Katolíci žiadajú zrušiť ocenenia udelené propotratovému prezidentovi Joeovi Bidenovi -

Katolíci žiadajú zrušiť ocenenia udelené propotratovému prezidentovi Joeovi Bidenovi


10. júna 2024
  Krátke správy

Viac ako 1500 katolíkov vyzvalo vedenie prestížnej americkej Univerzity Notre-Dame v štáte Indiana pri South Bende, aby zrušila všetky katolícke ocenenia udelené propotratovému americkému prezidentovi Joeovi Bidenovi.

Katolíci s väzbami na spomenutú univerzitu naliehajú, aby stiahla medailu Laetare za rok 2016, ktorú udelila vtedajšiemu viceprezidentovi Joeovi Bidenovi. Je predsa nemysliteľné, aby prezident podporujúci potraty, čo je v priamom rozpore s učením Cirkvi, získal a vlastnil katolícke ocenenie.

V liste, ktorý odoslali vedeniu univerzity píšu: „Napriek tomu, že sa americký prezident Joe Bident osobne identifikuje ako praktizujúci katolík, stal sa najvýznamnejším, najmocnejším a najhorlivejším protivníkom Cirkvi v otázke potratov. Potraty nielenže podporuje, ale ich aj neustále propaguje a presadzuje.

Veriaci katolíci takisto podčiarkli skutočnosť, že Univerzita Notre-Dame už zrušila vyznamenania udelené sexuálnym predátorom a maniakálnym kreatúram Theodorovi Mc Carrickovi, Billovi Cosbymu a Jeanovi Vanierovi. Zrušiť Bidenove ocenenie je možno ešte naliehavejšie, pretože americký prezident Biden cynicky podporuje vraždenie nenarodených detí.

Podľa Univerzity Notre-Dame sa medaila Laetare udeľuje katolíkovi, „ktorého génius zušľachtil umenie a vedu, ilustroval ideály Cirkvi a obohatil dedičstvo ľudstva“. Medaila nesie latinský nápis: „Magna est veritas et praevalebit“, čo v preklade znamená „Pravda je mocná a zvíťazí“.

Ilustračný obrázok, zdroj: youtube.com

Katolíci upozornili, že prezident Biden nie je žiaden génius, neobohatil dedičstvo ľudstva, podporuje potraty a ideológiu LGBT, je hanbou na americkom prezidentskom poste a nemá so skutočným katolicizmom nič spoločné. Bidenova administratíva je hodnotená ako najviac propotratová administratíva všetkých čias v USA. Okrem toho Bidenova pro-potratová politika zahŕňa prinútenie amerických daňových poplatníkov financovať potraty doma aj v zámorí, potláčanie pro-life Američanov, nútenie pro-life zdravotníckeho personálu k účasti na interrupciách a pod.

Okrem toho Biden pracoval na zmene základných amerických inštitúcií s cieľom rozšíriť potraty. Nakoniec, a možno najneslávnejšie, Biden vyzbrojil ministerstvo spravodlivosti (DOJ) proti pro-liferom, čoho dôkazom je nedávne uväznenie niekoľkých aktivistov vo Washingtone D.C.

„Ak táto petícia nebude akceptovaná a prezident Biden si ponechá medailu Laetare, je to jasným posolstvom pre amerických katolíkov, že najvýznamnejšiu katolícku univerzitu v USA netrápi kampaň prezidenta Bidena za potraty,“ uvádza sa v liste.

Prezident Biden je považovaný v USA svojimi kritikmi za jedného z najhorších prezidentov v histórii – jeho úradovanie poškvrňujú nielen politické škandály, arogancia, nehanebné klamanie, ale aj čoraz viac badateľná demencia.

BK

Zdroj: LifeSiteNews, titulný ilustračný obrázok, zdroj – youtube.com


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Sv. Benno z Meissenu, biskup a apoštol polabských Srbov

Duch Svätý nás posilňuje a teší

Protirečenia ľavicovo-liberálneho myslenia alebo Hitparáda slniečkárskej hlúposti

Seriál o spovedi a sviatosti pokánia podľa knihy biskupa Louisa Gastona de Ségur „Spoveď“, VI. časť