Donald Trump: „Urobme Ameriku opäť modliacou sa!“ Bývalý prezident však zároveň predstavil kontroverznú verziu Biblie -

Donald Trump: „Urobme Ameriku opäť modliacou sa!“ Bývalý prezident však zároveň predstavil kontroverznú verziu Biblie


28. marca 2024
  Krátke správy

Nielen na Slovenskú zúri ostrá predvolebná kampaň. Aj v USA sa budú tento rok konať voľby (v novembri) a ide o veľa: kto sa stane najmocnejším mužom sveta a dostane „kufrík na odpálenie jadrových hlavíc“? Kým súčasná hlava štátu Joe Biden ide na to rozširovaním „práv“ pre všetkých a všetko, bývalý prezident Donald Trump volá po obnove kresťanstva a kresťanských hodnôt.

Bývalý prezident a zároveň kandidát na prezidenta USA v tohtoročných voľbách, Donald Trump
zdroj: flickr.com/Gage Skidmore

Trump vo svojom najnovšom príspevku na sieti X (exTwitter) s titulom „Šťastný Svätý týždeň! Urobme Ameriku opäť modliacou sa“ vyzval Američanov, aby sa vrátili späť ku kresťanstvu. Zároveň však predstavil pomerne kontroverzné nové vydanie Biblie s podtitulom „Boh žehnaj USA“. Základ knihy tvorí tzv. „Verzia kráľa Jakuba“ (KJV, najpoužívanejšia protestantská Biblia), no zároveň sú do nej zahrnuté doplnky ako Ústava USA, Listina práv (Bill of Rights), Deklarácia nezávislosti, či Sľub vernosti.

To, čo sa dnes deje v našej krajine je veľmi smutné, ale my to zvrátime,“ sľubuje republikánsky kandidát. Hovorí, že sú to „nábožnosť a kresťanstvo, čo v našej krajine najviac chýba“ a že ich treba obnoviť. „V tejto krajine sme stratili svoje náboženstvo,“ opakuje, čo vníma za najväčší problém Ameriky dneška. Bývalý prezident ďalej deklaruje, že všetci Američania potrebujú mať doma Bibliu, že on sám ich má niekoľko a že je to jeho najobľúbenejšia kniha.

Na to, aby sme urobili Ameriku opäť veľkou, musíme priniesť späť naše náboženstvo,“ pokračuje ďalej vo svojom príhovore občanom a voličom.

Náboženstvo je veľmi dôležité a veľmi nám chýba. Ale jeho návrat bude veľký, rovnako, ako návrat našej krajiny bude veľký. V konečnom dôsledku sa nezodpovedáme byrokratom vo Washingtone, ale zodpovedáme sa Bohu na nebesiach.“

Trump ďalej varuje Američanov, že už viac nesmú urážať Boha na verejných priestranstvách, ale že sa majú naopak postaviť ľavicovým médiám, ktoré sa snažia kresťanov cenzurovať a diskriminovať. Pripomína, že to otcovia zakladatelia postavili Ameriku na židovsko-kresťanských hodnotách, čo bola podľa jeho názoru „veľkolepá vec“.

Tento základ však dnes čelí útokom, možno takým, ako nikdy predtým,“ upozorňuje ďalej. Národ by sa mal preto vzoprieť a začať sa modliť, aby ho Boh opäť požehnal. „Musíme urobiť Ameriku opäť modliacou sa!“ burcoval jej v poradí 45. prezident. Ľudia sa musia modliť k Bohu, aby „požehnal náš veľký národ, aby náš veľký národ priviedol späť a urobil Ameriku opäť veľkou!“ Kandidát tiež dúfa, že každý dostane novú Bibliu a bude šíriť kresťanské hodnoty medzi svojimi blížnymi.

Urobme Ameriku opäť modliacou sa! Boh vás žehnaj a Boh žehnaj USA,“ zakončil svoj prejav Donald Trump.

Donald Trump je zrejme prvým západným politikom, ktorý verejne a jasne pomenoval koreň všetkých dnešných problémov, ktorým čelíme: a tým je strata kresťanského náboženstva. Len opätovný návrat kresťanstva do našich spoločností môže dnes už veľmi vykoľajený vlak na poslednú chvíľu vrátiť späť z jeho sebazničujúcej cesty. Len Kráľ kráľov, Ježiš Kristus –, ktorého Trump, mimochodom, vo svojom príhovore ani len nespomenul – nás môže zachrániť.

MG

Zdroj: X, TrumpDailyPosts, titulný ilustračný obrázok, zdroj – flickr.com/Gage Skidmore


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Švajčiarsky biskup Bonnemain čelí kritike za to, že sa zúčastnil pohrebu biskupa Huondera, organizovaného Kňazským bratstvom svätého Pia X.

Narodenie a raný život Panny Márie

Oslava a úcta k Najsvätejšiemu Srdcu Ježišovmu v Cirkvi (Trinásta časť)

Komisia biskupov EÚ (COMECE) pokračuje vo svojej propagandistickej jazde: Vydala novú brožúrku o pozitívach EÚ a jej rozširovaní