Drážďanský biskup nemá problém s kompromismi ohľadom nemeckého potratového zákona -

Drážďanský biskup nemá problém s kompromismi ohľadom nemeckého potratového zákona


20. marca 2024
  Krátke správy

Drážďanský biskup Heinrich Timmerevers počas diskusie o potratoch v Nemecku povedal: Niekedy musíte robiť „kompromisy“. Súčasná situácia v Nemecku s desiatkami tisíc potratených detí je pre neho „udržateľným kompromisom“. Paradoxne v Nemecku vystupujú najtvrdšie proti potratom globalistickými liberálmi, progresívcami a modernistami kritizovaní členovia AfD, hoci najtvrdšie by mali proti potratom vystupovať nemeckí biskupi a katolícky klérus.

Zdroj: loc.getarchive.net

Hystéria, ktorá sa zmocňuje nemeckých mainstreamových politikov a tiež liberálneho a modernistického katolíckeho kléru v súvislosti s AfD súvisí s tým, že jej volebné preferencie rýchlo stúpajú. Preto sa súčasné nemecké politické elity snažia stranu ostrakizovať a stigmatizovať a nemeckí biskupi vychádzajú vládnucej nemeckej klike „servilne v ústrety“ rovnako ako v čase koronavírusovej hystérie a pri porušovaní nemeckej ústavy. Nebudú predsa riskovať svoje teplé miestečká a privolávať na seba hnev súčasných nemeckých politických elít.

Potratový holokaust má v Nemecku na svedomí desaťtisíce zavraždených detí. Katolícki biskupi by mali interrupcie odsudzovať a nehľadať kompromisy. Judáš Iškariotský hľadal kompromis a výsledkom jeho hľadania bolo Ukrižovanie Krista. Nemeckí katolícki biskupi by sa nemali snažiť zapáčiť „mocným tohto sveta“, ale naopak, mali by konať tak, ako od katolíkov požaduje Kristus. Nejde totiž o stranícke hlasy a postoje, ale o Evanjelium a učenie Krista.

K tomu, aby nemeckí katolícki biskupi konali ako požaduje Evanjelium a Kristus však treba mať pevnú a tradičnú vieru a takisto skutočnú chrbtovú kosť. Synodálne „vanutie“ ostane vždy len „vanutím“, ktoré zanikne. Katolíci musia byť ako zrno, ktoré dáva bohatú úrodu.

Biskup Timmerevers sa narodil v mestečku Garrel pri Cloppengurgu – v najkatolíckejšej oblasti severozápadného Nemecka, z ktorej pochádzal aj známy nemecký biskup Clemens August, gróf von Galen, prezývaný aj „lev z Münsteru“.

Biskup von Galen sa dokázal odvážne postaviť pri ochrane katolíckej Cirkvi aj proti Hitlerovým poskokom. Biskup Timmermans naopak úslužne vychádza rôznym súčasným nemeckým politickým poskokom v ústrety. Smutné je, že drvivá väčšina nemeckých biskupov zmýšľa podobne ako on.

Žiaľ, cesta do Pekla býva vždy vydláždená dobrými úmyslami a kompromismi. Diabol je otcom lži – nikdy nepovie otvorene, že si želá záhubu ľudí, naopak, neustále hovorí o zodpovednosti, kompromise, humanizme, ľudských právach a krajšej budúcnosti.

BK

Zdroj: kath.net, titulný ilustračný obrázok, zdroj – loc.getarchive.net


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Švajčiarsky biskup Bonnemain čelí kritike za to, že sa zúčastnil pohrebu biskupa Huondera, organizovaného Kňazským bratstvom svätého Pia X.

Narodenie a raný život Panny Márie

Oslava a úcta k Najsvätejšiemu Srdcu Ježišovmu v Cirkvi (Trinásta časť)

Komisia biskupov EÚ (COMECE) pokračuje vo svojej propagandistickej jazde: Vydala novú brožúrku o pozitívach EÚ a jej rozširovaní