Britský The Telegraph otvorene propaguje satanizmus ako „náboženstvo mladých“ -

Britský The Telegraph otvorene propaguje satanizmus ako „náboženstvo mladých“


17. januára 2023
  Krátke správy

Britské noviny s 150-ročnou tradíciou, The Telegraph, sa zrejme stali prvým takýmto veľkým médiom, ktoré uverejnilo úplne otvorenú propagáciu satanizmu, tvrdiac, že ide o „náboženstvo mladých“.

Ilustračný obrázok, zdroj: espaciosplurales.net

Zatiaľ čo strašidelné okultné rituály, obety panien, kalichy krvi a viera v skutočného diabla sú minulosťou, satanizmus láka čoraz viac mladých ľudí sklamaných zo „zastaraných“ a „dogmatických“ tradičných náboženstiev… a ponúka „alternatívu“ k „staromódnym“ tradičným vierovyznaniam,“ píše šokujúco už v úvode svojho článku s drzým až bohorúhačským titulkom „Mladí obetujú vieru v Boha na oltár satanizmu“. Je pritom vskutku pozoruhodné, že noviny priznávajú, že prinajmenšom v minulosti krvavé obety sa satanistami skutočne vykonávali, čo sa dnes začína vehementne popierať.

Satanizmus ponúka ľuďom zapojenie sa do aktivizmu a kampaní v otázkach, ako je pohlavie a sexualita; je apelom pre mladších členov, najmä tých, ktorí sa čoraz menej hlásia ku kresťanstvu,“ píšu ďalej noviny akoby sa nechumelilo. The Telegraph vo svojom príspevku zverejnil vyjadrenia viacerých satanistov. Jeden, menom Leopold, sa vyjadril nasledovne:

„… (mladí) sa odvracajú od toho, čo je teraz neuveriteľne zastarané – veľmi zjavne staromódne názory, ktoré vôbec nezodpovedajú modernej dobe – najmä pokiaľ ide o otázky ako sexualita a rodová identita.“

Satanizmus nie je v článku ani trochu spochybnený, naopak, v novinách ho propagujú miestni univerzitní teológovia! Okrem iného sa dočítame:

Dr. David Robertson, docent náboženských štúdií na The Open University, povedal: „Príťažlivosť mnohých nových náboženstiev vrátane satanizmu spočíva v tom, že ponúkajú formu náboženstva, ktorá priamo rieši sociálne problémy, ktoré sú pre mladých ľudí najdôležitejšie…

Alebo:

Profesorka Linda Woodheadová, vedúca katedry teológie a náboženských štúdií na King’s College London, dodala, že satanizmus „je náboženstvom mladých ľudí“, avšak „väčším fenoménom, ktorý vidíme, je neuveriteľná diverzifikácia náboženského a duchovného prostredia.

Článok ďalej upozorňuje na to, že moderní satanisti už vlastne „neveria v satana“, ale že „fascinácia satanom je (pre nich) viac metaforická“. Veria tiež v „náboženstvo „seba“ a v to, že je na jednotlivcoch, aby si definovali svoj vlastný morálny kódex a sami sa vyvinuli ako bohovia.

To však, podľa denníka moderným satanistom nebráni v tom, aby sa stretávali v lesoch pri rituáloch so sviečkami a habitmi a „mali pritom kopec zábavy“. „Leopold povedal, že rituál sa používa ako forma spájania komunity na meditácie – aby mali ľudia čas na rozvoj „svojej osobnej vízie seba ako satana“. Leopold pokračuje:

Satanistu by ste väčšinou nespoznali, keby ste ho míňali na ulici. Ale potom máme svoj rituálny priestor, kde si oblečieme rúcha a zapálime sviečky, a pozdravíme satana a robíme všetko ostatné, čo chceme.

Článok uvádza, že podľa oficiálnych údajov je dnes v Británii asi 5 000 satanistov. Pred desiatimi rokmi ich mala byť sotva tisícka. V skutočnosti je však satanistov na ostrovoch najmenej 21-tisíc, ako uvádzajú oni sami, uzatvára „v pozitívnom duchu“ The Telegraph. Môže dnes ešte niekto pochybovať o tom, že za transgedner, LGBT a liberalizmom stojí diabol?

MG

Zdroj: The Telegraph, ilustračný obrázok, zdroj – espaciosplurales.net


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Niekoľko poznámok k chystanému, trúfalo formulovanému, pastierskemu listu bp. M. Chovanca pre veriacich

Vďaka zvratu potratového rozhodnutia „Roe verzus Wade“ sa v USA narodilo 32-tisíc bábätiek

Pomocný biskup Athanasius Schneider obviňuje pápeža Františka z prenasledovania verných katolíkov

!!! Škandál: Cirkev v Taliansku financovala mimovládne organizácie, ktoré profitovali z prevádzačstva migrantov. Biskupi, kardináli aj pápež…