Europarlament schválil návrh na zmenu fungovania EÚ: Hrozí zrušenie práva veta! Hrozí strata zvyškov suverenity! Ktorí zo slovenských poslancov sú kolaboranti? -

Europarlament schválil návrh na zmenu fungovania EÚ: Hrozí zrušenie práva veta! Hrozí strata zvyškov suverenity! Ktorí zo slovenských poslancov sú kolaboranti?


23. novembra 2023
  Krátke správy

Európsky parlament v uznesení prijatom počas včerajšieho dňa podporil zásadnú zmenu základných zmlúv o Európskej únii. Za prijatie bolo 291 poslancov, proti návrhu bolo 274 a 44 sa zdržalo hlasovania.

Ilustračný obrázok, zdroj: wikimedia commons

Toto uznesenie sa má, ako oznámilo súčasné španielske predsedníctvo EÚ, predložiť Rade ministrov pre európske záležitosti 12. decembra. Podľa španielskeho predsedníctva existuje dostatočná väčšina v parlamente, aby bolo možné odovzdať uznesenie Európskej rade, ktorá potom môže zvolať stretnutie rady jednoduchou väčšinou.

Zástupcovia členských štátov EÚ a inštitúcií EÚ už pracujú na novej zmluve, ktorá bude potom predložená Rade EÚ. Predseda Rady EÚ zvolá stretnutie, po ktorom, ak by sa nová zmluva schválila, bude nasledovať proces jej ratifikácie v jednotlivých členských štátoch.

Hlavnou zmenou, ktorá je zakomponovaná v návrhu novej zmluvy, je opustenie princípu jednomyseľnosti pri hlasovaní v rade EÚ. To znamená, že kým doposiaľ mal hlas každého štátu, bez ohľadu na jeho veľkosť, vyspelosť a mocenské postavenie rovnakú silu; od schválenia a ratifikácie novej zmluvy by stačila na prehlasovanie nepohodlných odporcov jednoduchá väčšina. Porazené štáty by sa museli prispôsobiť tlaku väčšiny a v podstate by sa prepadli na úroveň provincie v kolosálnom federalizovanom štáte s centrom v Bruseli.

Netreba dlho premýšľať nad tým, čo by to znamenalo napríklad pri presadzovaní LGBT agendy, klimatickej hystérie, Istanbulského dohovoru či iných progresívnych lahôdok. Slovensko by muselo so zvesenými ušami akceptovať všetko, na čom sa dohodli ultraprogresívne západné štáty.

O tom, že to chápu aj ich kolaboranti v radoch slovenských politikov a poslancov EP, svedčí aj hlasovanie za prijatie návrhu z ich strany. Všetko progresívne, čo malo medzi slovenskými poslancami v EP ruky a nohy hlasovalo za návrh: Lucia Ďuriš Nicholsonová, Martin Hojsík, Jozef Mihál a Michal Wiezik, alebo sa pokrytecky nezúčastnili hlasovania: Monika Beňová, Katarína Roth Neveďalová, Robert Hajšela a Peter Pollák.

Proti návrhu boli štyria z 12 slovenských poslancov: Miroslav Radačovský, Milan Uhrík, Miriam Lexmannová a Ivan Štefanec.

To je zrejme skóre, ktoré dlhodobo ukazuje, čo asi tak môžeme očakávať do budúcna od slovenskej reprezentácie pri obhajobe skutočnej suverenity.

Maďarská vláda, zrejme dopredu počítajúc aj s reálnou možnosťou, žeby nakoniec zmena v základnej zmluve o EÚ prešla, predložila v utorok návrh zákona na ochranu suverenity krajiny. Ustanovuje zriadenie samostatného orgánu na monitorovanie rizika politického zasahovania zo zahraničia. Mimovládne organizácie a politické strany budú podliehať ešte prísnejšej kontrole. Financovanie volebných kampaní strán a skupín kandidujúcich vo voľbách a podporovaných zahraničnými subjektmi bude potrestané odňatím slobody až na 3 roky.

Suverenita Maďarska bude narušená – a predstavuje zvýšené riziko pre národnú bezpečnosť – ak sa politická moc dostane do rúk osôb alebo organizácií závislých od akejkoľvek cudzej moci, organizácie alebo osoby,“ uvádza sa v návrhu zákona.

Tento stav v rámci EÚ však už môžeme konštatovať. O zasahovaní do volieb z cudziny (nie východnej, ako tvrdila EÚ propagandistická mašinéria a režimové médiá), už po tom, čo sme mali možnosť vidieť počas posledných slovenských parlamentných volieb asi pochybuje len naivný slniečkársky truhlík. Zákony, smernice, nariadenia, regulácie sú členským štátom nanucované všetkými možnými cestami – od korumpovania politikov, cez zastrašovanie ekonomickými sankciami, vyhrážaním sa odobratím finančnej podpory, pričom každý štát povinne prispieva do spoločnej kasy a pod.

Maďarská vláda predvídavo už od septembra organizuje kampaň, ktorá kritizuje centralizačné tendencie eurokratov, migračnú politiku a presadzovanie gender ideológie, ako aj politiku voči Ukrajine. Vláda odtajnila viaceré spravodajské správy, podľa ktorých opozícia dostala od mimovládnej organizácie so sídlom v USA na svoju predvolebnú kampaň viac ako tri miliardy forintov (asi osem miliónov eur).

Podľa návrhu maďarského zákona by vznikla Agentúra na ochranu suverenity, ktorá by „identifikovala a vyšetrovala organizácie prijímajúce finančné prostriedky zo zahraničia“ za účelom „činností zameraných na ovplyvňovanie vôle voličov“. Agentúra by to oznámila vláde, ktorá by mohla uplatniť určité sankcie. Okrem toho by každoročne zverejňovala „správu o suverenite“ a vydávala odporúčania.

Niečo podobné by veľmi prospelo aj Slovensku. A samozrejme aj ďalším štátom v Európe, avšak pokiaľ ich oblažuje vazalský stav, nie je to nutné.

BM

Zdroj: PCH24, titulný ilustračný obrázok, zdroj – wikimedia commons


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Otec Kramara vyzýva kvôli Viganovi, aby všetci katolíci „priznali farbu“ či sú katolíkmi alebo nie. Myslí skutočne všetkých? A čo si pod „katolíkom“ vlastne predstavuje?

Britský hudobný skladateľ iniciuje petíciu laikov za zachovanie tradičnej latinskej sv. omše

Nigerijskí biskupi varujú pred dohodou s EÚ, lebo umožní presadiť LGBTQ agendu a potraty

Biskup Schneider v rozhovore o svojej novej knihe s názvom Uteč pred herézou: V Cirkvi dnes vládne modernizmus odsúdený pápežom Piom X.