Bývalý manžel Katy Perry a influencer Russell Brand má „otvorené srdce pre kresťanstvo“ a „koná pôst“, aby sa priblížil Bohu -

Bývalý manžel Katy Perry a influencer Russell Brand má „otvorené srdce pre kresťanstvo“ a „koná pôst“, aby sa priblížil Bohu


23. februára 2024
  Krátke správy

Zdá sa, že bývalý manžel speváckej superstar Katy Perry, príležitostný herec a youtuberský influencer s miliónmi sledovateľmi, Russell Brand, zažíva toto pôstne obdobie vnútorné obrátenie a vo svojich vystúpeniach čoraz viac hovorí o Ježišovi. Staneme sa svedkami ďalšej veľkej konverzie?

Russell Brand
zdroj: flickr.com/Jessie Essex

U nás Russell Brand, na rozdiel od jeho exmanželky, nie je veľmi známy. Na Západe však patrí medzi popredné celebrity najmä vďaka úspešnému youtubovému kanálu, ktorý by sme mohli zaradiť do kategórie takzvaného „alternatívneho spravodajstva“. Nedávno tiež vystúpil aj v šou Tuckera Carlsona s ktorým zdieľajú viaceré náhľady na súčasný svet.

48-ročný Brand bol zhruba pred rokom niekoľkými ženami obvinený zo sexuálneho útoku, ktorý sa mal udiať medzi rokmi 2006 až 2013. Sám influencer tieto obvinenia razantne poprel, zatiaľčo mnohé veľké západné médiá hovorili o „ďalšom páde veľkej hviezdy“. U Carlsona Brand rozprával o tom, aké to bolo pre neho duševne ťažké, vysporiadať sa s náhlym prívalom obvinení a nenávisti, ktoré sa na neho hrnuli zo všetkých strán. Médiá očakávali koniec jeho „youtubového impéria“, ale, ako sa zdá, nastal skôr opak a dnes je influencer vďaka mediálnej pozornosti aj dobrým témam azda ešte populárnejší ako predtým.

Predčasná mediálna poprava v ňom, ako sa zdá, predsa len zanechala nejaké následky. Russell Brand začína čím ďalej, tým otvorenejšie hovoriť o svojom „záujme o kresťanstvo“. 21. januára tohto roka publikoval na svojom účte na sieti X (bývalý Twitter) video, v ktorom vysvetľuje, prečo začal na krku nosiť krížik:

Dôvod, prečo nosím kríž, je ten, že kresťanstvo a zvlášť Kristova osoba sa mi zdajú čím ďalej, tým dôležitejšie, ako postupne spoznávam veci ako utrpenie, zmysel, moje „ja“ a to, čo nie je moje „ja“.

Brand sa vo videu tiež vyznal, že začal čítať Bibliu, ako aj istú filozofickú knihu o zmysle života. „Keď som vyrastal,“ hovorí ďalej, „kresťanstvo sa zdalo ako skutočne nepodstatné, či staromódne.“ Vnímal dva jeho prúdy – jeden príliš zaseknutý v minulosti a druhý – gitarkový – snažiaci sa byť nasilu „cool“. „Ani jeden nebol pre mňa,“ priznáva. Postupne však zisťuje, že on, ako aj my všetci, potrebujeme „osobný vzťah s Bohom“. Spomína slová z listu Galaťanom, kde sa hovorí, že musíme v sebe zomrieť, tak ako On zomrel, aby v nás „Kristus mohol byť znovuzrodený“. „Chcel by som vedieť aký je váš názor,“ prihovára sa na konci januárového videa divákom, „pretože moje srdce je otvorené (pre kresťanstvo)“.

Toto len 1 a pol minútové video má 3,1 milióna zobrazení. K téme kresťanstva sa nečakane vrátil presne po mesiaci. 21. februára publikoval video s témou predveľkonočného pôstu. Sediac v takzvanom „tureckom sede“ s krížikom na hrudi a krížom s Ježišom vytetovanom na pravej ruke, hovorí:

Je pôst. Aký je zmysel pôstu? Konáte aj vy pôst? Ja konám pôst. Vzdal som sa cukru. Prestal som si cukrovať čaj. Pre Angličana ide o neuveriteľnú obetu.

Brand sa ďalej hovorí, že svoj pôst činí v súčinnosti s katolíckou mobilnou aplikáciou Hallow, ktorá je na Západe čím ďalej, tým populárnejšia. Spomína, že aplikáciu mu poradil katolícky herec Jonathan Roumie, ktorý hrá Ježiša v seriáli „The Chosen“ a v jeho snahe ho osobne povzbudil aj ďalší katolícky herec, známy propagátor kresťanstva a viery, Mark Wahlberg. Brit pokračuje:

Takže, keďže sa venujem teraz týmto pôstnym záležitostiam, vďaka tejto aplikácii, premýšľam nad zmyslom pôstu. Nejde len o to, rozhodnúť sa vzdať sa niečoho. Ide o to, priviesť nás bližšie k Bohu a odhaliť, akým závislým som sa stal na malom cukrovom potešení v čaji.

Pôst vníma ako duchovnú cestu k svojmu zotaveniu sa. „To sa naozaj chcete vzdať svojho vzťahu s Bohom kvôli keksu?“ pýta sa filozoficky s úsmevom na tvári. „Podľa môjho názoru je pôst obdobím, kedy by sme sa mali pozerať na spoločnú možnosť a príležitosť vzdať sa materiálnych vzťahov, aby náš vzťah s Bohom bol silnejší.“ Brand svoje video zakončuje výzvou k sledovateľom, aby ani oni nepremeškali príležitosť k úprimnému pôstu.

Je ťažké si predstaviť, z akého duchovného prostredia Russell Brand pochádza. Sama Katy Perry sa raz v jednej relácii preriekla, že na to, aby sa stala tak slávnou, „predala dušu diablovi“. Celý západný šoubiznis je riadený akousi okultnou elitou a väčšina hercov a spevákov je zrejme spútaná diabolskými reťazami, z ktorých je len veľmi ťažko sa dostať. Aj preto si Russell zaslúži nielen naše sympatie, ale predovšetkým modlitby.

MG

Zdroj: ChurchPop, titulný ilustračný obrázok, zdroj – flickr.com/Jessie Essex


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Švajčiarsky biskup Bonnemain čelí kritike za to, že sa zúčastnil pohrebu biskupa Huondera, organizovaného Kňazským bratstvom svätého Pia X.

Narodenie a raný život Panny Márie

Oslava a úcta k Najsvätejšiemu Srdcu Ježišovmu v Cirkvi (Trinásta časť)

Komisia biskupov EÚ (COMECE) pokračuje vo svojej propagandistickej jazde: Vydala novú brožúrku o pozitívach EÚ a jej rozširovaní