Jeden z posledných štátov s absolútnym zákazom interrupcií stále odoláva: Ako dlho vydrží? -

Jeden z posledných štátov s absolútnym zákazom interrupcií stále odoláva: Ako dlho vydrží?


2. júna 2023
  Krátke správy

V stredoamerickom štáte Salvádor platí od roku 1999 zákon o absolútnom zákaze interrupcií. Nepripúšťa žiadne výnimky. A kým my, európski katolíci, ďakujeme Bohu, že ešte aspoň niekde na svete sa chráni život od počatia tak, ako to vyžaduje naša katolícka viera, samotný Salvádor bude zrejme musieť zákaz potratov obhajovať pred súdom pre ľudské práva.

Ilustračný obrázok, zdroj: pixabay.com

Pretože, samozrejme, dnes stále viac a viac platí, že matka má právo na potrat, ale nenarodené dieťa právo na život nemá… „Experti“ z OSN už stihli svet varovať, že „rozhodnutie salvádorských orgánov o zákaze interrupcií vedie k vážnym porušeniam práva žien a dievčat“ a okrem toho dôrazne pripomenuli, že „výbor OSN pre hospodárske, sociálne a kultúrne práva v marci 2015 požiadal Salvádor o revíziu a zmenu svojich právnych predpisov týkajúcich sa umelého prerušenia tehotenstva.

Salvádor stále vzdoruje, a preto, zdá sa, bude tento štát pod ešte väčším tlakom ako doteraz. Jednoducho to vyzerá tak, že na svete dnes nesmú byť krajiny, kde je interrupcia ilegálna!

Naposledy sa o tejto téme v Salvádore verejne hovorilo pred dvomi rokmi, kedy domáci poslanci opätovne potvrdili definitívny zákaz umelých potratov a odmietli tak lobing propotratových organizácií, ktoré sa snažili zaviesť do ich zákona o zákaze interrupcií aspoň nejaké výnimky.

Poslanci sa však riadili zdravým rozumom a v duchu hesla „podaj čertovi prst a vezme ti celú ruku“, nepripustili ani jedinú výnimku a hlasovali za ochranu života od počatia. Zákon bol opätovne potvrdený drvivou väčšinou hlasov.

MM

Zdroj: europarl.europa.eu, ilustračný obrázok, zdroj – pixabay.com


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Seriál o spovedi a sviatosti pokánia podľa knihy biskupa Louisa Gastona de Ségur „Spoveď“, VI. časť

Nový dokument o pápežskom úrade: I. vatikánsky koncil sa má nanovo interpretovať, dogmy nanovo vyložiť, funkcie pápeža prehodnotiť. Čo nás ešte čaká?

Brazília: V parlamente bol predložený návrh zákona, ktorý prirovnáva interrupciu k vražde

Protestanti radi opisujú Luthera ako žiaka sv. Augustína. Luther však v skutočnosti sv. Augustínom pohŕdal