Kardináli Marx a Zuppi, aj ďalší klérus na Medzinárodnom stretnutí komunity Sant’Egidio v Berlíne vyzvali na – oddanosť demokracii. To nie je ideológia? -

Kardináli Marx a Zuppi, aj ďalší klérus na Medzinárodnom stretnutí komunity Sant’Egidio v Berlíne vyzvali na – oddanosť demokracii. To nie je ideológia?


12. septembra 2023
  Krátke správy

Pápež František rád brojí proti „ideológiám“, ktoré údajne robia z Cirkvi politický nástroj. Má však evidentne na mysli predovšetkým zlé pravicové a konzervatívne „ideológie“. Pokiaľ nie, tak mu liberálna katolícka komunita Sant’Egidio včera v Berlíne poskytla materiál na ďalší atak. Vo svojom vyhlásení totiž zaujala k demokracii, ktorú ešte Ján Pavol II. považoval len za jeden z možných politických systémov akceptovateľných Cirkvou, postoj nekritického sekulárneho fetišizmu.

Kardinál Reinhard Marx
zdroj: wikimedia commons

Zúčastnení cirkevní predstavitelia vyzvali veriacich k – oddanosti demokracii, akoby to bola nejaká vec alebo stav potrebný na spásu duší. Prečo by mal byť katolík hystericky oddaný sekulárnemu politickému konceptu demokracie? Len preto, že si to v rozpore s učením Cirkvi želajú biskupi, ktorí sú mentálne, administratívne a ideologicky napojení na demokraciu? Boli snáď všetky generácie katolíkov, vrátane svätcov, ktoré boli oddané monarchii a aristokracii zatratené? Odkedy Cirkev „vyznáva“ jediné politické usporiadanie?

Podľa kardinála Reinharda Marxa, známeho propagátora LGBT, slúžiaceho LGBT obrady a zároveň poradcu pápeža Františka, dokonca „kresťanský pohľad na ľudskosť zaväzuje Cirkev postaviť sa na stranu demokracie“. Takže Cirkev má byť nástrojom jednej politickej ideológie? Dúfajme, že pápež František kardinála Marxa za túto ideologizáciu Cirkvi prísne napomenie.

Podľa Marxa úspech demokracie nie je zaručený, a preto by sa mali „zapojiť aj náboženstvá a cirkvi, a zmeniť sa (!) v demokratickej spoločnosti“. Takže už nielen spolupráca s demokratickou ideológiou, ale dokonca zmena Cirkvi na obraz politickej ideológie! To znamená, že sekulárna politická ideológia je pre kardinála Marxa viac ako Cirkev, pretože on určite odmieta učenie Cirkvi, ktoré presadzovali všetci pápeži, že spoločnosť sa má prispôsobiť Cirkvi, ale naopak presadzuje, aby sa Cirkev prispôsobila demokratickej ideológii a dokonca ju inkorporovala do svojho vnútra!

Ďalší kardinál, Matteo Zuppi vyzval na „zbúranie múrov“. Konkretizoval, aký „múr“ má na mysli a uviedol, že ide napríklad o protimigračný plot na hraniciach Poľska. Múry podľa neho „sťažujú dialóg“. Predpokladáme, že ten pravý – demokratický dialóg. Ten si už dlho vychutnávajú občania vo Francúzsku, Nemecku aj v Británii a vyzerá to (podľa včerajšej streľby na migrantov pri Veľkých Levároch), že si ho čoskoro vychutnáme aj na Slovensku.

Na mierové stretnutie liberálnej komunity Sant’Egidio, ktoré sa začalo v nedeľu za prítomnosti nemeckého spolkového prezidenta Franka Waltera Steinmeiera a premiéra Olafa Scholza, prišli do Berlína početní vysokí náboženskí predstavitelia a hostia z 30 krajín. Nechýbal ani prominentný liberál z Nemeckej konferencie biskupov, predseda a biskup Georg Bätzing. 20 diskusných fór na mierovom stretnutí sa venuje mimoriadne pokrokovým a inkluzívnym témam: environmentálna kríza, migrácia, medzináboženský dialóg, demokracia, globalizácia, odzbrojenie a umelá inteligencia. Či sa diskutuje o dodržiavaní pravovernosti a morálke, to portál Katholisch.de neuvádza.

Avšak vzhľadom na to, že miestny berlínsky arcibiskup Koch už vydal povolenie na požehnávanie homosexuálnych párov, sú takéto tmárske témy nepravdepodobné. Navyše sú určite v rozpore s bohyňou Demokracie.

Stretnutie sa končí dnes veľkým mierovým zhromaždením pri Brandenburskej bráne v Berlíne.

BM

Zdroj: Katholisch.de, titulný ilustračný obrázok, zdroj – wikimedia commons


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Najsvätejšie Srdce Ježišovo a modlitba svätého ruženca

Kardinál Burke v prejave na Kolégiu sv. Tomáša Akvinského: Revolúciu podporujú zvnútra Cirkvi aj tí, ktorí sú povolaní pásť stádo!

Harrison Butker – športovec a tradičný katolík – predniesol reč, ktorá šokovala spohanštenú Ameriku

Možný zázrak v Lurdoch? Takmer úplne slepej žene sa vrátil zrak