Génius stojaci za Brexitom, o ktorom bol aj nakrútený film, varuje pred krviprelievaním v Británii -

Génius stojaci za Brexitom, o ktorom bol aj nakrútený film, varuje pred krviprelievaním v Británii


8. júla 2022
  Krátke správy


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

Britský premiér Boris Johnson vo štvrtok 7. júla ohlásil, že síce sa vzdáva premiérskeho postu, no plánuje v ňom zotrvať dovtedy, kým vládnuca Konzervatívna strana nevyberie jeho nástupcu – čo by malo byť až v novembri.

Vzdanie sa postu bolo pre Johnsona nevyhnutné, keďže sa svojich ministerstiev postupne vzdali doslova desiatky ministrov, ktorých nemal úradujúci premiér kým nahradiť, nehovoriac o tom, že proti nemu stojí už zrejme aj väčšina jeho poslancov. Tí ho však nemohli odvolať, keďže Johnson len pred pár týždňami prežil pokus o odvolanie a ďalší by podľa regúl Konzervatívnej strany mohol nasledovať až o rok.

K odstúpeniu ho teda museli donútiť. Johnsonovi sa však z úradu zjavne odísť nechce a viacerí poslanci sa verejne vyjadrili, žeby mal odísť čím skôr a nemalo by sa čakať až do jesene. Jeden z najpochmúrnejších názorov však prišiel od jeho bývalého poradcu a génia stojaceho za brexitom, Dominica Cummingsa. Ten varuje pred hrozbou krviprelievania vo Veľkej Británii, ak nebude Johnson čo najrýchlejšie zbavený aktuálnej moci, ktorou disponuje.

Cummings je po referende o vystúpení Británie z EÚ z roku 2016 na ostrovoch doslova legendárnou postavou – v roku 2019 o ňom spoločnosť HBO dokonca natočila film s názvom Brexit: the Uncivil War v hlavnej úlohe so slávnym Benedictom Cumberbatchom, ktorý sa preslávil ako moderný Sherlock Holmes a po novom aj ako marvelovský Dr. Strange.

Cummings prakticky sám, s pomocou vlastnej vynaliezavosti, pozorovacích schopnosti a patričnej drzosti prišiel na spôsob, ako k hlasovaniu za vystúpenie Británie z EÚ prilákať milióny ľudí. Bol to on, kto v roku 2016 doslova zmenil chod dejín a dnes sa o ňom nikto nevyjadrí inak ako o trochu podivnom géniovi. Cummings na svojom twitteri vo štvrtok napísal hneď dve varovné správy, odkazujúce na premiéra Johnsona:

Vysťahujte ho ešte DNES, pretože inak spôsobí KRVIPRELIEVANIE, ešte aj teraz hrá o čas a pokúsi sa zostať… Raab by sa do večera mal stať prechodným premiérom.1

V ten istý deň napísal ešte ďalšiu správu:

Poznám toho chlapa a hovorím vám – on si nemyslí, že je koniec, on rozmýšľa ako: „Je vojna a prapodivné veci sa stávajú vo vojne, hraj o čas, hraj o čas, stále sa dokážem z tohto dostať, mám mandát, voliči ma zbožňujú, dotiahnem to do septembra…“

Ak ho poslanci ponechajú v jeho pozícii, nastane KRVIPRELIEVANIE.“2

Johnson sa len pred niekoľkými týždňami skutočne vyjadril, že plánuje na svojom poste zostať až do roku 2030.

MG

Zdroj: The Guardian, Twitter D. Cummings, titulný obrázok – wired.it

1https://twitter.com/Dominic2306/status/1544959901822320642?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1544959901822320642%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.theguardian.com%2Fpolitics%2Flive%2F2022%2Fjul%2F07%2Fboris-johnson-latest-resignations-today-conservatives-uk-politics-live

2https://www.youtube.com/watch?v=pCHPRNDqBIY


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Trump obvinil Bidena a jeho progresívno-liberálnu kamarilu z prenasledovania katolíkov

Vatikán vo Francúzsku blokuje vysviacku piatich kňazov u Misionárov Božieho milosrdenstva. Dôvodom je tradičná liturgia

Potřeba víry a její zneužití

Hrob – kniha života