Francúzski biskupi potichu prepisujú cirkevné učenie o homosexualite. Kto všetko bude nakoniec v schizme? -

Francúzski biskupi potichu prepisujú cirkevné učenie o homosexualite. Kto všetko bude nakoniec v schizme?


16. marca 2023
  Krátke správy

Ako už bolo povedané mnohokrát, celý svet pozerá na Nemecko, ktoré je dnes opäť avantgardou v heterodoxii a bludoch a popri tom sa ignoruje fakt, že v ďalších krajinách prebiehajú rovnaké procesy, len sú lepšie maskované a menej mediálne pokrývané.

Ilustračný obrázok, zdroj: wikimedia commons

Francúzsky portál La Croix strhol túto pokryteckú oponu, keď zverejnil článok o tom, ako francúzsky episkopát potichu a bez kriku – „diskrétne“ – prepisuje cirkevnú morálnu doktrínu o homosexualite, podľa pokynov laických skupín podporujúcich LGBT agendu v rámci Cirkvi.

La Croix upozorňuje, že iniciatíva nadväzuje na návštevu ad limina francúzskych biskupov v Ríme v septembri 2021, počas ktorej niektorí z nich diskutovali s vtedajším šéfom Kongregácie (dnes Dikastéria) pre náuku viery, kardinálom Luisom Ladariom a samotným pápežom Františkom o článkoch Katechizmu katolíckej Cirkvi, ktoré sú považované za urážlivé tými cirkevnými skupinami, ktoré podporujú homosexuálny životný štýl.

Otázky boli položené v mene skupiny s názvom Reconnaissance, ktorá je združením „katolíckych rodičov homosexuálov“. V marci 2021, niekoľko mesiacov pred návštevou ad limina, členovia združenia požadovali od francúzskych biskupov, aby doktrína katolíckej Cirkvi „brala do úvahy dôstojnosť ich detí“. Zvlášť namietali proti odseku katechizmu, ktorý opisuje homosexuálne činy ako „vnútorne nezriadené“.

Pozoruhodné na tom je, že niektorí katolíci si asi skutočne dokážu spojiť vo svojej pomätenosti homosexuálny akt s pojmom dôstojnosti.

Okrem obvinení zo „zaostalosti“ katolíckej náuky v tomto smere, združenie tvrdí aj to, že pasáže z kánonických kníh Svätého písma – z knihy Levitikus, či z epištol sv. Pavla, ktoré jednoznačné odsudzujú homosexuálne praktiky, sú „nesprávne“. Aktivisti dokonca obvinili Duchom Svätým inšpirovaných autorov z nízkej úrovne vedomostí o homosexualite!

Členovia združenia v úvode svojej webovej stránky dodávajú, že ich list prijali so súcitom viacerí biskupi (!), ktorí odpovedali aj písomne.

Následkom toho Francúzska biskupská konferencia prostredníctvom Rady pre rodinu a spoločnosť poverila teológov, aby rekonštruovali jej oficiálnu webovú stránku, zaoberajúcu sa týmito otázkami tak, aby bola v súlade s „aktuálnymi postojmi“. V práci na aktualizácii stránky sa teológovia radia s aktívnymi homosexuálmi, okrem iného zo združenia Reconnaissance.

Teraz bol nadviazaný skutočný dialóg a postupne sa zavádza synodalita,“ uvádzajú členovia združenia na svojej webovej stránke.

Hervé Giraud, arcibiskup zo Sense-Auxerre, pred februárovým stretnutím s predstaviteľmi združenia vyzval k zmene pohľadu na homosexuálne praktiky. Použitím, okrem iného, citátov zo spisov pápeža Františka, hierarcha povzbudil kolegov a veriacich, aby „upustili od akéhokoľvek pokušenia súdiť a nahradili ho postojom počúvania ľudí takých, akí sú, bez toho, aby ich obmedzoval v tom, čo robia“. Varoval tiež pred kritikou homosexuality a vo svojich usmerneniach štyrikrát spomenul slovo „homofóbia“, ktoré používajú LGBT aktivisti.

V roku 2021 sa arcibiskup Giroud zastal otca Matthieua Jasserona, ktorý vo videu na TikToku uviedol, že homosexuálne činy nie sú hriešne. „Nikde nie je uvedené, ani v Biblii, ani v Katechizme katolíckej Cirkvi, teda v celej tradícii, že byť homosexuálom alebo praktizovať homosexualitu je hriech,“ vyhlásil vtedy páter Jasseron.

Takže, kto to smeruje k schizme? Len episkopát a katolíci v Nemecku? Alebo je toho už toľko, že venovať sa všetkým nemá zmysel, a preto sa ukazuje stále len na jeden bod? Či ešte lepšie: v Nemecku sa to nahlas upečie a potom sa to všade potichu prijme?

BM

Zdroj: La Croix, ncregister.com, pch24, ilustračný obrázok, zdroj – wikimedia commons


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

!!! Škandál: Cirkev v Taliansku financovala mimovládne organizácie, ktoré profitovali z prevádzačstva migrantov. Biskupi, kardináli aj pápež…

Cirkev predala 500-ročný španielsky kláštor budhistickým mníchom na meditácie. Obyvatelia protestujú

Herézy a bludy, IX. časť: Donatisti, 1/2

Medzi deformitas a deiformitas. Poznámky k ekleziológii Valerija Vilinského a svätého Augustína