Kanadský študent vylúčený z katolíckej školy a neskôr zatknutý kvôli svojmu názoru, že „muži a ženy sú rozdielni“ -

Kanadský študent vylúčený z katolíckej školy a neskôr zatknutý kvôli svojmu názoru, že „muži a ženy sú rozdielni“


13. marca 2023
  Krátke správy

Muži a ženy sú rozdielni“ je názor, kvôli ktorému sa 16-ročnému študentovi katolíckej školy Joshovi Alexandrovi doslova zrútil svet. Celý príbeh je však tak trochu zamotaný a vlastne ukazuje v prvom rade na totálny kolaps katolíckeho svetonázoru v katolíckych inštitúciach na Západe a v druhom rade politiku štátu perzekvovať ľudí verných Kristovmu učeniu.

Josh Alexander počas zatýkania
zdroj: fb Bill Dietz

Na jeseň minulého roka sa študentovi strednej katolíckej školy sv. Jakuba v Ontáriu Joshovi Alexandrovi sťažovali jeho spolužiačky, že dievčenské toalety bežne navštevujú chlapci (ktorí sa považujú za transgender „ženy“). Josh sa preto rozhodol na škole zorganizovať protest proti tamojším transgenderovým toaletám. Študent počas protestu tiež vyhlasoval, že „Boh stvoril len muža a ženu“. Kvôli tomuto protestu, ku ktorému sa pridalo okolo 200 študentov, ho katolícka škola v novembri suspendovala zo štúdia s odôvodnením, že jeho prítomnosť by bola „škodlivá pre fyzickú a duševnú pohodu“ transrodových študentov.

Josh svoje kroky obhajoval pred vedením školy s odôvodnením, že „Boh stvoril len muža a ženu“ je predsa základné kresťanské učenie, ale vedenie tento jeho argument jednoducho bez širšieho vysvetlenia zamietlo. Začiatkom februára 2023 sa mladík rozhodol vrátiť na školu, aby sa jednoducho zúčastnil vyučovania. Zamestnanci však na neho zavolali políciu a tá ho zatkla za „nedovolený vstup“ na územie vlastnej strednej školy. Chlapcovi tiež polícia udelila pokutu ako nejakému výtržníkovi. Pro-life aktivista Jack Fonseca sa k prípadu vyjadril nasledovne:

Pretláčanie gender ideológie na kanadských katolíckych školách môže predznamenávať kolaps Cirkvi, keďže deti sú (v týchto školách) ené odmietať biblické a cirkevné učenie. Je to závažná vec, čo sa stalo s našimi školami, kde sa praktizuje vymývanie mozgov a vštepovanie nenávisti voči katolíckemu biblickému učeniu.

Podobné slová má aj Joshov obhajca James Kitchen:

V tomto prípade je možné obrátiť sa na Ontárijskú komisiu pre ľudské práva. Myslíme si, že došlo k náboženskej diskriminácii na základe Joshovho kresťanského náboženského presvedčenia, takže podáme sťažnosť Komisii pre ľudské práva v Ontáriu.

Obhajca Kitchen sa tiež vyjadril, že bolo len otázkou času, kedy vláda nastolí „železnú päsť na opozíciu transgenderových toaliet“.

Plne očakávam, že v najbližších 12 až 24 mesiacoch mi zavolajú, že nejaký pastor bol zatknutý, pretože ho prichytili, ako hovorí nejakému chlapíkovi, ktorý si myslí, že je žena, žeby mal možno zvážiť zostať mužom namiesto pretransformovania sa na ženu.

Minister Lengvarský zaviedol v posledných hodinách svojho úradovania podobné usmernenie aj pre Slovensko. Prečo toto usmernenie zastupujúci minister zdravotníctva Eduard Heger ešte nezrušil?!?

MG

Zdroj: Fox News, National Catholic Register, Outkick, ilustračný obrázok, zdroj – fb Bill Dietz


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Má floridská diecéza jurisdikciu nad… Mesiacom?

Biskup Mutsaerts vyjadril podporu biskupovi Stricklandovi

Odovzdali sme petíciu za zastavenie škandalózneho predstavenia SND dehonestujúceho Nášho Pána Ježiša Krista

Nadužívanie a zneužívanie slova „láska“ v Cirkvi ako duchovný kastračný nástroj proti katolíckej bojovnosti