Francúzska celoštátna televízia označila vieru v Boha za „konšpiračnú teóriu“ -

Francúzska celoštátna televízia označila vieru v Boha za „konšpiračnú teóriu“


16. januára 2023
  Krátke správy

BFMTV je takou francúzskou „obdobou“ slovenskej TA3 – ide o najsledovanejšiu celoštátnu spravodajskú televíznu stanicu. V nedávnej reportáži o konšpiračných teóriách zaradila televízia do tejto kategórie aj vieru, že Boh stvoril človeka, či vieru v duchov.

Ilustračný obrázok, zdroj: flickr.com

K reportáži je na portáli bfmtv.com aj celý článok s názvom „Plochá Zem, mimozemšťania, astrológia… mladí ľudia veria čoraz viac vedeckým dezinformáciám“. Článok spolu s reportážou, ktorú si nad ním možno pozrieť sa teda venujú „vedeckým dezinformáciám“ a „konšpiračným teóriám“ – a mieša sa v nich všetko možné od dvojičiek cez covid vakcíny až po mimozemšťanov a spomínanú astrológiu. No nielen to. Za „konšpirátorov“ sa považujú už aj ľudia spochybňujúci evolučnú teóriu. Na stránke sa píše:

Myšlienka, že ľudia nie sú plodom dlhej evolúcie, ale boli stvorení duchovnou silou, ako napríklad Bohom, má medzi mladými ľuďmi dvakrát viac prívržencov ako medzi staršími: 27 % oproti 18 %.“

Text upozorňuje, že táto „konšpiračná teória“ sa šíri najmä medzi náboženskými skupinami, keďže „kreacionizmus podporuje 60 % ľudí, ktorí o sebe uviedli, že sú veriaci, oproti 12 % ateistov“. Ďalej sa uvádza, že až polovica mladých ľudí pokladá astrológiu za vednú disciplínu, ako aj to, že mladí Francúzi sa venujú okultizmu čím ďalej tým viac. Avšak okultizmus a náboženské presvedčenie hádže stanica do jedného konšpiračného vreca:

Dvaja z troch veria aspoň v jedno: 48 % na duchov, 38 % na jasnovidné predpovede, 36 % na čarodejníctvo… Pomery ďaleko prevyšujú čísla u starších.

Ide tu zjavne o skrytý útok na kresťanstvo, keďže – samozrejme – Boh je duchom (ako aj anjeli, démoni či diabol). Viera v Boha sa tu teda nevyslovene, no pritom úplne jasne predkladá ako „konšpiračná teória“. Aj samotná reportáž bola zaujímavá. Počas „dojímavého“ príhovoru moderátorky naskočila na obrazovke tabuľka, v ktorej stálo nasledovné:

VEDECKÉ NEPRAVDY

69 percent mladých ľudí verí najmenej jednému z nasledujúceho:

Zem je plochá;
– Američania nikdy nepristáli na Mesiaci;
– ľudia boli stvorení duchov
nou bytosťou;
– vakcíny proti covidu sú toxické.

Aj sama moderátorka vyčítala mladým ľuďom, že „odmietajú evolučnú teóriu“ a „veria, že ľudia boli stvorení nadprirodzenou, či duchovnou bytosťou – prečo rovno nepovedať, že Bohom“.

Ide o zjavný, zákerný výsmech veriacim ľuďom – a to nielen kresťanom. O to zaujímavejšie je, že tzv. „evolúcia“ je aj tu stále označovaná len za „teóriu“. Inými slovami: BFMTV hovorí, že ak neveríte jednej špecifickej teórii, ktorá nebola laboratórne nikdy dokázaná, ste konšpirátor. Na Slovensku sú kresťania zatiaľ označovaní „len“ za „fašistov“, lebo odmietajú potraty a homosexualitu. Už čoskoro z nich však môžu byť aj „konšpirátori“, lebo… veria v Boha.

MG

Zdroj: bfmtv.com, ilustračný obrázok, zdroj – flickr.com


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Niekoľko poznámok k chystanému, trúfalo formulovanému, pastierskemu listu bp. M. Chovanca pre veriacich

Vďaka zvratu potratového rozhodnutia „Roe verzus Wade“ sa v USA narodilo 32-tisíc bábätiek

Pomocný biskup Athanasius Schneider obviňuje pápeža Františka z prenasledovania verných katolíkov

!!! Škandál: Cirkev v Taliansku financovala mimovládne organizácie, ktoré profitovali z prevádzačstva migrantov. Biskupi, kardináli aj pápež…