Duša, ktorá prosila o pomoc – z Očistca -

Duša, ktorá prosila o pomoc – z Očistca


7. novembra 2023
  Krátke správy

Máme pred sebou posledné dva dni, kedy môžeme získať plnomocné odpustky pre duše v Očistci. Aj preto prinášame svedectvo jedného čitateľa, ktoré zverejnil na svojom blogu Rod Dreher. Čitateľ píše o snoch, ktoré mal on i členovia jeho rodiny o zosnulom čitateľovom bratovi, ktorý z Očistca prosil o pomoc.

Titulný ilustračný obrázok, zdroj: flickr.com / Lawrence OP

„Rod, ďakujem ti, že mi umožňuješ zdieľať toto svedectvo. V lete 2022 sa mojej rodine prihodilo niečo, čo nám skutočne potvrdilo realitu smrti, súdu, Neba, Pekla, Očistca a moci modlitby. Môžem tiež dodať, že aj Duch Svätý veľmi pôsobí v tomto svete. Jeho ruku možno vidieť v mnohých veciach, ktoré sa zdajú byť bežné a vzájomne nesúvisiace, no všetko môže byť pochopené vo veľmi odlišnom svetle, keď sa na to pozrieme skrze pohľad viery.

Pochádzam z veľkej katolíckej rodiny ôsmich detí. Hoci sme všetci chodili do katolíckej školy a naši rodičia nás vychovávali ako katolíkov, niektorí z nás zostali praktizujúcimi katolíkmi, zatiaľ čo iní viac-menej vieru zanechali. Ja a moji súrodenci sme už všetci dospelí, väčšina z nás sú ženatí/vydaté, vrátane mňa.

Môj najmladší brat Dan je jedným z tých súrodencov, ktorí pozvoľna prestali praktizovať svoju vieru. Nikdy nemal žiadne teologické alebo morálne námietky ku katolíckemu učeniu. Avšak ako milióny katolíkov, proste prestal chodievať na omše a prijímať sviatosti a jednoducho „odpadol“…

V auguste 2022 bola moja rodina na dovolenke na pláži v Severnej Karolíne. Počas poslednej noci dovolenky sa Danovi prihodila hrozná nehoda. Šoféroval také to golfové autíčko na dláždenej ceste a vyletel z neho. Dan si zrejme neuvedomoval ako rýchlo golfové autíčko ide a pravdepodobne nepomohlo ani to, že pil, pretože keď vypadol, dopadol hlavou na dlažbu. Úder do hlavý bol veľmi vážny, praskla mu lebka, čo spôsobilo masívne krvácanie do mozgu. Tragicky, Dan na následky nehody zomrel. Mal len 30 rokov.

Bolo pre nás všetkých veľmi ťažké zmieriť sa s jeho smrťou. Dan bol veľmi mladý. Nikto z nás nedostal možnosť povedať mu, ako veľmi sme ho milovali, alebo sa s ním aspoň rozlúčiť. Jeden deň bol ešte s nami, kým na ďalší ho už nebolo. Dan bol pochovaný s náležitou pohrebnou omšou. Robili sme, čo sa dalo, aby sme dostali jeho dušu do Neba. Ako katolík pevne verím, že tie duše, ktoré nie sú plne pripravené na Nebo, ale ani si nezasluhujú Peklo, idú do Očistca. Takže ja a moja sestra Julie sme sa veľa modlili a obetovali niekoľko omší za pokoj jeho duše.

Preskočme teraz do júna tohto roka. Stretol som sa so svojím duchovným radcom a pýtal som sa ho, ako môžem byť viac otvorený Duchu Svätému. Moja otázka sa Dana vôbec netýkala, zameriaval som sa na svoju túžbu dovoliť Duchu Svätému byť prítomný v mojom živote. Otec Jack, môj duchovný radca, ma povzbudil, aby som požiadal Nášho Pána, aby ku mne prehovoril vo sne. Tak som to urobil. Modlil som sa k Bohu, aby ma nechal otvoriť sa Mu a aby ku mne prehovoril vo sne (okrem iného), ak to bude Jeho Vôľa.

