Kataru sa počas prebiehajúcich majstrovstiev úspešne darí blokovať LGBT propagandu Západu -

Kataru sa počas prebiehajúcich majstrovstiev úspešne darí blokovať LGBT propagandu Západu


22. novembra 2022
  Krátke správy

Hrozivé scény z minuloročného futbalového EURA, kedy LGBT propaganda prevalcovala celé štadióny, sa na tohtoročných Majstrovstvách sveta v Katare neopakujú. Maličká – len 3 miliónová krajina – úspešne blokuje všetky provokačné snahy západných mocností na čele s USA, Nemeckom a Anglickom zneužívať toto veľké športové podujatie na propagáciu homosexuality. Pred ráznym postojom Kataru musela cúvnuť aj všemocná futbalová organizácia FIFA.

Ilustračný obrázok, zdroj: i-tecnico.pt

Ako sme už uviedli, mnohé európske tímy – na čele s Holandskom, Nemeckom, Francúzskom a Anglickom – sa na prebiehajúcich majstrovstvách chystali predstaviť homosexuálne ladené kapitánske pásky s dúhovým podfarbením a nápisom „ONE LOVE“ – „JEDNA LÁSKA“. To sa však napokon nedeje: FIFA ustúpila katarskému usporiadateľovi a len niekoľko hodín pred štartom majstrovstiev oznámila, že ktorýkoľvek hráč nastúpi na zápas s takouto páskou, ihneď dostane žltú kartu. Tohto sa nabudené reprezentácie zľakli a vydali vyhlásenie, podľa ktorého nechcú obetovať úspech v turnaji za svoje „hodnoty“. Holandský národný tím napríklad uviedol:

Našou prioritou číslo jeden na majstrovstvách sveta je vyhrať zápasy. Skrátka nechcete, aby váš kapitán začal zápas so žltou kartou.“

Ani Dáni nie sú s rozhodnutím futbalovej asociácie spokojní. Šéf dánskej futbalovej federácie Jakob Jensen povedal pre dánsku televíziu TV2, že organizácia bola „extrémne sklamaná z FIFA“ a pokračoval:

O našej pozícii sa vie už dlho. Stojíme za inklúziou, rovnako ako FIFA hovorí, že stoja za inklúziou. Neviem, ako je náš odkaz v rozpore s odkazom, ktorý chce vyslať FIFA.

Nielen hráči, ale ani západní novinári či fanúšikovia nesmú v blízkovýchodnej krajine propagovať homosexualitu. Miestne úrady takto na pol hodinu zadržali amerického športového spravodajcu Granta Wahla zo CBS Sports, ktorý mal na sebe tričko s dúhovým pozadím. The Guardian píše:

Strážnik bezpečnosti mu oznámil, že tričko nie je povolené. Wahl povedal, že mu strážnik „násilne vytrhol“ telefón z rúk, keď o incidente písal na Twitter. Povedal, že ho potom zadržali na 25 minút a nariadili mu, aby si tričko vyzliekol, keďže bolo podľa člena bezpečnostného personálu „politické“. Pýtali sa ho tiež, či je z Veľkej Británie.“

O svoje pestrofarebné veci prišli napríklad aj fanúšikovia Walesu, ktorým bolo na zápase zakázané nosiť dúhové čiapky. Postoj Kataru jednoznačne vysvetlil Khalid Salman, bývalý hráč krajiny. Ten pre nemeckú stanicu ZDF uviedol nasledovné slová:

„(Fanúšikovia) u nás musia akceptovať naše pravidlá. Homosexualita je haram. Viete predsa čo haram („zakázané“) znamená, nie?

Keď sa ho nemecký reportér spýtal, prečo je homosexualita v Katare zakázaná, Salman odvetil:

Nie som prísny moslim, ale prečo je to haram? Pretože je to poškodenie mysle.

Po tejto odpovedi bol rozhovor okamžite prerušený.

MG

Zdroj: Times of Israel, The Guardian, LBC, ilustračný obrázok, zdroj – i-tecnico.pt


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Biskup Mutsaerts vyjadril podporu biskupovi Stricklandovi

Odovzdali sme petíciu za zastavenie škandalózneho predstavenia SND dehonestujúceho Nášho Pána Ježiša Krista

Nadužívanie a zneužívanie slova „láska“ v Cirkvi ako duchovný kastračný nástroj proti katolíckej bojovnosti

Kresťanská tradícia Európy: Procesie a vlečky v akte kajúcnosti a smútku