol odhalený ešte v júli 2021 a po tom, čo táto skutočnosť vyšla najavo, musel svoj post opustiť. Až teraz noviny Washington Post uviedli, že za týmto odhalením stála skutočne skupina „Katolickí laici a klérus za obnovu“.

Existuje niekoľko zvláštnych aplikácií slúžiacich na nájdenie homosexuálneho partnera „na jednu noc“. Jednu takúto aplikáciu využíval aj Mons. Burrill. Aplikácia katolíckej organizácie sa však dokáže do zabezpečenej siete nabúrať a „nejakým“ spôsobom identifikovať, že daný anonymný jedinec je v skutočnosti kňazom katolíckej Cirkvi.

Prezident organizácie „Katolickí laici a klérus za obnovu“ Jayd Henricks napísal po zverejnení článku vo Washington Poste vlastný článok vydaný na katolíckom portáli First Things. V ňom opisuje obrovský šok po tom, ako vyšla najavo McCarrickova aféra. Vtedy vznikla v okruhu jeho priateľov myšlienka na očistu katolíckej Cirkvi a to aj za pomoci moderných technológií. Skupina sa však nevenuje len sledovacím technológiám, ale svoje technológie využíva aj na výskum a tvorbu štatistík. Henricks pokračuje:

Uskutočnili sme tiež štúdie o tom, prečo katolíci opúšťajú Cirkev, skúmali sme spôsoby, akými sa katolíci zapájajú do sociálnych médií, robili sme prieskum medzi farníkmi o ich liturgickom živote a potrebách a pracovali sme na vytvorení plánov duchovnej formácie v seminároch v súlade s vatikánskymi usmerneniami. A toto všetko sme dali do služieb Cirkvi.“

Henricks ďalej uviedol, že cieľom jeho organizácie je „pomáhať Cirkvi, aby bola svätá“, keďže „Cirkev potrebuje svätých kňazov“.

Katolícky teológ Taylor Marshall sa k informácii o aplikácii odhaľujúcej homosexuálnych kňazov vyjadril, že „toto je presne to, čo potrebujeme, takto môžeme Cirkev očistiť“. Zdá sa však, že nie všetci v Cirkvi sú z novej technológie nadšení. Liberálny National Catholic Reporter napríklad priniesol vyjadrenie istého Bryana Massingalea, ktorého označil za „homosexuálneho kňaza a profesora teologickej a sociálnej etiky na Fordham University v New Yorku“. Kňaz sa pre portál vyjadril, že hoci sú aj zlí homosexuálni kňazi, existujú aj dobrí homosexuálni kňazi, ktorí „slúžia Cirkvi s oddanosťou a vernosťou“.

Táto skupina („Katolickí laici a klérus za obnovu“) sa snaží zneužiť ľudskú slabosť v záujme ideológie. To nie je Ježišova cesta,“ myslí si homosexuálny kňaz (?!) a profesor teologickej etiky z New Yorku.

My naopak dúfame, že sa vo svete začne objavovať čoraz viac podobných technológií odhaľujúcich skompromitovaných jedincov v radoch Cirkvi a že tí budú o svoje koláriky postupne prichádzať. Podobne, ako by o ten svoj mal prísť aj otec Massingale.

MG

Zdroj: The Guardian, NY Post, First Things, ilustračný obrázok, zdroj – flickr.com


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Pomocný biskup Athanasius Schneider obviňuje pápeža Františka z prenasledovania verných katolíkov

!!! Škandál: Cirkev v Taliansku financovala mimovládne organizácie, ktoré profitovali z prevádzačstva migrantov. Biskupi, kardináli aj pápež…

Cirkev predala 500-ročný španielsky kláštor budhistickým mníchom na meditácie. Obyvatelia protestujú

Herézy a bludy, IX. časť: Donatisti, 1/2