Jezuita James Martin nevidí problém v spojení osláv mesiaca LGBT a Božského Srdca -

Jezuita James Martin nevidí problém v spojení osláv mesiaca LGBT a Božského Srdca


9. júna 2023
  Krátke správy

Hviezda liberálnych médií, známy podporovateľ LGBT v Cirkvi, americký jezuita James Martin, spôsobil ďalší rozruch na sociálnej sieti. Vyhlásil totiž, že oslava júna ako „dúhového mesiaca“ je plne zlučiteľná s úctou k Najsvätejšiemu Srdcu Ježišovmu…

Jezuita James Martin
zdroj: youtube.com

James Martin nás už nemilo prekvapil mnohými smutnými vyjadreniami. Za všetky spomeňme len, že je to práve on, kňaz katolíckej Cirkvi, kto obhajuje transgender experimenty na deťoch, kto zdieľal rúhavý obraz Panny Márie s dúhovou svätožiarou, kto kritizoval iných biskupov za odpor k LGBT a kto považuje zákaz adopcie detí homosexuálmi za homofóbiu.

Najnovšie tento pán vydesil katolíkov tým, že podľa jeho názoru je oslava júna ako mesiaca LGBT bez problémov „kompatibilná“ s oslavami júna ako mesiaca Najsvätejšieho Srdca Ježišovho.

Jezuita na sociálnej sieti Twitter napísal toto: „V júni katolíci oslavujú Mesiac Najsvätejšieho Srdca. LGBTQ ľudia oslavujú #PrideMonth. LGBTQ katolíci oslavujú oba sviatky. Jeden nám ukazuje, ako Ježiš miluje. Druhý nám ukazuje, koho nás Ježiš dnes volá milovať.

Snímka obrazovky tweetu jezuitu Jamesa Martina / twitter.com

Aby toho nebolo málo, jezuita pridal neskôr aj ďalšie vyjadrenie: „Kde by dnes bolo Najsvätejšie Srdce? Vylialo by sa v láske na týchto ľudí, ktorí hľadajú lásku a prijatie.

Tieto jeho slová mimochodom prišli krátko na to, ako katolíci na Floride vyvesili po celom štáte bilbordy s nápismi: „Jún je zasvätený Najsvätejšiemu Srdcu Ježišovmu, Kristus je Kráľ.“

Na jezuitu už verejne reagoval texaský biskup Joseph Strickland: „Toto rúhanie sa musí zastaviť, Boh miluje každého človeka, dokonca aj toho najhriešnejšieho, ale tvrdenie, že hriešne činy sú zlučiteľné s Najsvätejším Srdcom Ježiša Krista, je v rozpore s Kristovou výzvou ísť a už nehrešiť!

Snímka obrazovky tweetu biskupa J. Stricklanda / twitter.com

MM

Zdroj: LifeSite News, sprievodný ilustračný materiál, zdroj – snímky obrazovky / youtube.com, Twitter


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Žili v Pompejach kresťania? O slávnom slovnom štvorci (trochu) inak

Iránsky prezident v OSN: „Svet očakáva moslimského spasiteľa a on už je medzi nami“

Podpora udavačstva zo strany nemeckej vlády pripomína pomery v Tretej ríši a bývalej NDR

Slovo kňaza alebo Ako sa nepomýliť pri volebnej urne