Kardinál Hollerich: Nediskriminácia je najvyššie prikázanie -

Kardinál Hollerich: Nediskriminácia je najvyššie prikázanie


6. septembra 2023
  Krátke správy

Pokiaľ ste sa učili na hodinách náboženstva, že najvyššie prikázanie je: Ja som tvoj Boh, nebudeš mať iných bohov, aby si sa im klaňal, tak na to zrejme môžete zabudnúť. Aspoň podľa toho, ako sa vyjadril včera luxemburský kardinál a generálny relátor októbrovej Svetovej synody v Ríme, Jean-Claude Hollerich.

Ten sa preslávil svojím postojom obhajcu LGBT+ komunity a požiadavkou na zmeny v Katechizme v prospech homosexuálnych párov.

Zdroj: youtube.com

Najnovšie na dvojdňovom stretnutí biskupov komunikujúcich s médiami, ktoré sa odohralo pod vedením Ulricha Neymeyera, za účasti biskupov zo Slovinska, Litvy (aby v tom neboli stále len tí nemeckí biskupi), Luxemburska, Rakúska a Nemecka, sa kardinál Hollerich vyslovil opäť za väčšiu inkuzívnosť a otvorenosť. V súvislosti s tým si posťažoval na vlastnú Cirkev a jej stáročnú tmársku minulosť:

Ako sme si mohli ako Cirkev vyvinúť takú prísnosť v mnohých morálnych otázkach, ktorá vylučuje ľudí, hoci Kristus takto nikdy nekonal?

Vskutku, všetci tí svätci a pápeži, koncily a dogmy za 2000 rokov, ako to bolo vôbec možné? Prečo sa nevydali už dávno na synodálnu cestu? Prečo presadzovali morálku? A vôbec, nebolo by lepšie, keby kardinál Hollerich tú skompromitovanú neinkluzívnu Cirkev opustil? Možno je tá morálka nákazlivá…

No a ohľadom toho, že Kristus „takto nikdy nekonal“. Zabudla Jeho Eminencia na to, ako Kristus vyháňal bičom z Chrámu? Zabudla na to, ako povedal, žeby bolo lepšie, keby priviazali mlynský kameň na krk tým, čo pohoršili maličkých? Zabudol na to, ako povedal neviestke: „Choď a viac už nehreš“!? Ako hovoril o tých, ktorým by bolo lepšie, aby sa nenarodili?

A kardinál Hollerich kráča po ceste pokroku ešte ďalej. Podľa neho vzhľadom na zavrhnutiahodnú prísnosť v katolíckej morálke platí:

Nediskriminácia ako najvyššie prikázanie, ktoré mladí ľudia často vyžadujú, je preto opodstatnené.“

Zároveň sa vyjadril k slovám pápeža Františka ohľadom októbrovej Synody. Pápež totiž pri spiatočnom lete z Mongolska, kde odobril filantropa a mierotvorcu Džingischána, povedal, že zástupcovia médií nebudú pripustení do rozpráv nadchádzajúcej Synody.

Hollerich obhajoval „chránený priestor neverejných rokovaní“ a dodal, že pre Synodu neexistujú žiadne hotové návrhy uznesení. Zároveň pochválil predbežné výsledky synodálnej cesty a uviedol, že úlohou Synody je nájsť „katolícky typ synodality“.

Samozrejme, pokiaľ je zdesenie z „prísnosti“ katolíckej morálky integrálnou súčasťou katolíckeho typu synodality, tak kardinál Hollerich je na najlepšej ceste.

BM

Zdroj: Katholisch.de, titulný ilustračný obrázok, zdroj – youtube.com


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Otec Kramara vyzýva kvôli Viganovi, aby všetci katolíci „priznali farbu“ či sú katolíkmi alebo nie. Myslí skutočne všetkých? A čo si pod „katolíkom“ vlastne predstavuje?

Britský hudobný skladateľ iniciuje petíciu laikov za zachovanie tradičnej latinskej sv. omše

Nigerijskí biskupi varujú pred dohodou s EÚ, lebo umožní presadiť LGBTQ agendu a potraty

Biskup Schneider v rozhovore o svojej novej knihe s názvom Uteč pred herézou: V Cirkvi dnes vládne modernizmus odsúdený pápežom Piom X.