Katolíci v Indii odmietajú transgenderovú agendu -

Katolíci v Indii odmietajú transgenderovú agendu


20. novembra 2023
  Krátke správy

Bergogliáni vo Vatikáne rozhodli, že transsexuáli a homosexuáli môžu byť krstnými rodičmi a transsexuáli majú právo byť pokrstení, pretože pre bergogliánov už evidentne nie je dôležité, že Boh stvoril ľudí ako muža a ženu a potrestal Sodomu a Gomoru za ich hriechy. Katolícka Cirkev v Indii však má s prijatím akceptácie transgenderových bytostí, lesieb a homosexuálov dosiaľ veľký duchovný problém.

Ilustračný obrázok, Katedrála sv. Kajetána vo Velha Goa, Goa, India
zdroj: wikimedia commons

Indickí biskupi dosiaľ reagujú odmietavo na bergogliánsky dokument. „Otázky týkajúce sa lesieb, gejov, bisexuálov a transgenderových bytostí sú v Indii tabu,“ uviedol pre tlačovú službu UCANEWS otec Stanislav Alla, lektor morálnej teológie na Vidyajyoti College of Theology v hlavnom meste Indie Naí Dillí.

Možno keby spiatočníckych členov indickej biskupskej konferencie navštívil nejaký rozhľadený, liberálny a modernistický bergogliánsko-láskavý nuncius v tigrom ornáte a so Sandokanovým turbanom na hlave, tak by možno, v úcte pred jeho majestátom, zmenili svoj názor a transgenderov, lesby a gejov by plne akceptovali.

To, čo bergogliáni odsúhlasili v Európe, v Indii teda zatiaľ odmietajú prijať. Naďalej tam prevládajú miestne tradície a zvyky. Indickí katolíci odmietajú o transrodových otázkach vôbec diskutovať a v rodinách a pri výchove svojich detí zaujímajú k tejto problematike jednoznačne negatívne stanovisko. Rovnako negatívny postoj zaujali voči gejom a lesbám.

Zatiaľ čo indickí biskupi majú v tejto problematike jasno, rovnako ako väčšina indických katolíkov, menšia skupina modernistov a liberálov v indickej spoločnosti a Cirkvi volá po čo najrýchlejšom zavedení bergogliánskych zmien do života v indickej cirkvi.

Jozef Dias, zakladateľ indického katolíckeho sekulárneho fóra uviedol, že kňazi by mali začať s osvetou, aby sa transgender bytosti, gejovia a lesby čo najskôr stali súčasťou katolíckej Cirkvi v plnej miere. Podľa Jozefa Diasa treba organizovať školenia a mohutnú vzdelávaciu kampaň v spoločnosti, aby Indovia upustili od svojho spiatočníctva a tradicionalizmu, pričom táto kampaň nebude podľa jeho slov vôbec jednoduchá.

BK

Zdroj: katholisch.de, titulný ilustračný obrázok, zdroj – wikimedia commons

***

Portál Christianitas.sk svojim čitateľom odporúča:

Kniha Obraňujme vyšší zákon s podtitulom Hnutie LGBT a obrana kresťanskej morálky kolektívu autorov Americkej spoločnosti pre obranu Tradície, rodiny a vlastníctva (TFP) dáva čitateľovi jednoznačnú odpoveď na otázku: Prečo musíme odmietať „sobáše“ medzi ľuďmi rovnakého pohlavia ako aj požiadavky homosexuálnej loby?

K tejto obsahom pozoruhodnej knihe napísal príhovor otec arcibiskup Mons. Ján Orosch, z ktorého zacitujme: „Táto hlboká pravda, ktorá je uvedená v predstavovanej knihe o skutočnosti homosexuálnej revolúcie, pozorovateľnej na celom svete, dokonale ilustruje realitu vzbury hriechom poznačeného človeka, voči svojmu Stvoriteľovi.

A slová z recenzie doc. RNDr. Vladimíra Palka CSc.: Ak sa chcete zoznámiť s knihou, ktorá opisuje úspešnú históriu, taktiku a stratégiu hnutia, a vyzbrojuje čitateľa argumentačne do zápasu proti ideológii LGBT, potom odporúčam knihu „Obraňujme vyšší zákon“.

Uvedenú knihu si môžete objednať na adrese:

https://www.christianashop.sk/obranujme-vyssi-zakon/

V našom e-shope si však môžete objednať vo výraznej zľave aj ďalšie zaujímavé tituly – viac informácií na našej stránke christianashop.sk/.


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Otec Kramara vyzýva kvôli Viganovi, aby všetci katolíci „priznali farbu“ či sú katolíkmi alebo nie. Myslí skutočne všetkých? A čo si pod „katolíkom“ vlastne predstavuje?

Britský hudobný skladateľ iniciuje petíciu laikov za zachovanie tradičnej latinskej sv. omše

Nigerijskí biskupi varujú pred dohodou s EÚ, lebo umožní presadiť LGBTQ agendu a potraty

Biskup Schneider v rozhovore o svojej novej knihe s názvom Uteč pred herézou: V Cirkvi dnes vládne modernizmus odsúdený pápežom Piom X.