Kanadský transgender atlét prepisuje ženské rekordy v behu -

Kanadský transgender atlét prepisuje ženské rekordy v behu


16. marca 2023
  Krátke správy

Si neúspešný športovec a veľmi túžiš po tom, aby si stál na stupienku víťazov, zarábal peniaze a dostával ceny? Podobne ako v plávaní, aj v atletike už jeden šikovný pán v Kanade zistil, že dnešná absurdná doba praje odvážnym a vyhlásil, že je žena. Teraz vyhráva jednu bežeckú súťaž za druhou. A všetci mlčia, pretože kto sa ozve, ten je „nenávistník“.

Ilustračný obrázok, zdroj: pixabay.com

50-ročný atlét (!), ktorý si dnes hovorí Tiffany Newell vyhral prvé miesto v halovej súťaži žien, ktorá sa nedávno konala v Toronte a toto víťazstvo bolo len ďalším v rade odo dňa, kedy sa vyhlásil za ženu. Momentálne Tiffany prekonáva ženské rekordy v behu a zbiera jednu cenu za druhou, pričom zmenu pohlavia podstúpil pred šiestimi rokmi a súťažiť so ženami začal v roku 2020.

Po správach o poslednom víťazstve tohto transgender športovca však dnes existujú obavy, že vytvorí rekordy, ktoré už nikdy žiadna biologická žena neprekoná a to z jednoduchého dôvodu. Stavba tela ženy a muža je natoľko rozdielna, že rekord, ktorý v behu vytvorí biologický muž, ostáva skrátka pre biologickú ženu nedosiahnuteľný. Jeden zo ženských národných rekordov v behu napríklad športovec prekonal až o šesť sekúnd a vynieslo mu to dokonca titul Športovec mesiaca.

Podobné udalosti sledujeme všade tam, kde so ženami súťažia transgenderi, pretože aj po podstúpení hormonálnej terapie sú ich fyzické výkony neporovnateľné s výkonmi žien.

Je to fraška a každý to vie, ale priveľa ľudí mlčí, sú jednoducho pokrytci. Mala by sa chrániť integrita športu, ale ak sa to nerobí, tak rezignujete,“ reagujú ľudia na sociálnych sieťach. A oficiálne atletické federácie stále mlčia.

V plávaní sa po mnohých sťažnostiach športovkýň už isté zmeny zaviedli, ale môžeme povedať, že ide len o zmeny „kozmetické“. So ženami už nemôžu plávať „ženy“, ktoré zažili pubertu ako biologickí muži a aby sa vyhli problémom s LGBT loby, vytvorili radšej špeciálnu „otvorenú“ kategóriu pre transgender plavcov.

Toto však v atletike Tiffany Newell rázne odmietol a trvá na tom, že má právo súťažiť so ženami, keďže sa ako žena cíti…

MM

Zdroj: Fox News, ilustračný obrázok, zdroj – pixabay.com


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Násilie, voľby a demokracia. Skutočne to k sebe nepasuje? Dejiny hovoria niečo iné…

Recenzia knihy Roberta kardinála Saraha – Katechizmus duchovného života

Kardinál Ladaria, bývalý prefekt Dikastéria pre náuku viery, zrušil účasť na októbrovej Synode. Šíria sa špekulácie o príčine jeho rozhodnutia

National Geographic: „Exorcizmus je skutočný fenomén“