Boston, USA: Blíži sa zhromaždenie satanistov, veriaci strážia kostoly a svätostánky -

Boston, USA: Blíži sa zhromaždenie satanistov, veriaci strážia kostoly a svätostánky


25. apríla 2023
  Krátke správy

Koncom marca sme vás na portáli Christianitas.sk informovali, že po tohtoročnej Veľkej noci chystajú satanisti v americkom Bostone najväčšie zhromaždenie v histórii. Na SatanCon 2023 budú mať vstup len plne očkovaní satanisti a s respirátorom. Smutnou informáciou je, že vstupenky sú už vypredané a bostonský arcibiskup žiada veriacich, aby sa miestu zhromaždenia radšej vyhýbali.

Ilustračný obrázok, zdroj: pixabay.com

Satanisti majú momentálne podľa dostupných informácií vo svojich radoch na celom svete približne 1 a pol milióna ľudí a nemálo z nich sa chystá od 28. apríla do 30. apríla do Bostonu, kde budú na SatanCone prezentovať svoje rituály, hudobné vystúpenia, nebude chýbať ani panelová diskusia, prednášatelia či satanská ,,svadobná kaplnka“.

Po tomto oznámení sa v meste začali mobilizovať kresťania a na sociálnej sieti oznámili, že zorganizujú zhromaždenie na protest proti konaniu tejto konferencie. Rovnako sa chcú na tento úmysel aj postiť a prosia kresťanov na celom svete o modlitby, ku ktorým sa pripája aj redakcia portálu Christianitas.sk.

Arcidiecéza v Bostone vzhľadom na situáciu v meste vyzvala veriacich, nech sa intenzívne modlia, ale nech sa radšej zdržia verejných protestov proti satanistickému zhromaždeniu. Generálny vikár Mark O’Connell v e-maile farnostiam v Bostone a okolí z 3. apríla vyjadril stanovisko kardinála Seana P. O’Malleyho, že odpoveď veriacich na SatanCon musí byť „vyvážená a zameraná na modlitbu“.

Namiesto toho, aby sme osobne protestovali, dúfam, že zaútočíme na nebesia modlitbou,“ povedal biskup O’Connell. Všetky kostoly a väčšina kláštorov v arcidiecéze súhlasili s tým, že počas „satanského víkendu“ usporiadajú viac adorácií a modlitieb, najmä k archanjelovi Michalovi.

Kňazom sa v tom čase rovnako odporúča veľmi veľká obozretnosť pri rozdávaní Tela Kristovho a taktiež majú zabezpečiť ochranu Svätostánkov, „aby sme neprišli o to najcennejšie, čo máme“.

Biskup O’Connell vyhlásil, že keďže ide o najväčšie satanské zhromaždenie v histórii, „máme dôvod byť obozretní“ a vyzval zvlášť všetkých kňazov a rehoľníkov k intenzívnejším modlitbám.

MM

Zdroj: lifesitenews.com, ilustračný obrázok, zdroj – pixabay.com


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Seriál o spovedi a sviatosti pokánia podľa knihy biskupa Louisa Gastona de Ségur „Spoveď“, VI. časť

Nový dokument o pápežskom úrade: I. vatikánsky koncil sa má nanovo interpretovať, dogmy nanovo vyložiť, funkcie pápeža prehodnotiť. Čo nás ešte čaká?

Brazília: V parlamente bol predložený návrh zákona, ktorý prirovnáva interrupciu k vražde

Protestanti radi opisujú Luthera ako žiaka sv. Augustína. Luther však v skutočnosti sv. Augustínom pohŕdal