Niekoľko týždňov po mojej modlitbe som mal sen, na ktorý nikdy nezabudnem. Snívalo sa mi o mojom bratovi Danovi. Úplne ma to ohromilo. Modlil som sa k Bohu, aby ku mne prehovoril, no takýto sen som neočakával.

V tom sne som bol v miestnosti s jedným z mojich bratov, Jimom a Dan tam s nami komunikoval zo záhrobia. Ale v tomto sne len Jim mohol počuť, čo Dan rozpráva, čo dávalo istý zmysel, pretože Jim si bol s Danom bližší… V tomto sne som ja mohol hovoriť na Dana, ale nepočul som ho a ani jeden z nás ho nevidel. Ale keď Dan hovoril, zapínalo a vypínalo sa jasné svetlo. V sne som sa spýtal brata Jima, čo Dan hovoril a Jim nám odkazoval, že sa nachádza v Očistci a že my by sme tam NAOZAJ nechceli ísť. Odkazuje nám, aby sme sa vyhli Očistcu za každú cenu. Spýtal som sa Dana ako to urobiť a on povedal: „Okolo svojho života si vyznačte hranicu.“ Nemám potuchy, čo tým myslel. Ale hneď ako to povedal, som sa zobudil.

Tento zážitok mnou otriasol. Zväčša zabudnem svoje sny pár minút po tom, čo sa zobudím, ale tento bol odlišný. Tento sen bol veľmi živý a zapamätateľný. Tento sen bol taký, aký som nemal nikdy predtým, ani potom.

Šokovalo ma to tiež z toho dôvodu, že sme sa za Danyho modlili tak veľa a obetovali sme za neho tak veľa omší, ale zdalo sa, že hovorí, že stále veľmi trpí v Očistci. Hneď v to ráno som zavolal bratovi Jimovi a povedal mu o mojom sne. Jim bol veľmi šokovaný, pretože, ako mi vysvetlil, minulú noc mala jeho manželka Margaret taktiež sen o Danovi. V tom sne sedelo niekoľko členov rodiny v istej miestnosti a bol tam tiež Dan. Ona sa snažila presvedčiť Dana, aby nešiel do Severnej Karolíny, pretože sa tam prihodí hrozné nešťastie.

O niekoľko dní neskôr som o svojom, aj o Margaretinom sne povedal svojej sestre Julie. Julie mi odvetila, že jej syn Joseph, môj synovec, mal taktiež sen o Danovi. Joseph mal v tom čase len 5 rokov a môjho brata volal „strýko Dan“. Poznal strýka Dana, ale nie veľmi. Dan totiž žil už niekoľko rokov v hlavnom meste Washingtone, takže Joseph nemal nikdy príležitosť spoznať ho bližšie. Julie mi vysvetlila, že jej syn sa v noci prebudil s veľkým plačom, pretože mal desivý sen. Povedal mojej sestre, že v tom sne videl strýka Dana v plameňoch. Neustále opakoval, že ten sen bol veľmi strašidelný a nechcel o ňom hovoriť. Ale prezradil, že v tom sne mu strýko Dan povedal: „Dostaňte ma odtiaľto!“ Túto vetu si zapamätajte.

Toto niektorých z nás veľmi zasiahlo. Avšak iba niektorých, pretože, hoci som o tom povedal všetkým svojim súrodencom, nie všetci sú praktizujúci katolíci. Ale pre tých, čo sú praktizujúci katolíci, to bolo ohromujúce. Zdalo sa, že toho bolo na náhodu trochu priveľa. Povedal som o tom svojmu duchovnému radcovi a i jemu sa zdalo, že nám chce Dan niečo povedať. Povzbudil nás, aby sme mu odpustili za hocičo, za čo sme mu možno ešte neodpustili a tiež žiadali od neho odpustenie za hocičo, čo sme mu urobili. Tiež nás povzbudil, aby sme sa za neho modlili a obetovali poníženia. Urobili sme to.

