Ďalšie roztržky medzi kresťanmi a Židmi v Svätej zemi: Misionári tam už nie sú vítaní -

Ďalšie roztržky medzi kresťanmi a Židmi v Svätej zemi: Misionári tam už nie sú vítaní


29. mája 2023
  Krátke správy

V blízkosti slávneho Múru nárekov sa v nedeľu zišli stovky ortodoxných Židov. Dôvodom bol podľa denníka The Times of Israel protest proti modlitbám kresťanov.

Ilustračný obrázok: pixabay.com

Kresťania v nedeľu ukončili trojtýždňové obdobie spoločných modlitieb a pôstu za Jeruzalem a Izrael a niektorí z účastníkov sa potom stretli v centre, ktoré sa nachádza v blízkosti Západného múru, kde sa spoločne modlia Židia. Tí na kresťanov začali vykrikovať a posielať ich domov.

V pokrikujúcej skupine bol aj zástupca jeruzalemského primátora Arje King, ktorý sa neskôr k incidentu takto vyjadril na sociálnej sieti: „Pokiaľ ide o mňa, nech každý misionár vie, že v Izraeli nie je vítaný!“

Táto roztržka medzi Židmi a kresťanmi nasledovala krátko po tom, ako vás portál Christianitas.sk informoval, že jeden z turistov, ktorý navštívil známy jeruzalemský Kostol bičovania, zničil sochu Ježiša Krista. Kustód Svätej zeme, Francesco Patton, OFM a sekretár Svätej zeme, Alberto Joan Pari, OFM, opísali na webovej stránke kustódie, čo sa to vlastne momentálne v Jeruzaleme deje.

Ide už o piaty incident, ktorý sa stal za posledné týždne. Len minulý týždeň na turistov zaútočila skupina Židov, ktorí sa dopustili vandalizmu pri Novej bráne, neďaleko sídla Kustódie Svätej zeme, hádzali stoličky, stoly a poháre a premenili kresťanskú štvrť na bojisko,“ upozorňujú pátri s tým, že na kresťanov sa tu útočilo aj pred dvoma týždňami, kedy vandali zničili kresťanský cintorín v Jeruzaleme.

„Na stenách kláštora v arménskej štvrti sa zjavili nápisy „Smrť kresťanom“ a zničili nám aj priestory používané ako kostol v maronitskom centre Ma’alotu,“ pripomínajú otec Patton a otec Pari.

MM

Zdroj: The Times of Israel, ilustračný obrázok, zdroj – pixabay.com


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Žili v Pompejach kresťania? O slávnom slovnom štvorci (trochu) inak

Iránsky prezident v OSN: „Svet očakáva moslimského spasiteľa a on už je medzi nami“

Podpora udavačstva zo strany nemeckej vlády pripomína pomery v Tretej ríši a bývalej NDR

Slovo kňaza alebo Ako sa nepomýliť pri volebnej urne