Bidenova administratíva prehrala. Kolumbovi rytieri môžu slúžiť sväté omše na národnom cintoríne v Petersburgu -

Bidenova administratíva prehrala. Kolumbovi rytieri môžu slúžiť sväté omše na národnom cintoríne v Petersburgu


24. mája 2024
  Krátke správy

Bidenová administratíva, ktorá je pre mnohých Američanov najväčšou hanbou USA od roku 1783, nedokázala presadiť svoj voluntaristický zákaz pre Kolumbových rytierov organizovať katolícke bohoslužby a pietne obrady na národnom cintoríne v Petersburgu, štát Virgínia.

Rytieri sa s tajtrlíkmi v Bidenovej administratíve, ktorí stáli za zákazom, absolútne nebavili. Okamžite sa obrátili na súd a napadli rozhodnutie tajtrlíkov z Bidenovej administratívy stojacich za zákazom bohoslužieb a pietnych obradov na jednom z národných cintorínov.

Zdroj: wikimedia commons

Kolumbovi rytieri argumentovali na súde tým, že vyššie uvedení tajtrlíci prekročili svoje právomoci. A súd im dal za pravdu. Kolumbovi rytieri sa tak môžu vrátiť k slúženiu svätých omší na národnom cintoríne v Petersburgu, ktoré slúžia každoročne od začatia konfliktu vo Vietname.

Tajtrlíci v Bidenovej administratíve boli presvedčení, že im ich arogantná drzosť opäť raz prejde. Sudca mal však na vec iný názor. Podľa jeho slov išlo o očividné porušenie prvého dodatku zákona o náboženskej slobode. Zákony v USA musia platiť pre každého, a teda aj pre tajtrlíkov v Bidenovej administratíve.

V Bidenovej administratíve zrejme existujú aj „netajtrlíci“, ktorí sa k primitívnym politicky motivovaným rozhodnutiam, zákazom a antidemokratickým aktivitám skutočných tajtrlíkov zo zásady nepripájajú. (Možno som len zle hľadal, ale ja som žiadneho netajtrlíka v Bidenovej administratíve dosiaľ nenašiel. Je tiež možné, že som voči Bidenovej administratíve len nespravodlivý a zaujatý. Verím však, že nie som v tomto mojom zaujatí osamotený a že je nás, podobne uvažujúcich, viac.) 🙂

Americký právnik Roger Byron (First Liberty) tiež uviedol, že zo strany tajtrlíkov v Bidenovej administratíve išlo ohľadom pokusov o zakázanie aktivít Kolumbových rytierov o nezákonnú diskrimináciu a cenzúru. Tiež sa ukázalo, že títo tajtrlíci navrhovali Kolumbovým rytierom, aby slúžili sv. omšu za obete vojny pri cintoríne, nie však na samotnom cintoríne.

Kolumboví rytieri sú pripravení vo svojich aktivitách pokračovať a ešte ich rozšíriť aj na iné americké národné cintoríny. Prajeme Kolumbovým rytierom ďalšie úspechy v ich neľahkom spoločenskom a ideologickom boji a veríme, že nezabudnú ani na dobrých Američanov, ktorí padli v rokoch 1861 – 1865 v časoch americkej občianskej vojny, známej ako vojna Severu proti Juhu.

Tajtrlíci s Bidenovej administratíve sa dnes v USA snažia vytesniť spomienky na Konfederáciu a jej hrdinov, a namiesto toho pretláčajú LGBTQ+ agendu, čo však našťastie stále pomerne významné množstvo normálnych Američanov odmieta.

Dúfajme, že po novembrových voľbách 2024 sa situácia v USA s Božou pomocou zmení, Biden a spol. odpochodujú do politického zabudnutia rovnako, ako už odpochodovali Bushovci, Clintonovci či Obama, a vo voľbách zvíťazí a k moci sa dostane Donald Trump.

Po tom bidenovskom pseudodemokratickom chaose USA jednoznačne potrebujú normálneho lídra, ktorý chápe bežných Američanov a ich potreby a ktorý dokáže reagovať zodpovedne a príčetne bez toho, aby „prefíkane“ (to je asi prijateľnejší výraz ako výstižnejší výraz „dementne“) padal na schodoch alebo sa strácal na pódiu pri verejných podujatiach.

BK

Zdroj: LifeSiteNews, titulný ilustračný obrázok, zdroj – wikimedia commons


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Sv. Benno z Meissenu, biskup a apoštol polabských Srbov

Duch Svätý nás posilňuje a teší

Protirečenia ľavicovo-liberálneho myslenia alebo Hitparáda slniečkárskej hlúposti

Seriál o spovedi a sviatosti pokánia podľa knihy biskupa Louisa Gastona de Ségur „Spoveď“, VI. časť