Ja a moji súrodenci, praktizujúci katolíci, sme zdvojnásobili svoje duchovné snaženia. Odpustili sme Danovi za všetko, na čo sme si len spomenuli a aj za to, na čo sme si nespomenuli. Obetovali sme viac omší za pokoj Danovej duše; modlili sme sa ešte naliehavejšie a prinášali sme osobné obety, ako pôst, ľadovú sprchu atď.

Naše leto pokračovalo ako zvyčajne. Avšak po niekoľkých týždňoch mi moja sestra zavolala, aby mi povedala o sne, ktorý mal malý Joseph. Tentokrát to už nebol strašidelný sen. Tentokrát Joseph videl vo svojom sne Ježiša. Moja sestra sa ho spýtala, ako vedel, že je to Ježiš a on odvetil, že preto, lebo videl v sne kríž. Tiež povedal, že sa ho Ježiš v sne spýtal jednu otázku. Ježiš sa spýtal: „Pamätáš si ho?“ a ukázal na Dana, ktorý stal pri Ježišovi.

Veľmi som chcel, aby bol tento sen pravdivý. Ak bol ten sen skutočne pravdivý, mám sa za jeho dušu aj naďalej modliť a prinášať obety? Možno už je v Nebi. Ale ak je stále v Očistci, určite tam zostane dlhšie, ak sa za neho prestanem modliť a prinášať obety. Avšak, zdalo sa, že ide o jasný signál, že Boh vyjavuje veci maličkým.

(…)

V septembri sme sa ja a moja žena rozprávali cez telefón. Povedala mi o rozhovore, ktorý mala so svojimi kamarátkami. Jedna jej kamarátka jej hovorila o tom, že číta knihu istej katolíckej mystičky menom Mária Simma. Mária Simma sa narodila v roku 1915, zomrela v roku 2014 a bola Rakúšankou.

Mária Simma bola často navštevovaná dušami z Očistca, ktoré ju žiadali o rôzne veci. Niekedy prosili o modlitby, inokedy požadovali navrátenie nejakej veci, ktorú ukradli počas života atď. Podľa rozhovorov s novinárom, ktoré Mária Simma viedla, bola tiež napísaná kniha o dušiach z Očistca, ktoré ju navštevovali. A tá kniha nesie názov Dostaňte nás odtiaľto.

Tieto mystické, zdanlivo nesúvisiace udalosti zmenili môj náhľad na život po tomto našom živote. Som presvedčený o tom, že to Boh nám dal tieto zážitky, aby sme pomohli môjmu bratovi Danovi, ale tiež aby posilnil našu vieru.

Na našich životoch skutočne záleží. Na našich rozhodnutiach záleží. Nebo, Peklo a Očistec naozaj existujú. A čo sa môže zdať ako neškodné, nesúvisiace, príhody v našich životoch, môže byť preniknuté Duchom Svätým, ktorý aktívne koná v našich životoch pre našu spásu. Len potrebujeme oči, aby sme videli a uši, aby sme počuli.“

(Krátené)

Téme Neba, Pekla a Očistca sa venovalo aj posledné číslo nášho časopisu Spojenectvo s Máriou. Časopis si v prípade záujmu môžete bezplatne objednať na tel. čísle 02/222 000 63.

MG

Zdroj: bloga Roda Drehera, titulný ilustračný obrázok, zdroj – flickr.com / Lawrence OP


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Začína nám LGBT akcia – konferencia Iniciatívy Inakosť, záštitu nad ktorou prevzalo Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku

Trump obvinil Bidena a jeho progresívno-liberálnu kamarilu z prenasledovania katolíkov

Vatikán vo Francúzsku blokuje vysviacku piatich kňazov u Misionárov Božieho milosrdenstva. Dôvodom je tradičná liturgia

Potřeba víry a její zneužití