Biskup Strickland potvrdil svoje stanovisko k Synode: Je to Synoda zmätku! Pripomenul pritom sv. Pia X. a jeho boj s modernizmom -

Biskup Strickland potvrdil svoje stanovisko k Synode: Je to Synoda zmätku! Pripomenul pritom sv. Pia X. a jeho boj s modernizmom


4. septembra 2023
  Krátke správy

Texaský biskup Strickland vo svojej pravidelnej relácii The Bishop Strickland Show potvrdil, napriek kritike progresívnych katolíkov, svojej stanovisko ohľadom blížiacej sa októbrovej Synody v Ríme. V pastierskom liste, ktorý publikoval minulý týždeň varoval pravoverných katolíkov pred možnými zmenami, ktoré by boli v rozpore s nemenným učením Cirkvi a upozornil ich, že sa nemajú zľaknúť, ak ich modernisti budú označovať ako „schizmatikov“.

Texaský biskup Strickland
zdroj: youtube.com

Strickland otvorene označil nadchádzajúcu Synodu ako „Synodu zmätkov“ a povedal, že celkové vyznenie Synody akoby hovorilo, že „môžeme hlasovať za zmenu pravdy“. Dodal, že organizátori Synody si myslia, že „môžu hlasovať za čokoľvek, vytvárať všetky druhy dokumentov a hovoriť, čo sa im zachce“.

Avšak, ako zdôraznil: „Ježiš Kristus je Pravda, a preto som chcel začať od Neho.“

Načasovanie listu vysvetlil tým, že v liturgickom kalendári pripadá na daný deň pamiatka sv. Pia X., ktorý rovnako ako my dnes zažíval pokus o zmenu dogiem v katolíckej Cirkvi. Na margo toho Strickland uviedol:

Pius X. nariadil kňazom skladať prísahu proti modernizmu, ktorá sa vyžadovala“, a dodal, že Pius X. nazval modernizmus „syntézou všetkých heréz“:

Prísaha bola zrušená 60 rokov po jej vyhlásení, v roku 1967. Nemala však byť nikdy zrušená, pretože veľa z toho, s čím máme do činenia, je rovnakým problémom, s akým sa potýkal aj Pius X.

Na obvinenia, že svojím listom spôsobuje rozdelenie, reagoval:

Ak skutočne milujem stádo, ktorému slúžim – musím hovoriť pravdu, ktorá nás oslobodzuje, pravdu, ktorá nám dáva život aj na tomto svete.“ Dodal, že je rád, že tento list napísal:

Už som bol obvinený z vytvorenia rozkolu a že ma nikdy nemôžu podporiť pri vytváraní rozkolu. Áno, veci sú rozdelené. Keď sa odvrátite od Pravdy, dôjde k hrozným rozdeleniam.“

Svoju povinnosť k veriacim zdôvodnil nasledovne:

Kristus hovorí, že najväčšou láskou je položiť život za svojho priateľa. Moje stádo je viac než priatelia.

Na záver zhrnul svoje presvedčenie do vety:

Otec je ochotný stratiť život pre svoje deti a pastier by mal byť ochotný stratiť život pre svoje ovce.

BM

Zdroj: LifeSite News, titulný ilustračný obrázok, zdroj – youtube.com


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Dubia piatich kardinálov pápežovi Františkovi: Texty, odpoveď a Oznámenie Kristovým veriacim

Želajú jej znásilnenie a smrť alebo Ako sa stúpenci potratov správajú k pro-life študentke

Ďalšia tradičná svätá omša zakázaná – tentokrát vo Westminsterskej katedrále

Plynutí času a věčná přítomnost