Dnes oslavuje svätá Rita: Máme pre vás ruženec na jej počesť a ešte niečo naviac! -

Dnes oslavuje svätá Rita: Máme pre vás ruženec na jej počesť a ešte niečo naviac!


22. mája 2023
  Krátke správy

Ak patríte medzi našich stálych čitateľov, určite ste už počuli o veľmi mocnej orodovníčke v beznádejných situáciách – svätej Rite. Dnes má v Cirkvi sviatok a pri tejto príležitosti vám chceme o nej niečo dôležité povedať.

Zdroj: Matej Gavlák / Christianashop.sk

Svätá Rita sa narodila okolo roku 1380 v Taliansku a už ako dieťa prejavovala takú zbožnosť, že to vzbudzovalo rozruch aj za hranicami jej rodnej dediny. Chcela sa zasvätiť Ježišovi, ale jej rodičia na ňu naliehali, aby sa vydala. Poslúchla ich a vydala sa teda za muža, ktorý k nej bol však veľmi krutý. Mala vtedy len dvanásť a čakalo ju ešte osemnásť veľmi namáhavých rokov. Mala dvoch synov, ktorí zomreli a nakoniec bol v bitke zavraždený aj jej muž.

V srdci stále mala túžbu z detstva, a tak zašla do augustiniánskeho kláštora v Cascii. Neprijali ju však, pretože bola vdova. Mali totiž požiadavku, že sestry musia byť panny. Napokon však predsa len spravili výnimku a v roku 1413 Rita mohla vstúpiť do kláštora.

Čoskoro sa stala známou svojím prísnym životom, modlila sa a pomáhala v rámci svojich síl každému, kto to potreboval, aj keď ju trápili choroby a dokonca dostala – ako Ježiš – aj rany po tŕňovej korune. Zomrela 22. mája 1447 v Cascii.

Na jej príhovor sa stalo veľa zázrakov a je uctievaná ako patrónka v beznádejných situáciách. Cascia patrí k najväčším pútnickým miestam v Taliansku, dnes je centrom úcty sv. Rity a miestom zmierenia. Je tam stála spovedná služba, ktorú hojne využívajú pútnici z celého Talianska.

V predchádzajúcich pár riadkoch ste sa však určite nedozvedeli o tejto nesmierne zaujímavej svätici všetko, a preto vám chceme dať do pozornosti pri príležitosti dnešného sviatku sv. Rity brožúrku o nej a o jej živote.

Publikácia obsahuje aj množstvo fotografií miest a predmetov spojených s touto talianskou sväticou, ako aj jej rôzne vyobrazenia. Na záver sú vložené tiež modlitby a Korunka k sv. Rite. Čitatelia si vo svojej zásielke okrem brožúrky nájdu aj kartu, na ktorej sú litánie k svätej Rite a predovšetkým nádherný ruženec aj s jej vyobrazením.

Brožúru Svätá Rita: Patrónka v beznádejných situáciách spolu s kartou litánií a ružencom s vyobrazením sv. Rity si môžete objednať na stránke: www.svatarita.sk alebo nám zatelefonujte na číslo 02 / 222 000 63.

MM

Zdroj: Životopisy svätých, ilustračný obrázok, zdroj – M.Gavlák / Christianashop.sk


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Trump obvinil Bidena a jeho progresívno-liberálnu kamarilu z prenasledovania katolíkov

Vatikán vo Francúzsku blokuje vysviacku piatich kňazov u Misionárov Božieho milosrdenstva. Dôvodom je tradičná liturgia

Potřeba víry a její zneužití

Hrob – kniha života