Kardinál Parolin reaguje na možnosť vstupu vojsk NATO na Ukrajinu -

Kardinál Parolin reaguje na možnosť vstupu vojsk NATO na Ukrajinu


1. marca 2024
  Krátke správy

Nehovorím, žeby to bol apokalyptický scenár, pretože to by bolo momentálne príliš silné slovo, ale určite by to bolo desivé, desivé,“ povedal taliansky prelát o Macronovom vyhlásení ohľadom vstupu vojsk NATO na Ukrajinu.

Kardinál Pietro Parolin
zdroj: youtube.com

Vyslanie západných jednotiek na Ukrajinu by „prinieslo eskaláciu, ktorej sme sa vždy snažili vyhnúť“, varoval 27. februára 2024 štátny tajomník kardinál Pietro Parolin v súvislosti s možnosťou, ktorú načrtol francúzsky prezident Emmanuel Macron.

Taliansky kardinál hovoril o vstupe vojsk NATO na Ukrajinu ako o „desivom scenári“. Svoj postoj tlmočil počas slávnostného odovzdávania cien, ktoré zorganizovala Pápežská nadácia Centesimus Annus neďaleko Námestia sv. Petra. Šéf vatikánskej diplomacie dostal totiž od novinárov otázku, čo si myslí o slovách francúzskeho prezidenta o potrebe vyslať jednotky NATO na Ukrajinu.

Macronovo vyhlásenie vyvolalo zmätok v mnohých západných krajinách. Nemecký kancelár Olaf Scholz vyhlásil, že na Ukrajinu nebudú vyslaní žiadni európski vojaci a ani vojaci NATO. A rovnako aj Američania v rozhovore pre agentúru AFP vysvetlili, že vyslať svojich vojakov na Ukrajinu neplánujú. Španielsko, Taliansko a Spojené kráľovstvo urobili podobné vyhlásenia.

Nehovorím, žeby to bol apokalyptický scenár, pretože to by bolo momentálne príliš silné slovo, ale bolo určite veľmi desivé, desivé,“ komentoval taliansky prelát.

To, že sa vojna na Ukrajine predlžuje, podľa neho nemôže ospravedlniť vojenskú eskaláciu. „Ideálne by bolo nájsť spôsob, ako by obe strany mohli začať hovoriť a viesť dialóg,“ dodal kardinál Parolin. „Verím, že ak sa začne dialóg, môže sa nájsť riešenie. Dôležité je však mať vôľu začať dialóg.“

BK

Zdroj: Aleteia, titulný ilustračný obrázok, zdroj – youtube.com


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Švajčiarsky biskup Bonnemain čelí kritike za to, že sa zúčastnil pohrebu biskupa Huondera, organizovaného Kňazským bratstvom svätého Pia X.

Narodenie a raný život Panny Márie

Oslava a úcta k Najsvätejšiemu Srdcu Ježišovmu v Cirkvi (Trinásta časť)

Komisia biskupov EÚ (COMECE) pokračuje vo svojej propagandistickej jazde: Vydala novú brožúrku o pozitívach EÚ a jej rozširovaní