Kanada: Zdravotníci vytvárajú nátlak na pacientov, aby súhlasili s eutanáziou -

Kanada: Zdravotníci vytvárajú nátlak na pacientov, aby súhlasili s eutanáziou


2. marca 2021
  Krátke správy

Nezákonné zabíjanie pacientov vo verejných nemocniciach v Kanade sa stalo skutočnosťou. Vyšetrovanie vancouverských katolíckych novín B. C. Katolícka „jasne naznačuje, že zdravotníci porušujú zákon tým, že ovplyvňujú pacientov, ktorí očakávajú pomoc“.

Eutanáziu, aj keď je v Kanade povolená, je možné vykonať iba na žiadosť pacienta. Aspoň v jednom z piatich regiónov verejne financovanej zdravotnej starostlivosti sa však pacientom ponúka eutanázia, aj keď o ňu nepožiadajú, čím sa porušuje zákon.

Zainteresovaný zdravotnícky personál a pacienti, s ktorými absolvovali pohovor psychiatri a psychológovia potvrdili, že lekári spoločnosti Fraser Health často navrhujú „lekársku pomoc pri umieraní“ (MAiD) skôr, ako sa pacienti na ňu vôbec spýtajú, a urobia tak ešte pred predložením podrobností o paliatívnej starostlivosti.

Prvú sťažnosť podala žena v oblasti Coquitlam, ktorá uviedla, že v nemocnici jej zamestnanci opakovane navrhovali, aby súhlasila s asistovanou samovraždou, čo ju psychicky deptalo, pretože potrebovala sily na zotavenie.

Kanadská spoločnosť Fraser Health, ktorá eutanázie poskytuje začala vyvíjať agresívny nátlak na pacientov. Aktivisti bojujúci proti eutanázii sú znepokojení zvýšeným rozsahom zneužívania postavenia spoločnosti. Ontario’s Compassionate Community Care spustila začiatkom februára v novinách výzvu, v ktorej žiadala občanov, aby sa podelili o príbehy zneužívania eutanázie.

V roku 2018 Roger Foley trpiaci neurologickým ochorením poskytol novinárom zvukový záznam, ktorý potvrdzuje, že zamestnanci nemocnice ho presvedčiali, aby súhlasil s eutanáziou.

Alana Nicholsona, duševne chorého muža, zlikvidovali v roku 2019 v nemocnici Chilliwack, napriek tomu, že nebol vážne chorý, o eutanáziu požiadať nemohol a jeho rodina s eutanáziou nesúhlasila.

Sheila Elsová odmietla eutanáziu vlastnej dcéry s detskou mozgovou obrnou, lekár ju označil za sebeckú matku.

Angelina Irelandová, prezidentka spoločnosti Delta Hospice Society, zdôraznila, že existuje obrovský tlak na vykonávanie eutanázií pacientov a je podchytených veľa prípadov nátlaku, od doby, čo boli eutanázia a asistovaná samovražda v Kanade povolené.

Ministerstvo zdravotníctva pripomína, že ľudia hľadajúci eutanáziu alebo tzv. asistovanú samovraždu musia byť schopní samostatného rozhodovania, teda „požiadať o pomoc z vlastnej vôle“.

Kanadský episkopát opakovane vyzýval úrady, aby novelizovali zákon a podporovali skôr paliatívnu starostlivosť ako eutanáziu.

Spoločnosť Fraser Health začiatkom tohto roka stiahla financovanie spoločnosti Hospic Society Delta vo výške 1,5 milióna dolárov len preto, že zariadenie odmietlo ponúkať eutanáziu. Hospic, ktorý bol založený vo februári 1991, musel prepustiť všetok personál.

BK

Zdroj: PCh24


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

List predsedovi KDH, Milanovi Majerskému

Má floridská diecéza jurisdikciu nad… Mesiacom?

Biskup Mutsaerts vyjadril podporu biskupovi Stricklandovi

Odovzdali sme petíciu za zastavenie škandalózneho predstavenia SND dehonestujúceho Nášho Pána Ježiša Krista