Čína hlási prvý pokles obyvateľstva po 60 rokoch. Začal sa pád spôsobený potratmi? -

Čína hlási prvý pokles obyvateľstva po 60 rokoch. Začal sa pád spôsobený potratmi?


17. januára 2023
  Krátke správy

Strašiak premnoženia obyvateľstva na planéte, a následného nedostatku potravín, ktorý bol po prvýkrát vytiahnutý Thomasom Maltusom už v 18. storočí, bude zrejme chtiac-nechtiac odložený do archívov ako ďalší z pokrokových „vedeckých“ mýtov, ktorými zásobujú „odborníci“ ľudstvo už tristo rokov. „Odborníci“ sa však sťažovať nebudú, našli si totiž ďalšiu zábavu – klímu, a tou sa teraz zaoberajú na plné obrátky. Premnoženie ľudstva je už pasé.

Ilustračný obrázok, zdroj: flickr.com

Jedným z príznakov chybného očakávania vedcov je najnovšia štatistika čínskej populácie. Čína totiž hrala v predstavách populačných alarmistov druhej polovice 20. storočia ústrednú úlohu. Jej rýchlo narastajúca populácia, brzdená len hladomorom z roku 1960 (následok tzv. Veľkého skoku – invenčnej metódy hospodárskeho rozvoja z dielne súdruha Mao Cetunga), vyvolávala v predstavách kabinetných vedátorov tie najdesivejšie predstavy.

Najpoužívanejším argumentom „odborníkov“ bolo vtedy varovanie pred možným nedostatkom potravín, čo sa ukázalo ako nezmysel. Ľudstvo je schopné vyprodukovať podstatne viac potravín, ako je schopné spotrebovať. Lokálny nedostatok potravín je spôsobený buď chybnou distribúciou, deštruktívnym hospodárením alebo prírodnými katastrofami, čiže príčinami, na ktoré údajné premnoženie nemá vplyv. Iba ak by sme premnoženie považovali za primárnu príčinu všetkého zla, čiže: vojen, morálneho úpadku, ľudskej hlúposti, revolučných ideológií a pod.

Tento rok však Čína ohlásila pokles obyvateľov o 850 000, a jej premnožovanie sa, zdá sa, skončilo. Ide o prvý pokles za 60 rokov nárastu a zrejme o začiatok reálneho účinku šialenej štátnej potratovej politiky na čínsku spoločnosť. Väčšina zasvätených pozorovateľov usudzuje, že sa práve rozbehla tzv. negatívna špirála poklesu čínskeho obyvateľstva, ktorá sa už nebude dať zastaviť.

V Číne sa vlani narodilo 9,56 milióna detí a zomrelo 10,41 milióna ľudí. Do roku 2050 sa počíta s poklesom obyvateľstva v Číne až takmer o 40 %. Obyvateľstvo bude navyše prestarnuté a spoločnosť už teraz trpí nedostatkom žien, spôsobeným preferovaním detí mužského pohlavia.

Správu priniesli všetky renomované agentúry, napr. AP alebo AFP, a prevzala ju aj TASR. Ide totiž o zásadnú informáciu, potvrdzujúcu obavy z následkov moderných ideológií, ktoré považujú umelý potrat a umelú reguláciu plodnosti za skvelý pokrokový nástroj sociálneho inžinierstva. Preto podobný osud ako Čínu, čaká aj ďalšie „rozvinuté“ krajiny. India, ďalší strašiak premnoženia, sa nachádza na rovnakej ceste, o Európe a Amerike je zbytočné hovoriť.

Výsledkom bude kolaps spoločnosti, ktorá bude pozostávať vo zvýšenej miere zo starých ľudí. Keď budú ideológie postavené pred voľbu: čo s nimi, nemusíte dvakrát premýšľať ako sa rozhodnú. Aj zbavenie sa starých ľudí (nech už prebehne akoukoľvek metódou) však problémy nevyrieši. Enormne znížený počet obyvateľov sa bude sústreďovať do niekoľkých urbanistických centier a zvyšok krajiny začne chátrať a pustnúť, ako to už pozorujeme v Európe.

Takéto obludné sociálne plánovanie bude vyžadovať zavedenie totalitných režimov, ktoré si zrejme ponechajú starú terminológiu na svoje označenie. Podobne ako sa rímske cisárstvo považovalo ešte najmenej dvesto rokov po zavedení za republiku a „cisár“ bol len „prvým občanom“ – tzv. principát.

Perspektívy ďalšieho vývoja „regulovaného“ ľudstva preto nevyzerajú príliš vábne. Je to ďalšie poučenie, že keď sa niekto hrá na Boha, skončí v pekle. Nielen v tom večnom, ale aj pozemskom.

BM

Zdroj: TASR, ilustračný obrázok, zdroj – flickr.com


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Najväčšia hrozba pre svetový mier

Škandál okolo blasfemickej hry „Ježiš z Montrealu“ sa stupňuje

Británia čelí škandálu: Stovky moslimov falošne konvertovali na kresťanstvo, aby ich nemohli vyhostiť. V súkromí sú naďalej moslimami

Mesiac od tragického úmrtia Matúša a Márie