Kanada: Katolícka škola potrestala študenta, ktorý odmietal spoločné kúpeľne pre obe pohlavia -

Kanada: Katolícka škola potrestala študenta, ktorý odmietal spoločné kúpeľne pre obe pohlavia


18. januára 2023
  Krátke správy

Kam až dospela situácia v katolíckom školstve, ktoré je vedené často personálom stotožneným s progresivistickou cirkevnou agendou (nielen v Kanade), dokladá absurdný prípad študenta Josha Alexandra, navštevujúceho Katolícku strednú školu sv. Jozefa v kanadskom Ontáriu. Táto „katolícka“ škola v decembri minulého roka zriadila vo svojich priestoroch niekoľko kúpeľní pre všetky pohlavia, čo v preklade do normálnosti znamená pre obe pohlavia.

Ilustračný obrázok, zdroj: wikimedia commons

Táto progresívna vymoženosť sa zdala podozrivou veriacemu študentovi Joshovi Alexandrovi, ktorý začal protestovať proti týmto opatreniam a verejne ich označil za v rozpore s cirkevným učením a morálkou. Ako neskôr uviedol, konal tak nielen kvôli tomu, že je veriaci katolík, ale aj kvôli sťažnostiam svojich spolužiačok, ktoré sa mu zverili, že sa nechcú sprchovať spolu s mužmi.

Ctení čitatelia si už zaiste domysleli, že niektorí študenti s radosťou zistili, že sú ženami, resp. nebinárnymi bytosťami a s radosťou sa oddávali návštevám v dámskych kúpeľniach.

Vedenie školy mu povedalo, že jeho sťažnosti nebude brať vážne, pokiaľ nepríde spolu s ním svedčiť aj nejaké dievča. Vrátil sa preto s jednou z kamarátok a – vedenie školy odmietlo vykonať nápravu aj tak. Preto sa študent rozhodol urobiť protestnú kampaň na sociálnych médiách.

Následná reakcia vedenia „katolíckej“ školy bola šokujúca: študent bol potrestaný vylúčením zo štúdia na neurčito. Zároveň študenti obdržali hromadný email, v ktorom sa vedenie školy vyhráža, že každému študentovi, ktorý by sa zúčastnil na proteste proti rodovo neutrálnym kúpeľniam, bude zakázané používať školskú autobusovú dopravu. Niektorí študenti pritom dochádzajú zo vzdialenosti až 40 kilometrov.

Situácia sa vyhrotila v januári a škola obvinila Josha Alexandra z „priestupku“, takže ak by sa teraz pokúsil vstúpiť do budovy školy, dopustil by sa porušenia zákona a zatkla by ho polícia. Momentálne študent žaluje školu a žiada spravodlivosť. Tej sa však v Kanade, ktorá v rámci progresivistického šialenstva patrí k avantgarde, zrejme tak skoro nedočká. Kanadská cirkev a ľavicovo-liberálny štát vykazujú v danej oblasti spoluprácu takmer dojímavú, pokiaľ by nešlo o spoluprácu na presadzovaní protikresťanských hodnôt.

A čo slovenské školstvo? V tom štátnom sa už podarilo súčasnej údajne „konzervatívnej“ vláde a „kresťanskému“ ministrovi splniť príkazy z Bruselu a rafinovane presadiť sexuálnu výchovu ako partikulárnu súčasť každého vyučovacieho predmetu, keď to už nešlo ako samostatný predmet. A cirkevné školstvo? Spomeňte si na kauzu školy v Nemšovej, na progresívneho pána riaditeľa a jeho vášnivé pokrokové podporovateľky. Ide o osamelý prípad?

Pravdepodobne nie a je zrejme len otázkou času, kedy sa podarí presadiť podobnú agendu aj na cirkevných školách. Pokrokového personálu je tam, zdá sa, dosť.

BM

Zdroj: LifeSite News, ilustračný obrázok, zdroj – wikimedia commons


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Násilie, voľby a demokracia. Skutočne to k sebe nepasuje? Dejiny hovoria niečo iné…

Recenzia knihy Roberta kardinála Saraha – Katechizmus duchovného života

Kardinál Ladaria, bývalý prefekt Dikastéria pre náuku viery, zrušil účasť na októbrovej Synode. Šíria sa špekulácie o príčine jeho rozhodnutia

National Geographic: „Exorcizmus je skutočný fenomén“