Berlínska arcidiecéza zavádza nové matriky: Trans, homo, gender – všetci v nej nájdu svoju kolónku -

Berlínska arcidiecéza zavádza nové matriky: Trans, homo, gender – všetci v nej nájdu svoju kolónku


6. septembra 2023
  Krátke správy

Berlínska arcidiecéza a jej arcibiskup Koch sa už dlhšie tešia veľkej popularite liberálnych katolíckych médií. Pred niečo vyše dvoma týždňami ohlásil berlínsky arcibiskup, že povolil svojim kňazom požehnávať homosexuálne páry. A ešte ani neuschol atrament na tomto pokrokovom čine a už je tu ďalšie napredovanie.

Ilustračný obrázok, zdroj: pxfuel.com

Berlínska arcidiecéza 1. septembra zverejnila vo svojom vestníku Vyhlášku o zápise do matriky v osobitných prípadoch a o vydávaní krstných listov. Tá zavádza, okrem iného, aj pravidlá pre zápis krstu detí párov rovnakého pohlavia. Skrátka tých dobrých katolíkov, ktorí budú zrejme vychovávať svoje adoptované deti podľa Katechizmu katolíckej Cirkvi. Oteckovia im budú čítať pekné rozprávky o princovi a princovi a budú im každý deň predvádzať vrelé prejavy rodičovskej zaľúbenosti, skrátka – skutočná katolícka idylka.

No a katolícka Cirkev v Nemecku ich pekne zapíše ako vzorných katolíkov do matriky.

Vyhláška však pamätá aj na osoby, ktoré si zmenili pohlavie počas svojho pestrého života a dokonca aj na osoby, ktoré sa nevedia priradiť k mužskému alebo ženskému pohlaviu. Nariadenia sa vzťahujú aj na konvertitov a dospelých kandidátov na krst.

S drzosťou vlastnou všetkým liberálom nakoniec vyhláška tvrdí, že svojím nariadením „nemení žiadnu cirkevnú doktrínu“. Len odráža „štátny stav“. Výborne, no a keď sa štát rozhodne, že ľudia vyhlasujúci sa za králikov a vtákopyskov sú normálni, tak katolícka Cirkev napochoduje s matrikou a ešte viac sa otvorí pokroku.

Spolu s Berlínskou arcidiecézou sa na tejto požehnanej aktivite podieľajú aj diecézy: Freiburg a Limburg. V prípade osôb, ktorých pohlavie sa zmenilo podľa zákona o občianskom stave, sa postupuje podľa požiadaviek dnešného Odboru viery, ktorý v roku 2002 stanovil, že zápis do matriky treba doplniť komentárom. Podľa vyhlášky sa v matrikách zapisuje nové meno, nové pohlavie a dátum a číslo rozhodnutia štátneho orgánu. Oznámenie o blokovaní musí byť zadané v súlade s ustanoveniami transsexuálneho zákona, ktorý zakazuje zverejňovanie zmenených krstných mien.

Čo k tomu dodať? Pero sa zdráha písať, hlas sa zadrháva… Snáď už len zvolať: Nech žije synodálna cesta! a Preč s reakcionármi!

BM

Zdroj: Katholisch.de, titulný ilustračný obrázok, zdroj – pxfuel.com


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Otec Kramara vyzýva kvôli Viganovi, aby všetci katolíci „priznali farbu“ či sú katolíkmi alebo nie. Myslí skutočne všetkých? A čo si pod „katolíkom“ vlastne predstavuje?

Britský hudobný skladateľ iniciuje petíciu laikov za zachovanie tradičnej latinskej sv. omše

Nigerijskí biskupi varujú pred dohodou s EÚ, lebo umožní presadiť LGBTQ agendu a potraty

Biskup Schneider v rozhovore o svojej novej knihe s názvom Uteč pred herézou: V Cirkvi dnes vládne modernizmus odsúdený pápežom Piom X.