Francúzsko chce zrušiť náboženské sviatky -

Francúzsko chce zrušiť náboženské sviatky


31. mája 2023
  Krátke správy

Významný francúzsky politik navrhuje, aby boli z kalendára vypustené všetky náboženské sviatky. Náhradou za ne majú byť progresívne dni venované právam LGBT!

Ilustračný obrázok, zdroj: pixabay.com

Niektorým liberálnym francúzskym politikom prekáža, že žiaci nenavštevujú školy pri príležitosti rôznych náboženských sviatkov. A mimochodom, nie je tu reč len o katolíkoch, špeciálne sa tu dali do pozornosti moslimské sviatky. Práve vtedy totiž francúzske školy zaznamenali výrazný úbytok študentov v laviciach. Naznačilo to, samozrejme, veľké zmeny v demografickom zložení obyvateľstva, ktorými v poslednom období Francúzsko prešlo.

Povedzme si to otvorene. Vo francúzskych školách je dnes už také množstvo moslimských študentov, že pri slávení ich sviatkov sú triedy doslova poloprázdne. Táto situácia kompetentných z ministerstva znepokojila natoľko, že požiadali školy, aby im poskytli zoznam počtu chýbajúcich študentov. S podporou sa to, samozrejme, nestretlo, pretože boli okamžite obvinení z rasizmu a xenofóbie.

Aby z toho nikto nikoho nemohol obviňovať, politik zo Strany Zelených, Éric Piolle vyhlásil, že jedno riešenie by tu bolo. A síce – vyhádzať z kalendára všetky náboženské sviatky a ponechať iba sviatky štátne plus nové sviatky, ktoré by oslavovali menšinu LGBT a ich práva, ďalej aj práva žien a oddanosť republike či revolúcii. Vo výsledku to znamená, že významný politik navrhuje zrušiť napríklad Vianoce, Veľkú noc či oslavy sviatkov Panny Márie alebo svätých.

A takto skončila – ako sa kedysi o Francúzsku hovorievalo – prvorodená dcéra Cirkvi…

MM

Zdroj: pch24.pl, ilustračný obrázok, zdroj – pixabay.com


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Otec Kramara vyzýva kvôli Viganovi, aby všetci katolíci „priznali farbu“ či sú katolíkmi alebo nie. Myslí skutočne všetkých? A čo si pod „katolíkom“ vlastne predstavuje?

Britský hudobný skladateľ iniciuje petíciu laikov za zachovanie tradičnej latinskej sv. omše

Nigerijskí biskupi varujú pred dohodou s EÚ, lebo umožní presadiť LGBTQ agendu a potraty

Biskup Schneider v rozhovore o svojej novej knihe s názvom Uteč pred herézou: V Cirkvi dnes vládne modernizmus odsúdený pápežom Piom X.