Biskup Schneider: „Biskupi, ktorí presadzujú herézy vedia, že ich pápež František nepotrestá“ -

Biskup Schneider: „Biskupi, ktorí presadzujú herézy vedia, že ich pápež František nepotrestá“


8. marca 2023
  Krátke správy

Biskup Athanasius Schneider, podobne ako pred ním aj biskup Paprocki alebo biskup Strickland, reagoval na nedávne heretické vyhlásenia kardinála Roberta McElroya zo San Diega. Odvahu prelátov šíriť heterodoxné vyjadrenia zdôvodnil tým, že hierarchovia, ktorí „šíria herézy“, tak robia s vedomím, že nebudú čeliť trestu od pápeža Františka.

Biskup Athanasius Schneider
zdroj: flickr.com

Pomocný biskup z Astany v Kazachstane sa vyjadril vo svetle dvoch nedávno publikovaných článkov kardinála McElroya v jezuitskom časopise America. McElroy v nich napadol katolícku doktrínu o závažnosti sexuálnych hriechov a požadoval, aby Cirkev umožnila osobám žijúcim v homosexuálnom vzťahu, spolu s rozvedenými a „znovu zosobášenými“ pármi, prijať Eucharistiu.

Viacerí americkí biskupi McElroya verejne pokarhali a biskup Thomas Paprocki v komentári napísal, že kardinál propagoval „herézu“ a pravdepodobne upadol automaticky do exkomunikácie.

V reakcii na to McElroy potvrdil svoje heretické názory a v ďalšom článku uverejnenom znovu v časopise America minulý štvrtok výslovne vyzval Cirkev, aby dávala Eucharistiu „sexuálne aktívnym“ homosexuálom a cudzoložníkom.

Vo svetle tohto pretrvávajúceho útoku na katolícke učenie biskup Schneider zdôraznil spôsob, akým sa preláti cítia povzbudení k takýmto vyhláseniam, čím sa pridal k tým, ktorí už odsúdili McElroyove protikatolícke vyhlásenia:

Je veľmi smutné, že tento kardinál a ďalší biskupi, ktorí de facto verejne hlásajú herézy, nie sú potrestaní.“

Kardináli a biskupi, ktorí presadzujú protikatolícke učenie, to robia s vedomím, že „nebudú potrestaní, pretože pápež František… nikdy netrestal takých heretických biskupov,“ uviedol biskup Schneider.

Naopak,“ poznamenal, „pápež František, ako sa zdá, prijal politiku smerujúcu proti biskupom, ktorí dodržiavajú učenie Cirkvi a sú ústretoví voči katolíckej tradícii.“ Schneider ďalej povedal, že František v tomto duchu nariadil niekoľko administratívnych kontrol u „horlivých, tradične zmýšľajúcich biskupov“, ktorých diecézy sú teraz v podstate „pod kontrolou Vatikánu, zatiaľ čo otvorene heretické výroky nie sú trestané, ale ich hlásatelia sú dokonca povyšovaní na kardinálov.

Podľa Schneidera, povýšenie McElroya na kardinála je toho dokladom: „Biskup McElroy bol povýšený, aj keď boli predtým verejne známe jeho výroky proti pravovernosti, a bol teda za to nejakým spôsobom odmenený.“

Schneider konštatuje, že títo preláti požívajú neobmedzenú slobodu propagovať heterodoxiu, a opísal to ako „škandál“ a „prejav hlbokej krízy, v ktorej sa Svätá stolica teraz nachádza“.

Biskup Schneider okrem toho zdôraznil potrebu „obnoviť dôstojnosť slávenia svätej omše a sviatostí“.

Vyzval katolíkov na modlitby, „aby Boh osvietil pápeža, dal mu svetlo a silu konať svoju úlohu, aby jednoznačne povzbudil všetkých biskupov a veriacich k čistote a celistvosti katolíckej viery, ktorá je Božou vierou. Nevymysleli ju ľudské bytosti.“

To by mala byť úloha synody,“ povedal, „aby jednoznačne vykladala normy a učenia. A tak to musíme deklarovať a musíme sa modliť, aby pápež opäť začal plniť svoju úlohu.“

BM

Zdroj: Life Site News, ilustračný obrázok, zdroj – flickr.com


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Najsvätejšie Srdce Ježišovo a modlitba svätého ruženca

Kardinál Burke v prejave na Kolégiu sv. Tomáša Akvinského: Revolúciu podporujú zvnútra Cirkvi aj tí, ktorí sú povolaní pásť stádo!

Harrison Butker – športovec a tradičný katolík – predniesol reč, ktorá šokovala spohanštenú Ameriku

Možný zázrak v Lurdoch? Takmer úplne slepej žene sa vrátil zrak