Francúzsko chce zrušiť náboženské sviatky -

Francúzsko chce zrušiť náboženské sviatky


31. mája 2023
  Krátke správy

Významný francúzsky politik navrhuje, aby boli z kalendára vypustené všetky náboženské sviatky. Náhradou za ne majú byť progresívne dni venované právam LGBT!

Ilustračný obrázok, zdroj: pixabay.com

Niektorým liberálnym francúzskym politikom prekáža, že žiaci nenavštevujú školy pri príležitosti rôznych náboženských sviatkov. A mimochodom, nie je tu reč len o katolíkoch, špeciálne sa tu dali do pozornosti moslimské sviatky. Práve vtedy totiž francúzske školy zaznamenali výrazný úbytok študentov v laviciach. Naznačilo to, samozrejme, veľké zmeny v demografickom zložení obyvateľstva, ktorými v poslednom období Francúzsko prešlo.

Povedzme si to otvorene. Vo francúzskych školách je dnes už také množstvo moslimských študentov, že pri slávení ich sviatkov sú triedy doslova poloprázdne. Táto situácia kompetentných z ministerstva znepokojila natoľko, že požiadali školy, aby im poskytli zoznam počtu chýbajúcich študentov. S podporou sa to, samozrejme, nestretlo, pretože boli okamžite obvinení z rasizmu a xenofóbie.

Aby z toho nikto nikoho nemohol obviňovať, politik zo Strany Zelených, Éric Piolle vyhlásil, že jedno riešenie by tu bolo. A síce – vyhádzať z kalendára všetky náboženské sviatky a ponechať iba sviatky štátne plus nové sviatky, ktoré by oslavovali menšinu LGBT a ich práva, ďalej aj práva žien a oddanosť republike či revolúcii. Vo výsledku to znamená, že významný politik navrhuje zrušiť napríklad Vianoce, Veľkú noc či oslavy sviatkov Panny Márie alebo svätých.

A takto skončila – ako sa kedysi o Francúzsku hovorievalo – prvorodená dcéra Cirkvi…

MM

Zdroj: pch24.pl, ilustračný obrázok, zdroj – pixabay.com


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Žili v Pompejach kresťania? O slávnom slovnom štvorci (trochu) inak

Iránsky prezident v OSN: „Svet očakáva moslimského spasiteľa a on už je medzi nami“

Podpora udavačstva zo strany nemeckej vlády pripomína pomery v Tretej ríši a bývalej NDR

Slovo kňaza alebo Ako sa nepomýliť pri volebnej urne