Biden mimo Cirkvi? Katolícke združenie žiada pápeža, aby potvrdil exkomunikáciu prezidenta USA -

Biden mimo Cirkvi? Katolícke združenie žiada pápeža, aby potvrdil exkomunikáciu prezidenta USA


14. júla 2022
  Krátke správy


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

Španielske združenie Zakorenení v Kristovi a spoločnosti iniciovalo petíciu adresovanú pápežovi Františkovi, v ktorej žiada o oficiálne potvrdenie exkomunikácie, ktorej podlieha americký prezident. Dôvodom je otvorená podpora Joea Bidena zabíjaniu nenarodených detí.

Iniciátori petície pripomínajú, že kánon 1398 Kódexu kánonického práva hovorí, že politici, ktorí svojím konaním prispievajú k popularizácii infanticídy, podliehajú exkomunikácii „latae sentantiae“. To znamená, že pre existenciu trestu nie je potrebné žiadne oficiálne rozhodnutie duchovnej autority.

Autori žiadosti adresovanej pápežovi poukázali na to, že hlava americkej vlády sa zároveň všemožne snaží umožniť infanticídu a zároveň sa hlási k svojej katolíckej viere, čo je úplne nezlučiteľné. „Biden sa nemôže nazývať katolíkom a zároveň obhajovať civilizáciu smrti,“ píše sa na stránke kampane adresovanej Františkovi.

Zakorenení“ poukázali na to, že predseda Demokratickej strany odsúdil zrušenie právneho precedensu v prípade Roe verzus Wade Najvyšším súdom a oznámil vytvorenie návrhu zákona, ktorý by opäť zlegalizoval potraty v celých Spojených štátoch.

Vzhľadom na tieto udalosti španielski veriaci žiadajú pápeža, aby sa jasne vyjadril v prospech rozhodnutia Najvyššieho súdu USA a ochrany nenarodeného života tým, že potvrdí exkomunikáciu amerického predstaviteľa. To by bolo jasným znamením, že v Cirkvi nie je miesto pre podporu zabíjania nenarodených detí.

MH

Zdroj: aciprensa.com, titulný obrázok – youtube.com

***

Portál Christianitas.sk odporúča:

Otec Marian Kuffa, farár zo Žakoviec a veľký bojovník za život nenarodených detí, napísal predslov ku knihe poľskej novinárky Doroty Łosiewiczovej Život je zázrak, zachytávajúcej desať povzbudivých príbehov zo života ľudí 21. storočia.

Knihu si možno objednať na adrese: https://www.christianashop.sk/zivot-je-zazrak-s-prihovorom-otca-kuffu/

***

Dariusz Žuk-Olszewski prináša vo svojej knihe Licencia na zabíjanie odhalenie, ako a kde v histórii vznikla myšlienka umelých potratov, prečo bola v jednotlivých krajinách tak prudko podporovaná a kto boli protagonistky tejto ideológie.

Dozvieme sa, že podpora umelých potratov vôbec nie je šírením myšlienky tzv. „slobodnej voľby“. V skutočnosti ide o manipuláciu s jednotlivcami s jediným záujmom, a tým je finančný prospech.

Knihu si možno objednať na adrese: https://www.christianashop.sk/licencia-na-zabijanie/

***


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Synodalita – duchovní válka a globální mobilizace v Církvi

Pobožnosť na počesť piatich Kristových rán, neprávom odsunutá odpustková modlitba, I. časť

Liberálna katolícka aktivistka v rakúskom Grazi chce spojiť slávenie Najsvätejšieho Kristovho Tela a Krvi s klimatickou agendou

Utah, USA: Biblia na zozname zakázanej literatúry