Drážďanský biskup chce viac sexuálnej diverzity a LGBT na cirkevných školách: Nikto nesmie byť vylúčený! -

Drážďanský biskup chce viac sexuálnej diverzity a LGBT na cirkevných školách: Nikto nesmie byť vylúčený!


7. decembra 2023
  Krátke správy

Drážďanský biskup Heinrich Timmerevers má zrejme pocit, že Synodálna cesta v Nemecku trochu spomalila. Preto prišiel počas adventu s osviežujúcou pastoračnou iniciatívou – aby bolo na cirkevných školách viac sexuálnej diverzity:

Školy riadené Cirkvou by sa v budúcnosti mali dať poznať podľa toho, že poskytujú priestor na riešenie vlastnej sexuality.

Ilustračný obrázok, zdroj: flickr.com

Zaujímavé. Kedysi sa katolícke školy dali poznať podľa toho, že vychovávali z detí veriacich katolíkov, čo sa v praxi prejavovalo napríklad aj tým, že študentky katolíckych stredných škôl ešte v 50. rokoch 20. storočia tvrdošijne odmietali odovzdať záujemcom svoje panenstvo pred sobášom, ako si na to aj v literatúre a filme mnohí sťažovali. Dnes by sa mala zrejme dať podľa želania otca biskupa (!) rozoznať katolícka škola podľa toho, že dievčatá a chlapci nadobudnú čo najrozmanitejšie sexuálne skúsenosti a vedomosti.

Pikantné je, že biskup Timmerevers je predsedom Komisie pre vzdelávanie a školy pri Nemeckej biskupskej konferencii (DBK). Z tejto pozície hlása:

Každá forma vylúčenia musí byť prekonaná. To sa pre mňa stalo kľúčovým postojom.

Každá, skutočne? Ale veď nedávno DBK a Zväz nemeckých katolíkov požadovali vylúčenie členov strany AfD z cirkevných služieb. A čo žiaci, ktorí budú v triede nahlas vyjadrovať sympatie k tejto strane, tiež nebudú „vylúčení“ ako napr. malý katolícky transsexuál?

Podľa biskupa Timmereversa by Cirkev totiž „mala urobiť všetko, čo je v jej silách, aby urobila cirkevné inštitúcie priestorom uznania pre ľudí všetkých sexuálnych identít“.

Jeho pokrokové slová odzneli na konferencii konanej Inštitútom pre kresťanské sociálne vedy pri Univerzite v Münsteri, Berlínskym inštitútom pre kresťanskú etiku a politiku Katolíckej univerzity sociálnych vecí, ako aj Katolíckou akadémiou z diecézy Drážďany.

Účastníci tejto katolíckej konferencie konštatovali, že už pomaly dochádza k náprave aj v sexuálnej diskriminácii na nemeckých cirkevných školách. Prieskum na 1998 respondentoch z cirkevných škôl však ukázal, že o rozmanitosti sexuálnej identity sa diskutuje najmä medzi študentami. Avšak vedenia škôl, učitelia a vychovávatelia podľa portálu Katholisch.deo probléme hovoria veľmi odlišne a doteraz sa mu venovala len malá inštitucionálna pozornosť“.

Tak, tak, bude sa preškoľovať… A možno, aj prepúšťať?

BM

Zdroj: Katholisch.de, titulný ilustračný obrázok, zdroj – flickr.com


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

List predsedovi KDH, Milanovi Majerskému

Má floridská diecéza jurisdikciu nad… Mesiacom?

Biskup Mutsaerts vyjadril podporu biskupovi Stricklandovi

Odovzdali sme petíciu za zastavenie škandalózneho predstavenia SND dehonestujúceho Nášho Pána Ježiša Krista